Заміна помпи Джилі МК

Надійність роботи системи охолодження двигуна Джилі МК залежить від технічного стану водяної помпи. Так, насос системи охолодження має дуже пристойний термін служби. Але як і інші запчастини Джилі МК помпа з часом зношується.

Артикул водяної помпи Джилі МК:

У насоса системи охолодження Geely MK передбачений солідний робочий ресурс. Середній термін служби водяної помпи становить 150 000 - 200 000 (км) пробігу.

За приписом регламенту сервісного обслуговування для даного автомобіля помпа підлягає заміні разом з кожною 3-ю заміною ременя ГРМ. Ремінь газорозподільного механізму потрібно змінювати з періодичністю 60 000 (км) пробігу.

Водяна помпа Джилі МК

Діагностика водяної помпи Джилі МК

Слід відразу зазначити, що висока надійність водяної помпи у даного авто обумовлена використанням в машині силового агрегату, в основі якого знаходиться японський мотор Toyota 5A-EF.

Високий знос помпи Джилі МК можна визначити за такими ознаками:

 1. Помпа протікає
 2. З'явився сторонній шум
 3. Підклинює шків
 4. Мотор почав часто перегріватися

Слабким місцем водяної помпи є підшипниковий вузол. Зношений підшипник починає перегріватися, люфтити і підклинювати.

Насос системи охолодження з ознаками зносу потрібно якомога швидше замінити на новий аналог.

Як замінити помпу Джилі МК

Водяний насос цього автомобіля працює незалежно від ГРМ. При заміні помпи не доведеться розбирати газорозподільний механізм. Хіба що, заміна водяної помпи Джилі МК здійснюється разом із заміною ременя ГРМ. У цьому випадку все ж доведеться скидати ремінну передачу газорозподільного вузла.

Шків водяної помпи приводиться в рух ременем генератора. У свою чергу помпа передає крутящий момент на насос ГУР, для цього використовується ремінь ГУР.

 • При заміні водяної помпи Джилі МК майстер повинен враховувати, що йому доведеться працювати в дуже обмеженому просторі. Між шкивом водяної помпи і лонжероном не поміщається навіть накидна головка.
 • Спочатку потрібно відкрити капот і зняти клему «-» з акумуляторного блоку.
 • Зливаємо антифриз. Зливний краник можна знайти на радіаторі. Якщо злив відсутній, то потрібно просто зняти нижній патрубок і злити стару рідину через нього.
 • Від'єднуємо корпус повітряного фільтра. Щоб звільнити якомога більше простору, слід зняти і повітряний патрубок. Його потрібно від'єднати від дросельної заслінки.

Від'єднуємо корпус повітряного фільтра

Додатково від патрубка потрібно від'єднати шланг продування картеру і відключити провід від датчика температури повітря.

 • Знімаємо праву подушку двигуна. Для цього потрібно попередньо підперти двигун знизу домкратом. Подушка кріпиться до лонжерону в 3 місцях. Для кріплення використовуються гайки під ключ на 15.

Знімаємо праву подушку двигуна

Обов'язково відкручуємо 2 болта, які кріплять подушку до блоку циліндрів.

Щодо підпірки двигуна Geely MK, між опорним майданчиком домкрата і піддоном двигуна потрібно покласти якусь м'яку проставку. Зазвичай в це місце поміщають дерев'яну дошку, але підійде і шматок товстої гуми.

Без м'якої підкладки піддон двигуна може просто лопнути!

 • Відкручуємо натяжну планку насоса ГУР. Сама хустка кріпиться до блоку циліндрів 2 болтами під ключ на 19. Насос гідропідсилювача фіксується до планки 1 болтом.

Відкручуємо натяжну планку насоса ГУР

 • Послаблюємо натягнення ременя генератора. Для цього потрібно прокрутити регулювальний болт, який розташований з бокового боку генератора. Додатково необхідно злегка послабити кріпильні болти генератора.
 • Знімаємо зі шіива водяного насоса ремені генератора і гідропідсилювача. Ремені повинні бути без натяжки, їх потрібно просто скинути. Зрозуміло, досвідчені майстри не упускають можливості, щоб ознайомитися з технічним станом ремінних передач.

При наявності на якомусь з ременів Джилі МК слідів зносу потрібно відразу ж замінити проблемні запчастини. Якщо на ременях будуть сліди олії, то доведеться розбиратися, звідки протікає олія. Протікання потрібно обов'язково відремонтувати.

 • Відкручуємо шків водяної помпи. Шків фіксується 4-ма болтами з головкою під. ключ на 8. Дана задача є не з легких. Адже простору в робочій зоні вкрай мало.

Відкручуємо шків водяної помпи

Завдання з відкручування шківа ускладнюється і тим, що шків потрібно додатково чимось притримувати. В іншому випадку не вийде відкрутити кріпак, так як шків буде просто прокручуватися.

Багато майстрів трохи піднімають двигун, що дозволяє більш вільно підібратися до шкиву.

Знімаємо середню кришку ГРМ

 • Відкручуємо водяну помпу Джилі МК. Насос має 8 точок фіксації. Болти мають головку під ключ на 12.

Відкручуємо водяну помпу Джилі МК

 • Знімаємо основну частину насоса. Задня кришка помпи при цьому залишиться на патрубці подачі охолоджувальної рідини. У задній кришці немає якихось трущихся пар, у ній нема чому зношуватися. Багато майстрів залишають стару кришку.

Єдине що, так це потрібно замінити прокладку, яка знаходиться на вході насоса в блок циліндрів.

 • Ставимо новий насос і збираємо вузол зворотної послідовності.
 • Готуємо новий антифриз і заливаємо його в систему.
 • Запускаємо мотор і контролюємо якість роботи водяної помпи. Обов'язково потрібно перевірити герметичність з'єднання помпи.

Якщо помпа змінюється паралельно з обслуговуванням ГРМ, то потрібно буде обов'язково поміняти і ремінь ГРМ, а також ролик.

Якщо дотримуватися регламенту технічного обслуговування Джилі МК, то заміна помпи повинна збігтися в часі із заміною ГРМ (3-тя заміна) і заміною антифризу.

Додаткова інформація

Заміна водяної помпи Джилі МК дає можливість зробити роботу мотора більш тихою. Додатково нова помпа не буде піддаватися перегріву, принаймні поки не зноситься підшипниковий вузол насоса.

Найбільш помітною ознакою зносу водяної помпи є шум підшипника. Але цей звук можуть визначати лише досвідчені водії.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.