Ремонт моторчика склопідйомника Деу Нексія

Так, комплект електричних склопідйомників помітно підвищує комфорт Daewoo Nexia. Але разом з тим збільшується і ремонтна складність підйомників скла. Через це в ході сервісного обслуговування іноді доводиться замовляти додаткові запчастини Деу Нексія. Слабким місцем електричних склопідйомників є моторчик.

Автомобіль Daewoo Nexia штатно оснащувався електричними склопідйомниками лише в люксовій комплектації, яка називається GLE.

Моторчик склопіднімача Деу Нексія

Артикул електросклопідйомника в зборі: NP944-GM (правий), NP943-GM (лівий).

Артикул моторчика склопідйомника: 96169677-GM (правий), 96168983-GM (лівий).

Моторчик склопідйомника Деу Нексія може виходити з ладу з наступних причин:

 1. Стерлися щітки
 2. Згоріла обмотка якоря
 3. Зносилися підшипники

Проблеми з моторчиком склопідйомника в багатьох випадках починаються через потрапляння під корпус моторчика вологи. У цьому випадку безжальна корозія починає підначивати підшипники. Якщо якийсь з підшипників закисне, то в процесі роботи моторчика може спостерігатися дратівливий скрегіт.

Нижче викладено відеоролик, автор якого зіткнувся з проблемою закисання нижнього підшипника моторчика склопідйомника.

Як зняти дверну обшивку Деу Нексія

Для демонтажу склопідйомного механізму потрібно буде попередньо демонтувати обшивку дверей. Нижче буде описано процес від'єднання обшивки передньої лівої двері.

 • Під час роботи майстру доведеться відключати дротові колодки. Щоб не спровокувати виникнення помилок, найкраще скинути клему "-" з акумуляторного блоку.
 • Від'єднуємо рамку внутрішньої ручки. Рамка тримається на фіксаторах. Щоб зняти рамку, потрібно її попередньо піддіти. Під час цієї роботи є ризик подряпати декоративну поверхню дверної обшивки. Щоб не залишити на дверній карті подряпин, рекомендується користуватися набором пластикових знімачів!

Від'єднуємо рамку внутрішньої ручки

 • Відкручуємо блок кнопок. Корпус кнопкового блоку Daewoo Nexia вбудований в нішу підлокітника. Кнопковий блок зафіксовано гвинтиком з головкою під хрестову викрутку.

Відкручуємо блок кнопок

 • Витягуємо кнопковий блок. Потрібно його витягнути, подолавши силу фіксаторів. Демонтуючи кнопки не забудьте від'єднати дротову колодку. Для від'єднання колодки потрібно спочатку натиснути на фіксатор. Завдяки фіксатору запобігається мимовільне розмикання з'єднання.

Витягуємо кнопковий блок

 • Відкручуємо саморізи, які фіксують дверну карту Деу Нексія. Потрібно відкрутити 3 саморізи. Місце розташування різьбового кріплення позначено на картинці нижче.

Відкручуємо саморізи

 • Від'єднуємо дверну обшивку. При цьому майстру необхідно докласти деяку силу, щоб подолати опір кліпс. Якщо якісь з кліпс зламаються, то не потрібно засмучуватися. Адже завжди можна замовити нові, вони недорого коштують. Артикул кліпс дверної обшивки: 94515246.

Від'єднуємо дверну обшивку

Як зняти електричний склопідйомник Деу Нексія

 • Відклеюємо ізоляцію. Можна не знімати плівку повністю. Сенс цієї роботи полягає в тому, щоб забезпечити вільний доступ до кріплень склопідйомника.
 • Підключаємо кнопковий блок і опускаємо скло до тих пір, поки кріпильна планка скла Daewoo Nexia не з’явиться в технологічному прорізі. Це потрібно для того, щоб вийшло відкрутити скло від підйомника.
 • Відкручуємо скло. Для кріплення скла використовується 2 болти з головкою на 10.

Відкручуємо скло

 • Піднімаємо скло вручну і фіксуємо його. Скло можна закріпити скотчем. Деякі майстри ставлять скло на підпорку. В офіційному мануалі рекомендується фіксувати положення скла дерев'яними клинами. Майстер може вибрати будь-який з методів.
 • Викручуємо кріплення склопідйомника. У багатьох випадках склопідйомник Деу Нексія кріпиться заклепками. Найкраще знімати клепані сполуки методом висвердлювання. Приклад на фото нижче.

Викручуємо кріплення склопідйомника

 • Від'єднуємо дротову колодку живлення моторчика.

Від'єднуємо дротову колодку живлення моторчика

 • Демонтуємо склопідйомник. Конструкцію можна без особливих зусиль витягнути через нижній технологічний проєм.

Демонтуємо склопідйомник

Як розібрати моторчик склопідйомника

 • Відєднуємо моторчик від привідного ролика склопідйомника. Потрібно викрутити 3 гвинтика. Потрібна буде викрутка з хрестовим жалом.

Від’єднуємо моторчик від привідного ролика склопідйомника

 • Знімаємо верхню кришку редуктора. Щоб зняти кришку, попередньо потрібно розігнути в декількох місцях фіксатори. Кришка знімається для того, щоб можна було пальцями фіксувати привід при від'єднанні/під'єднанні черв'якової передачі редуктора Деу Нексія.

Знімаємо верхню кришку редуктора

 • Відкручуємо корпус моторчика від редуктора. Тримається на 3 гвинтиках. Можна відразу зняти корпус.

Відкручуємо корпус моторчика від редуктора

Корпус виконує роль статора. У ньому знаходиться магніт.

 • Знімаємо корпус, при цьому пальцем потрібно притримувати привід, щоб черв'якова передача не вийшла із зачеплення. Корпус знімається окремо від якоря для того, щоб акуратно роз'єднати черв'ячну передачу. Так, корпус можна зняти і разом з якорем, але в цьому випадку магніт статора потягне черв'як на себе. У цьому випадку можна пошкодити редуктор.

Знімаємо корпус

 • Витягуємо ротор. Потрібно його акуратно висмикнути, привід редуктора Daewoo Nexia при цьому утримувати не потрібно.

Витягуємо ротор

 • Проводимо огляд компонентів електродвигуна склопідйомника. Увагу потрібно приділити наявності окислів, нагару і слідам механічного зносу. Якщо є запах підгорілого, то 100% десь підгорає обмотка.

Якщо моторчик пахне гар'ю, то найкраще поставити на склопідйомник новий мотор. Горіла обмотка найближчим часом повністю вийде з ладу!

 • Окрему увагу слід приділити техстану щіток. Якщо щітки стерлися, їх потрібно обов'язково і неодмінно поміняти.

Щітки

 • Оголюємо дроти, що йдуть на контакти щіткового вузла. Місце приєднання проводки до корпусу моторчика Деу Нексія зазвичай заливається епоксидною смолою або термоклеєм.

Оголюємо дроти

 • Відпоюємо очищені сполуки.

Відпоюємо очищені сполуки

 • Висмикуємо щітковий вузол.

Висмикуємо щітковий вузол

 • Змінюємо щітки на нові.

Змінюємо щітки на нові

Нових щіток моторчика склопідйомника можна і не знайти в продажу. У цьому випадку доведеться виточити щітки з аналогів покрупніше.

 • Чистимо підшипник і збираємо вузол у зворотній послідовності. Обов'язково додайте мастила до черв'якової передачі та підшипникових вузлів.
 • Перевіряємо роботу склопідйомника.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.