Установка ГБО 4 Шевроле Авео 1.6 Шанхайка

Установка ГБО-4 на Шевроле Авео робить експлуатацію автомобіля дешевшою. Вартість газу є на 40-50% доступнішою, ніж ціна традиційного бензину.

Зрозуміло, установка газобалонного обладнання 4-го покоління обходиться вельми недешево. Монтаж ГБО під ключ (деталі + робота) полегшить кишеню замовника на 10 000 - 20 000 (грн), а може навіть і більше, все залежить від використовуваних запчастин Авео.

У середньому термін окупівлі ГБО-4 становить 5 років!

Щоб заощадити, багато водіїв Chevrolet Aveo наважуються на самостійну установку ГБО 4-го покоління. Монтаж газобалонного обладнання своїми руками дозволить скоротити витрати на встановлення газової системи приблизно на 30-40%.

ГБО 4 Шевроле Авео

Що потрібно для встановлення ГБО 4 на Шевроле Авео

Слід почати з того, що на автомобіль Шевроле Авео доцільно ставити ГБО саме 4 покоління. Головною перевагою ГБО-4 перед газобалонним обладнанням минулих поколінь (ГБО-2 і ГБО-3) є більш висока продуктивно газового живлення.

На ГБО-4 газові форсунки врізаються безпосередньо у впускний колектор, поруч з бензиновими форсунками.

Основними компонентами ГБО-4 є:

  1. Газовий блок управління
  2. Редуктор
  3. Газові форсунки
  4. Газовий балон
  5. Заправний клапан

Для з'єднання компонентів газобалонної системи Chevrolet Aveo використовуються: шланги, трубки, хомути і перехідники. Додатково при установці ГБО доведеться добряче повозитися з електричною частиною. Для цього будуть потрібні: дроти, клеми, ізолента і стяжки.

З'єднання дротів бажано паяти. Для захисту зєднань рекомендується використовувати термосадочний рукав.

Встановлення газового редуктора

Найкращим місцем для монтажу редуктора ГБО є простір поруч з бачком ГУР. Редуктор Авео слід змонтувати таким чином, щоб його було зручно обслуговувати. Потрібно забезпечити зручний доступ до механізму регулювання.

Додатково потрібно передбачити можливість зручного доступу до кришки редуктора, за якою знаходиться мембрана (її потрібно буде періодично змінювати).

Місце встановлення газового редуктора

Зверніть увагу, між газовим редуктором і форсунками необхідно врізати датчик тиску газу. Усередині цього пристрою зазвичай передбачено датчик температури і датчик розрядження в колекторі (МАП-сенсор).

Додатково поряд з редуктором потрібно поставити фільтр тонкої очистки

Встановлення газового ЕБУ

Блок управління газобалонним обладнанням найкраще ставити поруч з основним ЕБУ двигуна Шевроле Авео. Газовий ЕБУ не повинен торкатися корпусу бензинового блоку управління!

Місце монтажу блока управління ГБО

Монтаж газових форсунок ГБО-4 Авео

Одним з найбільш відповідальних етапів встановлення ГБО є монтаж форсунок. На четвертому поколінні системи газового живлення газобалонні форсунки потрібно встановлювати якомога ближче до бензинових форсунок.

Як правило, газові форсунки ставляться над паливною рампою. Газові форсунки Шевроле Авео встановлюються за такою схемою:

  • Спочатку потрібно просвердлити отвори у впускному колекторі. Діаметр свердла повинен відповідати діаметру штуцерів, які будуть вкручуватися в колектор. При цьому потрібно зробити поправку на різьблення.

Свердлимо отвори у впускному колекторі

Діаметр свверла повинен бути трохи меншим, ніж діаметр різьблення на кожному із штуцерів.

При висвердлюванні отворів слід проконтролювати, щоб у впускний колектор не потрапила стружка! Це дуже важливо. Фахівці рекомендують при звіренні користуватися пилососом.

  • Нарізаймо різьблення в отворах. Різьблення отворів має відповідати різьбленню на штуцерах.

Нарізаймо різьблення в отворах

  • Вкручуємо штуцера для кріплення шлангів від газових форсунок. Зверніть увагу, штуцери виготовляються з бронзи, а колектор є пластиковим. Перед закручуванням штуцера необхідно нанести на різьблення клей (фіксатор різьблення).

Вкручуємо штуцера

Клей повинен бути двокомпонентним! Подібні склади дозволяють "подружити" пластик з металом.

  • Встановлюємо форсунки на кронштейн. Тримач форсунок потрібно буде попередньо виготовити. Кріпити газові форсунки до кронштейну слід через гумові подушки, які гасять вібрації.

Встановлюємо форсунки на кронштейн

  • Монтуємо форсунки над паливною рампою і підключаємо шланги. Шланги повинні з'єднати форсунки ГБО зі штуцерами на впускному колекторі. До цього часу фіксатор різьблення на штуцерах повинен добре висохнути. З'єднання повинні постояти в спокої мінімум 12 годин.

Монтуємо форсунки над паливною рампою і підключаємо шланги

Довжина шлангів між штуцерами і форсунками Шевроле Авео повинна бути мінімальною. Рекомендується робити шланги довжиною не більше 20 (см).

Як підключити живлення газових форсунок

Газові форсунки управляються газовим ЕБУ. У свою чергу газовий блок управління орієнтується на роботу основного (бензинового) ЕБУ. В даному випадку газовий блок емулює роботу бензинового.

Газові форсунки підключаються таким чином, щоб розмикався ланцюг бензинових аналогів. На основні форсунки підходить 2 дроти: плюс і мінус (сигнальний). Плюсовий дріт бензинових форсунок чіпати не можна, розривати ланцюг необхідно на мінусі.

Схема підключення форсунок

Початок розриву сигнального проводу на бензиновій форсунці потрібно підключити до введення газового ЕБУ. Від блоку управління газової системи піде дріт до мінуса за розривом.

Даний прийом дозволяє газовому ЕБУ отримувати сигнал амплітуди вприскування. Далі після деякого перетворення (поправка на газ) сигнал переводиться на газові форсунки.

У газового ЕБУ є окремі виводи для подачі сигналу на форсунки.

Монтаж газового балона і заправного клапана

Балон ГБО прийнято розміщувати в багажнику, на місці запасного колеса. Такий балон має форму еліпса. Його місткість становить 40 (л). Зрозуміло, можна поставити і більш місткий балон на 60 (л). Але його потрібно вже виносити в основне відділення багажника.

Поруч з балоном розміщується і заправний клапан. Зазвичай його виносять в нижню частину заднього бампера. У деяких випадках заправний клапан ставиться поруч із заливною горловиною бензобака.

Підключення компонентів ГБО-4 Шеврола Авео

Після монтажу основних елементів ГБО їх потрібно буде з'єднати між собою. Для цього потрібні шланги, хомути і дроти.

На обвязку газобалонного обладнання та з'єднання проводки зазвичай йде левова частка часу. Це найбільш трудомістка частина роботи. Без спеціальних навичок електрика і газівника обійтися буде вкрай складно. Буде добре, якщо підключенням ГБО-4 Авео займеться кваліфікований фахівець.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.