Ремонт підсвічування годинника Деу Ланос

Автомобіль Daewoo Lanos штатно комплектується годинником, який частково виконує ще й функцію бортового комп'ютера. Крім часу штатний годинник може показувати і пройдений пробіг, що дуже зручно при визначенні планової заміни запчастин на Деу Ланос.

 

На ZAZ Lanos останніх років випуску годинник додатково вміє показувати: час, пробіг, температуру за вікном і в салоні, витрату палива і багато інші параметрів.

 

Але незважаючи на прийнятний рівень надійності рано чи пізно годинник починає давати збій. Годинник цього автомобіля схильний до наступних несправностей:

 

 1. Моргає або пропадає підсвічування
 2. Під час запуску двигуна скидається значення часу
 3. Годинник повністю відмовляються вмикатися

 

Офіційний мануал з ремонту Деу Ланос радить справити просто заміну неправильно працюючої електроніки на новий аналог. Але перед безпосередньою заміною годинника необхідно переконатися, що проблема криється не в проводці і не в поганих контактах дротовою колодки. Відомі випадки, коли водії в поспіху купували новий годинник, але покупка не допомагала їм вирішити проблему з годинником.

 

Годинник

 

Фотоінструкція, як відремонтувати годинник ZAZ Lanos

 

Як було сказано вище, перед ремонтом годинника його струмоведучу проводку та роз'єми необхідно перевірити. Але щоб це зробити, потрібно спочатку демонтувати сам годинник. Електронні годинники Деу Ланос, як і в автомобілі Деу Сенс, кріпляться до облицювальної панелі приладів. Корпус годинника фіксується зі зворотного боку облицювання двома гвинтиками.

 

Необхідно окремо зауважити, що кріплення годинника мають властивість з часом приходити у непридатність. Найчастіше лопаються пластикові втулки зі внутрішньої різьбою. У цьому випадку доведеться або саджати годинник на фіксатор/клей, або проводити заміну облицювання.

 

Як зрозуміло, щоб витягти годинник, необхідно знімати облицювання приладової панелі.

 

 

 

Як зняти облицювання приладової панелі

 

 • Від’єднуємо нижню заглушку, яка над попільничкою і підстаканниками. Вона тримається на засувках. Заглушку потрібно підчепити. Краще за все робити це маленької плоскою викруткою. Якщо є небезпека подряпати лицьову частину заглушки, то замість викрутки слід користуватися спеціальним пластиковим знімачем.

Від’єднуємо нижню заглушку

 • Відкручуємо панель кліматичного контролю. Вона тримається на 2 саморізах. На даному етапі витягати панель не потрібно, її необхідно просто відкрутити.

Відкручуємо панель кліматичного контролю

 • Відкручуємо верхній кожух кермової колонки. Кожух можна відразу зняти. Це потрібно для того, щоб з'явився доступ до нижнього кріпленням облицювання. Сам кожух тримається на 2 саморізах.

Відкручуємо верхній кожух кермової колонки

 • Відкручуємо нижні гвинтики облицювання.
 • Викручуємо верхні саморізи облицювання. Зверху знаходиться 2 гвинтика.

Викручуємо верхні саморізи облицювання

 • Виймаємо панель керування електрокоректору фар. Панель тримається просто на засувках. Щоб підчепити панель, потрібно використовувати або спеціальний знімач, або маленьку плоску викрутку. Додатково від коректора необхідно від'єднати дротову колодку.

Виймаємо панель керування електрокоректору фар

 • За панеллю коректора знаходиться пара саморізів облицювання. Викручуємо їх.
 • Витягаємо панель клімат-контролю. Сильно її висувати не варто. Панель необхідно витягти вперед рівно настільки, щоб відкрився доступ до потайних гвинтиків облицювання.

Витягаємо панель клімат-контролю

 • Відкручуємо таємні гвинтики облицювання. Їх декілька.

Відкручуємо таємні гвинтики облицювання

 • Виймаємо облицювання приладової панелі. Далеко її відводити відразу не варто, тому що необхідно ще від'єднати дротові колодки: аварійного сигналу, годинника і задніх протитуманних фар.

Виймаємо облицювання приладової панелі

Все, можна витягати годинник з облицювання. Годинник посаджений на 2 напрямних штифта і прикручений по діагоналі кількома гвинтиками.

