Програмування викидного ключа Джилі МК, як виточити новий ключ

Китайський автомобіль Geely MK продається із вже передвстановленою охоронною системою. Захистом виступає центральний замок (ЦЗ). Для управління штатною системою охорони використовується брелок. Цікаво, що брелок ЦЗ представлений окремим пристроєм, таким же окремим являється і ключ запалення.

Це цікаво! Седан Джилі МК, як і кросовер Джилі МК Кросс, має в наборі 2 ключі і 2 брелока. Другий ключ і брелок є запасними, про всяк випадок.

Так, висячі ключ та брелок на одному кільці начебто непогано виглядають. Але все таки для багатьох водіїв зв'язка є непрактичною. Виправити цю ситуацію дозволяє перехід на викидний ключ. Його головною перевагою є використання у рамках одного корпусу і ключа, і брелока.

При переході на викидний ключ  з'являється декілька заковик:

 1. Треба виточувати оригінальну борідку на болванці
 2. Необхідно запрограмувати новий чіп, щоб на нього реагував ЦЗ

Якщо з першою проблемою все начебто зрозуміло, треба лише замовити проточку в спеціалізованій майстерні, то з програмуванням чіпа на викидному ключі справа йде інакше. Водієві треба зберегти сигнатуру нового чіпа в пам'ять охоронної системи Geely MK. Нижче за текстом буде викладений ролик, на якому натурально показаний процес програмування викидного ключа.

Ключ

Алгоритм програмування викидного ключа Джилі МК

Зверніть увагу, пам'ять охоронної системи Джилі МК розрахована на збереження сигнатури всього 4-х брелоків. При додаванні в пам'ять ЦЗ нового пристрою робиться видалення усіх раніше збережених брелоків і викидних ключів.

Щоб зберегти одночасно декілька брелоків/викидних ключів, необхідно провести синхронізацію усіх необхідних пристроїв відразу ж, не вимикаючи запалення!

Для збереження викидного ключа (брелока) в пам'ять центрального замку необхідно виконати наступні дії:

 • Включаємо і вимикаємо запалення 3 рази, заводити мотор при цьому не треба. Цей етап необхідно виконати швидко. На 3-разове увімкнення і відключення відводиться всього 7 секунд. При 3-у увімкненні відключати запалення не треба.

Включаємо і вимикаємо запалення 3 рази

 • Контролюємо роботу індикатора штатної охоронної системи. Треба стежити за червоною лампочкою. Індикатор повинен почати інтенсивно блимати упродовж 3 секунд. Потім індикатор відключиться рівно на 1 секунду. Після цього індикатор знову увімкнеться і потухне.

Контролюємо роботу індикатора штатної охоронної системи

Ця поведінка індикатора свідчитиме про правильний хід програмування брелока ЦЗ Geely MK. Якщо ж індикатор охоронної системи не спрацював належним чином, то найімовірніше майстер не уклався за часом при 3-кратному увімкненні-відключенні запалення. У цьому випадку процедуру програмування треба почати спочатку.

 • Вимикаємо запалення і знову вмикаємо його. При правильному виконанні процедури майстер почує короткий звуковий сигнал.
 • Натискаємо і утримуємо упродовж 2 секунд кнопку на новому брелоці, який треба зберегти в пам'яті ЦЗ. Про успішну синхронізацію викидного ключа і охоронної системи Джилі МК свідчитиме поява короткого звукового сигналу.

атискаємо і утримуємо упродовж 2 секунд кнопку

 • Все, процедуру збереження нового брелока в пам'яті ЦЗ можна вважати успішно закінченою.

Не кваптеся відразу вимикати запалення! Якщо вимкнути запалення на 10 секунд, то не вийде прив'язати до ЦЗ інші брелоки. Колишній брелок, який використовувався до програмування нового викидного ключа, автоматично видаляється з пам'яті охоронної системи.

