Встановлення кнопок на кермо Джилі Емгранд ЕС7

Багато власників Джилі Емгранд ЕС7 прагнуть підвищити комфортабельність свого авто. Однією з найбільш затребуваних і популярних модернізацій є установка мультируля. В даному випадку на штатне кермо ставляться кнопки аудіосистеми.

У просунутих версіях Geely Emgrand EC7 мультруль може використовуватися для управління не тільки аудіосистемою, а ще й круїз-контролем, а також парктроніком і багатьма іншими функціональними системами авто.

Кермо із кнопками Джилі Емгранд ЕС7

Для створення мультифункціонального керма майстру потрібні:

 1. Кнопкові блоки (правий і лівий)
 2. Равлик підрульового шлейфа (на 5 контактів)

Зробити із звичайного керма мультифункціональне рульове колесо може кожен власник цієї машини, потрібні лише необхідні запчастини Джилі Емгранд ЕС7 і мінімальний набір інструментів.

Етапи встановлення кнопок на кермо Джлі Емгранд ЕС7

Нічого складного у створенні мультируля немає. Дана робота має технічну складність на рівні не вище середнього.

Але що стосується трудомісткості, майстру доведеться попітніти. Для створення мультифункціонального керма ЕС7 потрібно буде:

 1. Відєднати кермо
 2. Розібрати кермо
 3. Поставити кнопки замість заглушок
 4. Замінити шлейф
 5. Все правильно з'єднати

Самі кнопки зазвичай призначаються автоматично. Нічого налаштовувати не потрібно.

Знімаємо кермо

 • Перед початком робіт потрібно поставити колеса прямо. Повертаємо кермо, рівняємо колеса. Це робиться для того, щоб відбалансувати рульової стійки. При центральному положенні керма у підрульового шлейфу з'являється можливість безпечно розмотуватися в обидва боки.

Якщо кермо залишити повернутим, хоча б на 1 оберт, то після зворотнього складання, при вивертанні керма в одне з крайніх положень, порветься шлейф підрульової равлика!

 • Заглядаємо в моторний відсік Емгранд ЕС7, під капот, і від'єднуємо мінусову клему від АКБ. При демонтажі керма бортова мережа потребує обов'язкового відключення. Якщо не знеструмити електромережу, може випадково спрацювати подушка безпеки!

При активації AirBag, з будь-якого з приводів (аварія або випадкове увімкнення), в дамп пам'яті системної логіки Geely Emgrand EC7 вноситься відповідний запис. Цей розділ пам’яті не стирається і не перезаписується.

Якщо машина буде продаватися, то факт спрацювання подушки безпеки натякне на те, що машина вже колись бита в аварії. Це серйозний привід для зниження ціни!

 • Відкручуємо 2 болти, які кріплять подушку безпеки. Головки болтів мають шліц під ключ Torx T-30. Якщо зоряного ключа немає, то майстра зможе виручити шестигранник на 4 (мм).

Відкручуємо 2 болти

 • Знімаємо і відключаємо подушку безпеки. У подушці 2 роз'єми. Один йде на звуковий сигнал, а другий на саму подушку.
 • Зверніть увагу, перед демонтажем і відключенням подушки машина повинна постояти з відключеною електромережею не менше 15 хвилин! Справа в тому, що подушка безпеки має конденсатор, який деякий час зберігає заряд для активації AirBag.

Знімаємо і відключаємо подушку безпеки

 • Відкручуємо гайку, яка фіксує кермо. Потрібна буде накидна головка на 18.

Відкручуємо гайку

 • Відєднуємо кермо. Попередньо можна зробити позначку правильного положення керма. Але багато майстрів не маркують кермо, так як його не вийде поставити неправильно.

Зняти кермо досить непроьове колесо посаджено з пристойним натягом. Потрібно підбивати кермо знизу, по всій довжині кола. Впливати на кермо слід тільки рукою, молоток або інші предмети використовувати неприпустимо!

Як розібрати кермо і поставити кнопки ЕС7

На рульове колесо ставиться 2 кнопкові блоки, праворуч і ліворуч. Кнопки встановлюються на місце штатних заглушок. Кожна із заглушок тримається на 3 саморізах.

 • Відкручуємо гвинтики на лицьовому боці. Спереду потрібно викрутити 4 саморізи. потрібна буде викрутка з хрестовим жалом.
 • Викручуємо з заднього боку 2 гвинтика.
 • Знімаємо заглушки і ставимо на їх місце кнопки Джилі Емгранд ЕС7.

Знімаємо заглушки і ставимо на їх місце кнопки Джилі Емгранд ЕС7

 • Фіксуємо кнопкові блоки гвинтиками.

Заміна підрульового шлейфа

Штатно використовується равлик підрульового шлейфу на 3 контакти (звуковий сигнал, подушка і блок управління). Для підключення кнопок потрібен 5-контактний шлейф, в даному випадку 2 додаткових контакти дозволять під'єднати кнопкові блоки (правий і лівий).

Як зрозуміло, щоб зробити зі звичайного керма мультифункціональне рульове колесо, потрібно замінити 3-контактний шлейф на 5-контактний аналог. Коли кермо від'єднане, зробити це дуже просто.

 • Знімаємо пластиковий кожух рульової колонки. Тримається на 2 саморізах. Кожух складається з верхньої і нижньої частин.

Знімаємо пластиковий кожух рульової колонки

 • Відєднуємо старий равлик. Попередньо потрібно відключити сигнальний роз'єм, який йде на ЕБУ Джилі Емгранд ЕС7.
 • Шлейф фіксується в 3 місцях за допомогою засувок. Верхня засувка є металевою, з боків стоять пластикові засувки.

Від’єднуємо старий равлик

З пластиковими фіксаторами слід бути обережніше, їх можна відламати при зайвому додатку сили.

 • Ставимо равлик на 5 контактів і збираємо вузол у зворотній послідовності.

Завершальний етап створення мультифункціонального керма

 • Тепер залишилося лише підключити кожен з кнопкових блоків. Потрібно тільки з'єднати роз'єми кнопок з равликом.
 • Збираємо вузол у зворотній послідовності. Поки не підключена і надійно не закріплена подушка безпеки, краще не вмикати бортову електромережу.
 • Включаємо запалювання і перевіряємо роботу кнопок.

На правому кнопковому блоці є кнопка Phone. Це гучний зв'язок, який ще називають hands free (вільні руки).

Гучний зв'язок буде працювати тільки при підключенні смартфона до мультимедійної системи. Мультимедіасистема представлена великим екраном, який встановлюється замість магнітоли.

Призначення кнопок налаштовується автоматично, без сторонньої участі. На Емгранд ЕС7 з мультимедійною системою у користувача вийде самостійно перепризначити кнопки, в меню налаштування передбачено таку можливість.

Додатково

Бувають випадки, коли встановлені кнопки не працюють. Таке може відбуватися через несумісність кнопок з магнітолою (системою мультимедіа).

У даному випадку використовуються або сторонні кнопки, або на панель приладів поставлена стороння магнітола. Але справа може бути і в проводці, щось неправильно підключено або десь обрив.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.