Заміна замку багажника Шевроле Авео

Одним з найнадійніших і довговічних елементів Chevrolet Aveo по праву вважається замок багажника. Термін служби цього замку нічим не регламентується. У середньому робочого ресурсу замка багажних дверей вистачає на 200 000 - 250 000 (км) пробігу. Не багатьом запчастинам Шевроле Авео так щастить. Але так чи інакше в житті кожного досвідченого водія настає момент, коли приходить час змінювати замок багажного відділення.

Багажник автомобіля Chevrolet Aveo може оснащуватися як традиційним механічним замком, так і електричною засувкою. Якщо в комплектації передбачений центральний замок, то в якості опції можливо замовити, щоб від окремої кнопки на брелоку ЦЗ спрацьовував і замок багажного відділення.

Личинка замку багажника Шевроле Авео

Артикульний номер личинки замку багажника Шевроле Авео (механізм під ключ): GM-96801570.

Артикульний номер замку багажника Шевроле Авео (сам замок, без личинки): GM-96541183 або GM-96649301.

Заміна замка багажного відділення може бути обумовлена наступними причинами:

 1. Замок часом клинить
 2. Замок перестав закриватися (або часом сам відкривається)
 3. Проводиться комплексна заміна замків

За статистикою, практично 70% випадків заміни замку багажного відділення Chevrolet Aveo відбувається через комплексне оновлення замкових механізмів або ж одних личинок. Як правило, комплект личинок включає в себе: сердечник замка запалювання (1 шт), личинки дверних замків (2 шт) і личинку замку багажника (1 шт).

Нижче додається відеоролик, автор якого знайомить з особливостями заміни замку багажного відділення на Авео. В даному випадку личинка не зачіпається.

Як замінити замок багажника Шевроле Авео

Замок багажника складається з 2 частин: самого замкового механізму і личинки. До замку підводиться тяга від личинки і трос. У заміні як замку, так і личинки немає абсолютно нічого складного. Нижче буде описано процес заміни тільки замкового механізму. Про заміну личинки замку буде написано в завершальній частині огляду. Там же можна буде знайти і наочний відеоролик із заміни личинки.

 • Для початку необхідно відключити клему "-" від АКБ. Це потрібно зробити обов'язково, оскільки на замок багажника Шевроле Авео підходить дротова колодка живлення.
 • Щоб отримати доступ до кріплень замку, слід попередньо зняти облицювання дверей багажника. Обшивка дверей багажника тримається на великій кількості кліпс (13 шт). Схема розташування кліпс вказана на картинці нижче.

Зняти облицювання дверей багажника

Для безпечного від'єднання кліпс рекомендується користуватися пластиковим знімачем.

 • Знімаємо облицювання замку. Її слід попередньо піддіти.

Знімаємо облицювання замку

 • Відключаємо дротову колодку живлення електричної засувки. Контакт потрібно просто висмикнути, його нічого додатково не тримає.

Відключаємо дротову колодку

 • Відкручуємо болти, якими кріпиться замок до дверей багажника Chevrolet Aveo. Головки кріпленння виготовлені під хрестову викрутку.

Відкручуємо болти

 • Витягуємо тросик відкриття багажника. Для цього потрібно посунути замок у бік троса і вивести із зачеплення головку тросового приводу. Коли болти відкручені замок нічого тримати не буде, він просто висить на тязі.

Витягуємо тросик відкриття багажника

 • Від'єднуємо тягу. Для цього потрібно попередньо піддіти фіксатор.

Від'єднуємо тягу

 • Все, можна зняти старий замок. Замість встановлення нового замкового механізму багато майстрів воліють просто обслужити старий замок.
 • Щоб дістатися до виконавчих механізмів замку багажника, потрібно лише зняти пластиковий захист. Пластиковий корпус замку потрібно акуратно піддіти викруткою і вивести з тримача.

Зняти пластиковий захист

Обслуговування старого замку багажника Авео переслідує 2 цілі: прибрати бруд, що набився в замок, і старе відпрацьоване мастило + почистити контакт електричної засувки. Фахівці рекомендують чистити замок засобом для прочищення карбюратора.

