Встановлення ксенона і заміна лінз Джилі МК

З часом світло передніх фар в автомобілі Geely МК починає помітно тьмяніти. Може доходити до того, що колись яскраве світло стає каламутним і невиразним. Погане світло істотно ускладнює огляд дороги! У цьому випадку водієві доведеться покращувати освітлення, а для цього можуть знадобитися деякі специфічні запчастини Джилі МК.

Це цікаво! Галоген забезпечує температуру світіння в діапазоні 3200-5000 (К). При цьому світло має м'який жовтуватий відтінок. Ксенон же має температуру світіння 4000-6000 (К). Ксенонове підсвічування віддає біло-блакитним кольором, як при денному освітленні.

Артикул передніх фар Джилі МК:

 • 1017001107 (ліва, з електрокоректором)
 • 1017001108 (права, з електрокоректором)
 • 1017001106 (права, з електрокоректором)
 • 1017001105 (ліва, з електрокоректором)
 • 1017001057-01 (ліва, з механічним коректором)
 • 1017001058-01 (права, з механічним коректором)

Штатно в передніх фарах цього авто використовується галогенове освітлення. Багатьом водіям з часом стає недостатньо потенціалу галогенового підсвічування. У цьому випадку є сенс поміняти галоген на ксенон.

Встановлення кесенону у фари Джилі МК

Принцип встановлення ксенона у фари Джилі МК

Варто почати з того, що ксенонове підсвічування помітно відрізняється від галогена або класичної нитки розжарювання. Ксеноном називають газорозрядні лампочки. У ксеноні джерелом світла виступає плазмова дуга.

Ключовою перевагою плазмової дуги є можливість формування більш інтенсивного і яскравого світла. Газорозрядні лампочки не бояться високої напруги, з цієї причини плазмова дуга здатна нагріватися до більш високої температури.

Фари для галогенового світла фізично не пристосовані для роботи з ксеноном. Щоб замінити галоген на ксенон в Джилі МК, фари доведеться трохи допрацювати. Потрібно здійснити наступний фронт робіт:

 1. Замінити галогенові лінзи на ксенонові
 2. Змонтувати блок розпалювання

Деякі майстри примудряються ставити ксенонові лампочки в лінзи для галогена. У цьому випадку є високий ризик оплавлення галогенових лінз. Справа в тому, що для роботи ксенона фари слід оснастити так званим "блоком розпалу". Цей пристрій подає на джерела світла (газорозрядні лампочки) підвищену напругу, через що вони розігріваються набагато сильніше, ніж галогенове підсвічування.

Блок розпалу просто монтується поруч з фарами. Живлення, яке штатно йде на фари, підключається до ксенону через виносний блок (блок розпалу).

Як зняти передні фари Джилі МК

Щоб поліпшити світло в передніх фарах, їх попередньо потрібно демонтувати. Дана задача ускладнюється тим, що один з болтів передніх фар Geely МК знаходиться у важкодоступному місці, за переднім бампером. Як зрозуміло, для від'єднання передніх фар доведеться спочатку демонтувати передній бампер.

Демонтаж переднього бампера

​​​Від'єднуємо декоративну накладку решітки радіатора

 • Відкручуємо бампер від крила. Це потрібно зробити як праворуч, так і ліворуч. Щоб дістатися до з'єднання, необхідно відігнути брудозахист переднього колеса. Деякі майстри воліють знімати передні колеса і повністю витягувати підкрилки з колісних арок. Але цілком реально обійтися просто відгинанням захисту.

Відкручуємо бампер від крила

Додатково збоку бампер тримається на засувках. При від'єднанні правого і лівого країв бампера майстру слід докласти зусиль, щоб розімкнути з'єднання.

 • Демонтуємо захист картера двигуна. Найпростіше це зробити з оглядової ями. Тобто перед початком всіх робіт необхідно загнати Джилі МК на оглядову яму або естакаду.
 • Відкручуємо верхні кріплення бампера. Зверху бампер тримається на 4 болтах (по 2 на кожну сторону).

Відкручуємо верхні кріплення бампера

 • Відкручуємо нижні кріплення бампера. Додатково майстру слід відключити дроти від протитуманних фар.

Відкручуємо нижні кріплення бампера

 • Демонтуємо передній бампер.

Нижче викладено відео з наочною демонстрацією від'єднання переднього бампера для цього автомобіля.

Демонтаж фар Джилі МК

Кожна з передніх фар має 4 точки фіксації. Фара кріпиться 2 болтами зверху і 2 болтами знизу. 3 болти (2 верхніх і 1 нижній) відкручуються без зайвих рухів. А щоб дістатися до останнього, 4-го, болту, який розташований внизу, з боку кріплення бампера, потрібно знімати передній бампер. Ця робота докладно описана в текстовому блоці вище.

 • Відкручуємо верхні болти. Потрібен буде ключ на 10. Додатково в головках передбачено шліц під хрестову викрутку. Можна замість ключа працювати викруткою або битою під тріскачку.

Відкручуємо верхні болти

 • Відкручуємо нижній болт, з протилежного боку від крила.

Відкручуємо нижній болт

 • Відкручуємо другий нижній болт, яким фара кріпиться до бампера.

Відкручуємо другий нижній болт

 • Демонтуємо фару. Для цього попередньо потрібно відключити всі дротові колодки: ближнє світло, далеке світло, поворотник. Переносимо фару на робоче місце.

Нижче додається відео, в якому майстер показує процес від'єднання передньої фари на автомобілі МК.

Встановлення ксенонового світла в передні фари Джилі МК

 • Відєднуємо лицьове скло фари. Скло зазвичай сідає на гарний герметик. Просто так його не віддерти. Перед від'єднанням скла шовне з'єднання слід добре прогріти. Для прогрівання майстри рекомендують використовувати промисловий фен.

Від’єднуємо лицьове скло фари

Температура нагріву корпусу фари Джиїлі МК повинна становити не нижче 70 С.

 • По контуру зєднання залишиться старий герметик. Його потрібно повністю прибрати. Майстру слід ретельно і акуратно зачистити привалювальні поверхні на склі і корпусі фари.
 • Відєднуємо стару лінзу, яка розрахована під галоген. Мова йде за лінзу ближнього світла Джилі МК. Лінза прикручується до тримача гвинтиками.

Від’єднуємо стару лінзу

Зверніть увагу, ксенонова лінза має інші кріплення. Тобто отвори під гвинтики в лінзах ксенонового світла мають інше розташування. Щоб пристосувати ксенонове світло в галогенові фари доведеться виготовляти перехідник.

 • Відпилюємо від старого відзеркалювача пластину фіксації.

Відпилюємо від старого відзеркалювача пластину фіксації

 • Прикручуємо ксенонову лінзу до тримача, через пластину фіксації від старого відбивача.

Прикручуємо ксенонову лінзу до тримача

 • Обов’язково оглядаємо відзеркалювач дальнього світла. Якщо на віддзеркалювачі облущилася фарба, то потрібно буде відновити відбиваючий шар. Для цього слід зачистити фарбу, що відшарувалася, і нанести новий відбиваючий шар.
 • Збираємо фару і підключаємо її через блок розпалу. В інструкції до блоку розпалу описана докладна схема з'єднання.

Замість стандартних ксенонових лінз багато водіїв Джилі МК ставлять біксенонове освітлення. Біксенонові лінзи дають можливість перемикати світло з ближнього на дальнє, при цьому використовується ода загальна газорозрядна лампочка.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.