Якщо водієві треба прив'язати до ЦЗ запасний (другий) брелок, то необхідно відразу ж провести процедуру програмування повторно, але вже з використанням другого брелока. Як зрозуміло, процедуру синхронізації додаткового брелока слід розпочинати з 3-кратного виключення-увімкнення запалення. Всього в пам'ять ЦЗ вийде додати не більше 4 брелоків.

Нижче додається відеоролик, автор якого наочно демонструє усі етапи програмування нового викидного ключа.

Як виточити борідку на новому ключі Джилі МК

 • Насамперед слід упевнитися, що болванка на новому викидному ключі пролазитиме в замочну щілину. Якщо болванка ширше або вуже замочної щілини, то навряд чи проточка досягне необхідного результату. Борідка на широкій або вузькій болванці буде даремна.
 • В спеціалізованих майстернях для проточки ключів використовується нарізний шліфувальний верстат. Він просто копіює кількість, розташування і глибину борозен на старому ключі і переносить їх на новий. Для копіювання може використовуватися шаблон.

До речі, шаблон краще забрати з майстерні разом з новим ключем. Інакше немає гарантії, що у якого-небудь автомобільного злодія не заведеться в кишені точний дублікат.

 • Після проточки майстрові треба лише прибрати надфілем гострі кромки від грубої верстатної обробки.

Зрозуміло, досвідчені водії стараються обходиться при виготовленні дублікатів автомобільного ключа своїми власними силами. Адже береженого Бог береже. Для самостійного виготовлення оригінальної борідки водієві знадобиться лише набір надфілів.

Зрозуміло, якщо у водія немає досвіду у виготовленні дублікатів, то при замовленні ключа краще всього замовити 2 або навіть 3 штуки. Краще всього придбати сам викидний ключ і окремо пару болванок до нього. Так вийде дешевше. Якщо вбудована у брелок болванка буде зіпсована, то завжди можна поставити на її місце нову. Болванка легко витягається з корпусу. Приклад розібраного викидного ключа для Geely MK є на фото нижче.

Викидний ключ

Зазвичай болванки автомобільних ключів виготовляються із сталі з низькою твердістю. Поверх самої болванки можна спостерігати тонкий хромований шар. Такий метал легко піддається проточці як за допомогою верстата, так і звичайним надфілем. Звичайно, хороші ключі з дорогого сегменту все ж робляться з якісної нержавіючої сталі. Такий матеріал завжди має високу міцність, що може створити деякі проблеми при проточці оригінальної борідки ручним інструментом.

Додаткова інформація

Як було сказано спочатку огляду, китайський седан Джилі МК оснащується дуже скромною охоронною системою. З передвстановленого захисту водієві доступний лише центральний замок. Така скромна система охорони не дозволяє узяти під контроль усі потенційно небезпечні ситуації. Саме з цієї причини багато водіїв наважуються на модернізацію заводської охоронної системи.

На ринку автомобільних охоронних систем сьогодні представлена неймовірно широка різноманітність варіантів захисту. І багато які з них добре сумісні з китайським Geely MK. Серед власників цього седана, які зважилися на апгрейд штатної охоронної системи, найбільшої популярності набули наступні варіанти захисту:

 1. Датчик удару
 2. Датчик нахилу
 3. Блокування двигуна

Багато виробників систем автомобільної охорони продають комплексні набори. Нерідко подібні набори охорони розраховані на установку водіями без досвіду в цій справі. У коробці з датчиками і мікросхемами можна знайти як детальну інструкцію по складанню системи, так і всілякі витратні матеріали: стягування, липкі стрічки, утримувачі і метиз.

При використанні повноцінної системи охорони є можливість прив'язати опцію увімкнення/відключення центрального замку до однієї з численних кнопок на фірмовому брелоці. Подібні брелоки зазвичай мають і викидний ключ. Його треба буде лише проточити, зробивши з болванки дублікат оригінального ключа.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.