Чищення

Після чистки і сушіння замку не забудьте закласти нове мастило в сам замковий засов. Для змащення слід використовувати щось термостійке, щоб засіб не дубів на морозі! Це дуже важливо, оскільки взимку можуть початися проблеми з відкриванням замку багажника. Непогано себе зарекомендувало мастила на основі силікону.

 • Якщо ж майстер прийняв рішення просто замінити старий замок на новий, то пластикову кришку на старому замку можна не знімати. Замість цього ставимо новий замок на місце старого. Підключаємо тягу, тросик і дротову колодку.

Як замінити личинку замку багажника Шевроле Авео

Далеко не у всіх випадках проблемна робота замку багажника пов'язана з самим замковим механізмом. Адже в замку є ще одна частина, це личинка для ключа. Провертаючи ключем личинку тяга передає зусилля на замкову засувку. Відомо безліч випадків, коли проблемна робота замку багажника Chevrolet Aveo була пов'язана саме зі зносом личинки.

Важіль

До личинки приєднується важіль тяги замкового механізму. Через регулярне повертання важеля його посадкове місце розбивається. Даний момент веде до того, що при повороті личинки ключем важіль подає тягу не на всю довжину. Недостатнє проштовхування тяги не дозволяє відкрити замкову засувку. У цьому випадку доводиться допомагати тросом відкриття багажника з салону.

Личинка замку багажника Шевроле Авео змінюється за такою схемою:

 • Знімаємо обшивку дверей багажника. Процес від'єднання облицювання багажного відділення описаний вище. Потрібно лише витягти кліпси і від'єднати обшивку, а також зняти декоративну накладку замку.
 • Відєднуємо тягу, що йде від личинки до замку. Щоб зняти з личинки тягу, необхідно повернути стопорний фіксатор.

Від’єднуємо тягу

 • Відкручуємо личинку замку. Личинка прикручена 2 болтами. Головки кріплення створені під хрестову викрутку або ж ключ на 8.

Відкручуємо личинку замку

 • Ставимо нову личинку і збираємо вузол у зворотній послідовності.

При заміні личинки замку багажника Шевроле Авео слід контролювати тягу замку. Сама тяга не повинна бути під натяжкою. Це дуже важливий момент, оскільки в іншому випадку не вийде витягти ключ із замку багажника.

Якщо тяга замка знаходиться під натяжкою, то слід трохи збільшити в діаметрі кріпильні отвори личинки замку. В даному випадку у тяги з'явиться ледве помітний люфт, що дозволить замку нормально відкриватися і закриватися.

Додаткова інформація

Не потрібно забувати, що у замку багажника Chevrolet Aveo є ще одна відповідна частина. Вона знаходиться знизу, на порозі багажника. Це проушина, в якій фіксується замкова засувка. Мало хто з малодосвідчених водіїв знає, що замок багажника можна піддавати регулюванню. Замковий механізм багажного відділення регулюється зміщенням нижньої проушини.

Регулювання

Приводом для регулювання замку можуть послужити такі симптоми:

 1. Замок туго закривається
 2. Зачинені на замок двері багажника бовтаються
 3. Двері багажника закриваються не з першого разу
 4. тощо.

Нижня проушина тримається на 2 болтиках. Слід послабити затяжку болтів і змістити планку з проушиною вліво або вправо по відношенню до замкової засувки Шевроле Авео. Зміщувати проушину слід лише по 1 (мм) за раз. Після кожного зміщення потрібно перевіряти якість роботи замку. Зазвичай цього вистачає, щоб нормалізувати роботу замку багажного відділення, якщо він надмірно туго або занадто легко закривається/відкривається.

Нижче додається відео, на якому показано процес заміни личинок для дверних замкових механізмів і замка багажника автомобіля Авео.

Відгуки про новину

Иван

отлично, грамотно сделано, и запчасти все описал - автор молодец!

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.