Ремонт проводки Чері Тіго

Серед поломок автомобіля Chery Tiggo можуть бути зовсім неординарні несправності, поява яких інший раз ставить водія в глухий кут. Найчастіше водія змушують розгубитися випадки загоряння проводки, які нерідко псують цінні запчастини на Чері Тіго і навіть призводять до повноцінної пожежі.

Дим і запах гару всередині автомобіля мимоволі призводять людину до замішання і навіть паніки!

Якщо справа в прямому сенсі "запахла смаженим", водієві потрібно зробити 4 простих кроки:

 1. Висадити пасажирів
 2. Повідомити про інцидент пожежникам
 3. Знеструмити бортову електромережу
 4. Приступити до гасіння пожежі

За певних умов закоротити на масу, нагрітися до високої температури і запалитися може абсолютно будь-який дріт, навіть у районі модуля паливного насоса. Фахівці сертифікованих центрів з обслуговування Chery Tiggo відзначають, що чимало випадків оплавлення і навіть підгорання проводки припадає на джут дротів всередині дверей.

Горить проводка Чері Тіго

Причини підгорання проводки Чері Тіго

Чому починають грітися дроти бортової електромережі. Все дуже просто. Справа в захисній оболонці дротів:

 • Під впливом зовнішніх факторів оболонка руйнується.
 • Дуже часто оголена частина дроту починає коротати на масу.
 • Коротке замикання призводить до нагрівання дротів до небезпечно високих температур.

Зверніть увагу, в блозі є стаття, як провести діагностику автомобільних дротів.

Зрозуміло, при проектуванні автомобільної електромережі розробники передбачають всілякі захисні засоби, на випадок КЗ і нагріву дротів. Найбільше поширення отримав так званий плавкий захист. Це відомі кожному водієві Чері Тіго запобіжники.

При появі короткого замикання в лінії електропередачі відбувається різке підвищення сили струму. Якщо така лінія захищена запобіжником, то різкий стрибок сили струму просто руйнує плавкий захист і живлення проблемної лінії миттєво припиняється.

Плавиться дріт

Можливі проблеми з запобіжниками Чері Тіго

Незважаючи на найвищу ступінь надійності блок запобіжників абсолютно будь-якого авто має 2 невирішувані проблеми:

 1. Використання контрафактних запобіжників, які не перегоряють
 2. Використання запобіжників більшого номіналу, ніж потрібно

Обидві проблеми теоретично можуть виникнути в будь-якій машині.

 • У першому випадку в блок запобіжників Chery Tiggo можуть поставити дешеве штампування, яке фізично не здатне перегорати, а значить воно не забезпечить необхідного захисту. Браковані або підроблені запобіжники можуть потрапити в монтажний блок при якихось ремонтних роботах або плановому обслуговуванні. Візуально виявити контрафакт неможливо!

Браковані запобіжники не перегорають, а просто оплавляються. Якщо при огляді блоку запобіжників були виявлені екземпляри з оплавленою пластиковою голівкою, такі запобіжники потрібно негайно замінити на нові, завідомо працюючі.

Запобіжник

Фахівці наполегливо рекомендують не економити при замовленні запобіжників, краще взяти щось дорожче. При цьому замовляти запобіжники варто лише в перевірених інтернет-магазинах автозапчастин!

 • Друга небезпека полягає в тому, що багато майстрів ставлять на місце запобіжника з суворо визначеним номіналом (це може бути запобіжник на 10 А) плавний захист з більшою силою струму. У деяких випадках замість 10-амперного запобіжника ставлять аналог на 20 (А).

Чим небезпечні запобіжники з вищою силою струму. Запобіжник розрахований на дроти певного перерізу. Якщо поставити більш сильний запобіжник, він може не спрацювати навіть при замиканні дротів на масу.

Часті випадки, коли запобіжник Чері Тіго перегорає 2-3 рази поспіль. Майстер намагається вирішити проблему установкою запобіжника з більш високим номіналом сили струму. На цьому місці можуть з'явитися дуже і дуже серйозні проблеми. Через перегрів проводки автомобіль може просто згоріти до тла!

Якщо запобіжник перегорає кілька разів поспіль, значить проводка десь замикає на масу. В даному випадку потрібно провести діагностику проводки, виявити і усунути пробій.

Як гасити пожежу

Що робити, якщо в салоні запахло паленою пластмасою

"Немає диму без вогню, як і немає вогню без диму". Пожежі в будь-якому автомобілі передують 2 симптоми, які досить складно не помітити:

 1. Запах паленої пластмаси
 2. Дим

Якщо виявити пожежу в Чері Тіго на ранніх стадіях, то в більшості випадків проблему вдається вирішити підручними засобами, без зайвої метушні. Слід діяти за такою схемою:

 • Учуявши запах горілої пластмаси, при відсутності вогню і густого диму, потрібно зупинитися в зручному місці і попросити пасажирів покинути салон.
 • Далі слід якомога швидше вимкнути запалювання і знеструмити бортову електромережу. Зверніть увагу, якщо вогнище загоряння під капотом, то при його відкритті вогонь може підживитися киснем і спалахнути з новою силою.
 • Якщо інтенсивного горіння в автомобілі немає, то пожежну службу можна не турбувати. У даному випадку водієві Chery Tiggo слід встановити місце знаходження вогнища. Точне місце розташування проблемної проводки підкаже запах.
 • Часто таке буває, що проводка плавиться і підгорає за обшивкою або декоративними панелями. У випадку на відеоролику, який знаходиться внизу сторінки, проводка закоротила за дверною картою. Як зрозуміло, в подібних ситуаціях перед діагностикою проводів доведеться демонтувати обшивку.

Горить авто

 • Якщо йде рясний дим, є сенс зателефонувати в пожежну службу. Якщо у водія своїми силами не вийде заборонити джерело загоряння, то через деякий час прибуде наряд пожежників і допоможе побороти вогонь.
 • Щоб загасити займання, водієві Чері Тіго буде складно обійтися без вогнегасника. В автомобілі рекомендується возити вуглекислотний вогнегасник. Вуглекислота хороша тим, що в ній відсутня рідина. Після використання вуглекислотного вогнегасника не доведеться сушити машину.

Таке може статися, що вогнегасника не опиниться під рукою. У цьому випадку водія зможе виручити пухка земля, сніг, пісок або вода з найближчої водойми.

 • Якщо вогонь не вдалося локалізувати, а наряд пожежників ще не приїхав, водієві потрібно убезпечити оточуючих. Якщо поруч з палаючою машиною стоять інші автомобілі, то слід зробити спробу відкотити палаюче авто на безпечну відстань.

Перебуваючи поруч з палаючою машиною слід пам'ятати, що якщо полум'я добереться до бензобака, може статися вибух. Буде дуже добре, якщо бензобак Chery Tiggo буде практично порожнім.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.