Регулювання фар Шевроле Авео Т250

Як і будь-який інший автомобіль, Chevrolet Aveo вимагає точного регулювання ближнього світла передніх фар. Основною метою налаштування освітлювачів є правильна установка висоти мнемоніки. Якщо фари будуть світити високо, то світло почне засліплювати водіїв зустрічного транспорту, а разом з тим і пішоходів. Якщо ж фари будуть світити сильно низько, то почне слабо освітлюватися проїжджа частина.

У Шевролі Авео передбачено електрокоректор фар. Але щоб користуватися електрокоректором, потрібно спочатку правильно виставити положення самих блок-фар.

Передні фари мають можливість регулювати положення відносно горизонтальної та вертикальної осей. Це зроблено спеціально для того, щоб виробляти тонке налаштування світлового пучка фар.

Передні фари Chevrolet Aveo розташовані практично впритул до мотора, який є джерелом високого вібраційного навантаження. Під дією вібрації положення фар з часом мимовільно змінюється. Цьому сприяє наявність механізму нахилу блок-фар по вертикалі і горизонталі.

Кожен водій Шевроле Авео повинен час від часу здійснювати контроль положення світлового пучка. Додатково фари потребують налаштування після заміни лампочок, а також самих блок-фар. У самому низу огляду є відео, автор якого наочно показує процес налаштування переднього світла.

Регулювання світла фар Шевроле Авео

Як відрегулювати світло в передніх фарах Шевроле Авео

Для налаштування світла у фарах потрібна вертикально рівна стіна. Поверхня стіни повинна бути шорсткою, щоб не з'являлися бліки. Додатково рекомендується довести тиск в шинах Шевроле Авео до оптимального рівня. Цей крок обов'язковий до виконання, оскільки від тиску шин залежить нахил автомобіля.

Щоб відрегулювати освітлення правильно, потрібно посадити за кермо машини людину, чия маса приблизно відповідає ваговій категорії водія. При цьому потрібно виставити електрокоректор в положення "0".

Майстер повинен простежити, щоб у багажнику лежала штатна докатка та інструмент, який за інструкцією повинен перебувати весь час у машині. За допомогою даних компонентів буде навантажена задня частина автомобіля, що зіграє свою роль у справі налаштування мнемоники.

Освітлення в передніх блок-фарах завжди слід налаштовувати по ближньому освітленню. Ближнє світло має порівняно невелику яскравість, що дозволяє направляти пучок світла практично паралельно дорозі. Зверніть увагу, що на кожній блок-фарі Шевроле Авео є значення зміщення світлового пучка до дорожнього полотна, яке виражається у відсотках (1.2% або інше значення). Цей коефіцієнт буде потрібен при визначенні оптимальної траєкторії світлового променя. Про це буде детальніше розказано далі по тексту.

Схема регулювання світла

Розмітка стіни

В офіційному мануалі з ремонту Chevrolet Aveo рекомендується проводити налаштування світла фар з відстані 3 (м). Але за фактом відстань може бути й іншою. Головне, щоб використовувати у формулі розрахунку цифри, які відповідають реальному положенню автомобіля.

  • Вимірюємо відстань від землі до центру лампочки ближнього світла (маркування "h"). У середньому для автомобіля Шевроле Авео висота ближнього світла становить 70 (см). Переносимо це значення на стіну і відбиваємо горизонтальну лінію.
  • Розмічаємо центр (маркування "0"), який повинен відповідати центру логотипу. Для цього можна під'їхати до стіни і просто перенести центр на горизонтальну лінію. При цьому потрібно відкотити автомобіль гранично рівно, щоб не збити центровку.
  • Для підвищення точності розмітки рекомендується використовувати лазерний рівень. Якщо лазерного рівня немає, то майстри може виручити будівельний нівелір.
  • Вимірюємо відстань між лампочками ближнього світла у фарах. Маркування "1" і "2", що відповідає положенню лівої і правої фари. Розмір потрібно перенести на стіну.
  • Заміряємо відстань від стіни до фар. Маркування L. Оптимальною відстань вважається 3 (м). Але відстань може бути і іншою, більше або менше, даний момент не критичний.

Світло фар

Налаштування світла фар Шевроле Авео

  • Встановлюємо електрокоректор фар у положення "0". При цьому на водійському місці повинна перебувати людина, чия маса приблизно відповідає вазі водія. Якщо помічника поруч немає, то переднє місце слід просто навантажити чим-небудь (цеглою, гирями тощо), маса повинна відповідати вазі водія. В офіційному мануалі з ремонту Шевроле Авео рекомендується навантажувати водійське місце масою 75 (кг).

Встановлюємо електрокоректор фар у положення "0"

  • Вмикаємо ближнє світло. В ідеалі світловий пучок кожної з фар повинен бути трохи нижче контрольних міток, тобто перетину горизонтальної осі з вертикальними осями центру кожної з фар.

Зверніть увагу, напрямок потоку світла потрібно регулювати для кожної фари окремо. Якщо спочатку регулюється ліва блок-фара, то праву фару слід завісити щільною тканиною. Це робиться для того, щоб світло від сусідньої фари не спотворювало напрямок і розмір пучка світла на регульованій блок-фарі!

  • Спочатку слід відрегулювати положення світлового потоку в горизонтальній площині. Для цього слід обертати крайній регулятор. Його положення відзначено на фото нижче. Регулятор слід обертати хрестовою викруткою. Центр світлового пучка ближнього світла повинен збігтися з вертикальною віссю центровки блок-фари. Для лівої фари вісь має маркування "1".

Регулювати положення світлового потоку в горизонтальній площині

  • Далі слід вирівняти положення світлового пучка у вертикальній площині, тобто по висоті. Спочатку світловий пучок слід виставити рівно на перехрестя горизонтальної лінії і вертикальної. Для цього потрібно обертати регулятор з внутрішнього боку. Приклад на фото нижче.

Регулювання положення світлового пучка у вертикальній площині

Якщо фари світять рівно паралельно дорозі, то мнемоніка неодмінно буде засліплювати як зустрічний транспорт, так і пішоходів. Щоб уникнути цього, потрібно опустити світло трохи нижче. Величину нахилу світлового пучка слід розрахувати за формулою: L * D/100, де L - це відстань від фар до стіни, а D - це коефіцієнт зміщення світлового пучка до дорожнього полотна.

Коефіцієнт зміщення світлового пучка до дорожнього полотна вказується на корпусі блок-фар. В оригінальних передніх фарах Chevrolet Aveo даний коефіцієнт зазвичай становить 1,2%.

L * D = 3000 * 1,2/100 = 36 (мм). Тобто в цьому випадку світловий пучок потрібно опустити на 36 (мм), що запобігатиме засліпленню зустрічних машин і пішоходів. При цьому буде освітлюватися досить велика ділянка проїжджої частини. А ось нижче опускати світловий потік не варто, оскільки фари почнуть освітлювати тільки перед машиною. У цьому випадку можна не встигнути вчасно загальмувати при виникненні якоїсь непередбаченої ситуації.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.