Годинник

Нижче викладений відеоролик, на якому наочно показано, як можна швидко і безпечно від'єднати облицювальну накладку панелі приладів.

 

Діагностика

 

Спочатку необхідно впевнитися, що струмоведуча проводка годинника ніде не обірвана і ніде не коротить. Для перевірки дротів майстру буде потрібен автомобільний мультітестер. Діагностика дротів зводиться до пошуку плюсового контакту при вимкненому запалюванні. "+" повинен бути один. Потім необхідно увімкнути запалювання та завести двигун. "+" повинен переміститися на інший контакт. Як і в попередньому випадку, він повинен бути один.

 

Якщо при продзвонюванні струмоведучої проводки з'ясувалося, що барахлить сам дріт, то потрібно шукати місце його обриву або замикання. У цьому випадку заміна старого годинника на новий не матиме жодного сенсу.

 

Додатково необхідно перевірити самі контакти, як на дротовій колодці, так і на годиннику. На контактах не повинно бути окислів. Якщо які-небудь з контактів відходять, їх потрібно надійно припаяти.

 

Якщо проводка, як і контакти, не має пошкоджень, можна приступати до роботи над самим годинником.

 

 

 

Заміна підсвічування

 

Однією з поширених проблем у годинником ЗАЗ Ланос є часткове або повне відключення підсвічування. За підсвітку електронного табло відповідає 4 світлових діода. З часом діодне підсвічування або перегорає, або помітно тьмяніє. Старі LED-діоди радиться просто замінити на нові. Основною складністю при заміні світлових діодів є отримання до них доступу. LED-підсвітка перебуває під екраном.

 

 • Щоб дістатися до діодів, потрібно спочатку зняти екран. Для цього доведеться розпаювати контакти електронного табло. Робиться це за допомогою паяльника.

Розпайка контактів електронного табло

 • Готуємо нові світлодіоди. Краще взяти щось більш потужніжне, щоб підсвітку добре було видно в денний час.

Готуємо нові світлодіоди

 • Ставимо нові діоди на місце старих. При установці нових діодів обов'язково потрібно проконтролювати полярність. В іншому випадку діоди працюватимуть незграйно.

Ставимо нові діоди на місце старих

 • Встановлюємо на місце екран. Перед безпосередньою установкою електронного табло необхідно подбати, щоб контакти екрана були чистими. В іншому випадку не вийде надійно і акуратно підключити екран.

 

При установці діодів з вищою інтенсивністю підсвічування необхідно буде провести заміну резисторів, що відповідають за яскравість підсвічування екрану. Якщо цього не зробити, то більш потужні світлодіоди будуть різати очі, особливо у вечірній час.

 

В самому низу сторінки є відеоролик, автор якого наочно показує процес заміни підсвічування у годиннику Daewoo Lanos. Майстру довелося підбирати резистори експериментальним шляхом. Місцерозташування резисторів відзначено на фото нижче.

 

Заміна резисторів

 

Додаткова інформація

 

Зрозуміло, ремонт годинника ZAZ Lanos раціонально здійснювати лише у тому випадку, коли у майстра є час і бажання докласти руку до електрониці. Справа в тому, що штатний годинник коштує не так вже і дорого. За оригінальне електронне табло до цього автомобіля просять близько $4-5. Значно простіше і швидше замінити зношений годинник.

 

Існують водії, яким цікаво розширити функціональні можливості штатного годинника. Сьогодні ринок автомобільних запчастин пропонує різні варіанти електронних табло. Існують годинники з різними виносними датчиками, зокрема з датчиками атмосферної температури. Багато сучасних табло запрограмовані на відображення не лише часу і пробігу, а ще й температури салонного та вуличного повітря, а також витрати палива та інших характеристик пересування.

 

Єдиною проблемою при установці стороннього годинника є його сумісність з корпусом бортового комп'ютера Деу Ланос.

 

Стороннє табло доводиться вклеювати чи іншими способами фіксувати. При виборі стороннього годинника слід переконатися, що електронна плата поміститься всередині корпусу штатного годинника.

 

Крім годинника модернізацію підсвічування можна провести і в комбінації приладів. Обслуговувати комбінацію проборов легше, так як підсвічування у ньому представлене знімними лампочками. Майстрам, які люблять ремонтувати автомобільну електроніку, напевно буде цікаво погратися з підбором оптимального набору кольорів приладової панелі, а також з яскравістю лампочок.

 

 

 

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.