Туго ходе електросклопіднімач Шевроле Авео, змащування електросклопіднімача

https://geelyparts.com.ua/ua/zapchastyny-ruchki-naruzhnye-vnutrennie--aveo

Якою б надійністю не володіли електросклопіднімачі автомобіля Шевроле Авео, рано чи пізно скло починає ходити ривками. Неправильний хід скла може бути обумовлений декількома причинами:

 1. Знос приводу (моторчика)
 2. Засмічення напрамних

Як показує практика, вищеназвані несправності мають прямий взаємозв'язок. Мотор склопіднімача починає перевантажуватися і швидко зношується, якщо підйомний майданчик скла переміщається по брудних напрямних.

Склопіднімач Шевроле Авео (ричажний тип)

Автомобіль Chevrolet Aveo комплектується склопіднімачами 2 типів: ричажні (у вигляді ножиць) і з тросовим приводом. Ці види підйомників мають абсолютно різний пристрій і різний принцип роботи.

Артикул склопіднімача у зборі ричажного типу (ножиці) для Шевроле Авео: 95015329 (передній лівий), 95015330 (передній правий).

Артикул склопіднімача з тросовим приводом (механіка): 96649111 (задній правий), 96649110 (задній лівий)

Артикул моторчика склопіднімача: 96652141 (лівий), 96652412 (правий).

Склопіднімачі Авео мають пристойний робочий ресурс. Навіть за умови інтенсивної експлуатації перші проблеми із склопіднімачами  зазвичай починаються не раніше 150 000 (км) пробігу.

Якщо водій помітив, що якесь скло починає ходити місцями ривками або з уповільненням, то можна спробувати спочатку усунути проблему змащуванням напрямних. Нижче викладено відео, на якому автор показує проблемні місця склопіднімачів, які потребують мастила.

Змащування склопіднімачів Шевроле Авео

Варто відразу відмітити, що ремонт склопіднімача методом змащування носитиме яскраво виражений тимчасовий характер. Кардинально розв'язати проблему з електросклопіднімачами можна лише заміною старих підйомників на нові аналоги.

Що дасть мастило. Завдяки змащуванню напрямних склопіднімача Chevrolet Aveo можна зняти зайве навантаження з електродвигуна. В даному випадку є висока вірогідність того, що робота двигуна нормалізується. Звичайно, стабілізація роботи електричного приводу носитиме тимчасовий характер.

За час нормальної роботи склопіднімачів, до їх повного зносу, водієві необхідно зробити деякий запас коштів, щоб купити нові склопіднімачі і замінити ними старі зношені.

Щоб обслужити проблемний склопіднімач Шевроле Авео, необхідно заздалегідь зняти дверну карту. Незважаючи на уявну простоту цієї технологічної операції знімати обшивку дверей необхідно з крайньою акуратністю. Адже лицьовий декоративний обвіс легко царапається!

Як зняти дверну карту передніх дверей Шевроле Авео Т300

 • Неодмінно від'єднуємо мінус від АКБ. Адже щоб дістатися до склопіднімача, доведеться зачіпати дротяні колодки і дроти, що може вилитися у результаті в коротке замикання!
 • Витягаємо накладку зовнішнього дзеркала. Щоб це зробити, доведеться підчепити кришку і висмикнути її. Накладка кріпиться пластиковими фіксаторами (клямками).

Витягаємо накладку зовнішнього дзеркала

 • Викручуємо гвинтик в підлокітнику. Заздалегідь треба зняти заглушку. Цей гвинтик кріпить оббивку до підсилювача дверей Chevrolet Aveo, що надає дверній карті жорсткість.

Викручуємо гвинтик в підлокітнику

 • Викручуємо гвинтик у внутрішній ручці. Як і в підлокітнику, кріплення ручки сховане за заглушкою.

Викручуємо гвинтик у внутрішній ручці

 • Від'єднуємо дверну карту. Її треба просто висмикнути. Коли потайні гвинтики відкрутили, обшивка дверей тримається на одних фіксаторах. По периметру дверної карти, із зворотного боку, знаходиться 9 клямок. На фото нижче додається схема розташування фіксаторів.

Від'єднуємо дверну карту

Малодосвідчені майстри нерідко ламають деякі з фіксаторів-кліпс при знятті обшивки. Якщо таке і сталося, не варто засмучуватися, адже завжди можна замовити нові кліпси дверної карти.

Дверну карту слід знімати в напрямі від низу до верху. Це треба для того, щоб вивести обшивку із зачеплення з кнопкою блокування замку. Після від'єднання дверної карти Шевроле Авео не варто поспішати відносити обшивку. Адже до дверної карти підключені дроти і трос внутрішньої ручки.

 • Від'єднуємо трос внутрішньої ручки. Треба кінчик троса вивести із зачеплення з важелем. Заздалегідь слід зняти фіксатор з троса.

Від'єднуємо трос внутрішньої ручки

Варто окремо відмітити, що задні дверні карти знімаються приблизно за таким же принципом. Стосовно модифікацій Т200 і Т250, в цих автомобілях на ручці підлокітника є знімна накладка, за якою знаходиться потайне кріплення. У іншому дверна обшивка цих модифікацій знімається приблизно так само, як і на Т300.

Нижче додається відео, як зняти обшивку дверей на Авео Т250.

Все, можна перемикатися на сервіс скло піднімача.

Як змастити напрямні єлектросклопіднімача Шевроле Авео (ножиці)

Перед відключенням блоку управління склопіднімача слід під'єднати мінус до АКБ та опустити скло. Напрямна ходу склопіднімача повинна зайняти положення навпроти технологічного отвору. Це дуже важливо, інакше проблематично обслуговуватиме вузол.

 • Відклеюємо ізоляцію, яка закриває технологічні отвори дверей. Повністю усю ізоляцію можна не знімати. В даному випадку допустимо відклеїти лише низ плівки. Необхідно оголити технологічний отвір, через який обслуговується склопіднімач Chevrolet Aveo.
 • Чистимо напрямну від залишків старого мастила, пилу та стружки. Якщо нанести нове мастило на брудну напрямну, то толку від подібної профілактики буде украй мало. Адже нове мастило швидко потягне на себе пил і інші засори і перетвориться на відробіток.

Чистимо напрямну від залишків старого мастила

 • Наносимо на направляюче нове мастило. В ролі мастила слід брати щось термостійке. Непогано себе зарекомендувало мастило на основі силікону. Силікон не в'язнутиме на морозі.

Для змащування напрямних склопіднімача краще узяти щось подорожче. В цьому випадку майстер буде упевнений, що мастило не підробне і воно точно не стигнутиме на холоді. Інакше склопіднімачі почнуть працювати ще гірше за пройдешнє!

Наносити мастило треба помірно. Якщо переборщити, то мастило почне тягнути на себе пил і незабаром почне висихати.

 • Наносимо мастило на зубчасте зачеплення. Місце розташування зубчатки відмічене на фото нижче.

Наносимо мастило на зубчасте зачеплення

 • Збираємо вузол в зворотній послідовності. Обов'язково треба розробити ті, що змащені напрямні. Для цього треба упродовж декількох хвилин піднімати і опускати скло.

Стосовно склопіднімачів Шевроле Авео з тросовим приводом, і в них можна змастити напрямну. Але для цього доведеться від'єднати склопіднімач.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.