Признаки несправності високовольтних дротів, як зробити саморобні високовольтні дроти

У будь-якому автомобілі важливим елементом є високовольтні дроти. Від ефективності їх роботи залежить можливість безпроблемного запуску двигуна, а також подальша робота системи запалення. Запчастини ці досить затребувані, але не все з ними так просто, про що і піде мова.

Високовольтні дроти

Основна функція високовольтних дротів полягає в забезпеченні передачі електричних імпульсів з котушки запалення на свічки. При цьому дроти повинні відповідати певним вимогам:

 • Здатність витримувати напругу до 40000 В.
 • Виконувати передачу імпульсу з мінімальними втратами.
 • Запобігати появі і поширенню перешкод для радіоелектронної апаратури.
 • Ізоляція повинна утримувати струм і не допускати пробоїв.
 • Забезпечувати стабільну роботу при великих температурних коливаннях: від - 30 до +100 градусів, і більше.

Сьогодні активно застосовуються високовольтні дроти з розподіленим опором. Вони прийшли на заміну звичайним мідним, які практично не мали опору. Це зроблено через те, що за відсутності опору з'являється значна кількість електромагнітних перешкод.

Цей почало сильно позначатися на роботі іншого устаткування, що і привело до необхідності введення дротів з опором. В результаті знизилася ефективність роботи такої проводки, але була забезпечена правильна робота інших пристроїв.

Конструкція сучасно високовольтного дроту складається з декількох основних елементів:

 • Струмопровідна жила.
 • Ізоляція (захисний шар).
 • Металевих контактів.
 • Ковпачків.

Комплект високовольтних дротів

Ушкодження навіть одного з вищеперелічених елементів приводить до проблем в роботі системи запалення, через що автомобіль може погано заводитися або здійснювати ривки при їзді.

Можливі поломки високовольтних дротів і заміна проводки на виготовлену в домашніх умовах

Високовольтні дроти досить часто є причиною проблем, і далеко не усі водії уміють правильно діагностувати цю поломку. В принципі, зробити це досить важко, навіть за умови наявності спеціального устаткування.

Дроти проявляються досить короткочасно, і відповідно встановити, що проблема саме в них, буває дуже важко. Навіть якщо спалахне помилка, зрозуміти, що поломка в проводці, буває складно.

Використовувані високовольтні дроти

Зазвичай в таких ситуаціях помилка говорить про наявність пропусків запалення в окремих циліндрах, а ось причину подібних несправностей автовласникові вже доводиться шукати самостійно. І, на жаль, до дротів доходять в останню чергу.

По сигналу помилки складно визначити причину поломки

По суті – високовольтні дроти є розхідниками, які слід замінювати кожну другу заміну свічки. На практиці до їх заміни приступають тільки при явних ушкодженнях.

Серед основних ознак несправності дротів можна відмітити ускладнений запуск двигуна, особливо в дощову погоду. Також можна виділити ривки у момент прискорення. При натисненні газу відчувається поштовх або легкий провал.

Також на проблеми з високовольтними дротами може вказувати втрата динаміки автомобіля і зростаюча витрата палива. Іноді для визначення проблем з дротами досить відкрити капот і спробувати завести авто в темний час доби. Можна помітити сліди пробою, що і вказуватиме на необхідність заміни.

Росте витрата палива

Найпростішим способом перевірки дротів є перевірка опору. Для кожної моделі авто існують спеціальні норми, вказані в документації. Якщо показники підвищені, то слід замислитися про заміну. Якщо дріт не прозвонюєтся, то краще його змінити.

Перевіряємо опір дротів

Для виготовлення власних високовольтних дротів використовуватимемо шматок проводки, використовуваної при монтажі неонової реклами. На нім практично відсутній опір. Відповідно, імпульс проходитиме в повну силу і без запізнень.

Для виготовлення дроту використовуємо проводку для неонової реклами

При цьому не варто побоюватися того, що згорить модуль. Це може статися у тому випадку, коли опір буде надмірно великим, але ніяк не при його відсутності.

Багаторічні досліди багатьох водіїв свідчать про те, що все працює нормально, підвищується динаміка авто і знижується витрата палива.

Модуль спалити таким дротом неможливо

Раніше взагалі не було ніякого опору, ні у свічках, ні в самих дротах. А зараз в самії свічці запалення встановлений резистор, так ще і дроти дають опір.

Для виготовлення власного високовольтного дроту знадобиться шматок проводки, миючий засіб або рідке мило, тонка викрутка і старі дроти. Коли все буде підготовлено виконуємо такі дії:

 • Змочуємо викрутку в милі.

Змочуємо викрутку рідким милом

 • Це необхідно для кращого проходження у вузьких просторах.
 • Вставляємо викрутку в стук дроту і ковпачка.

Вставляємо викрутку у стик дроту і ковпачка

 • Повторюємо дію в декількох місцях.
 • Знімаємо ковпачок.

Знімається ковпачок

 • З другого боку робимо те ж саме.
 • Проте дріт проштовхуємо всередину ковпачка.

Проштовхуємо дріт всередину ковпачка

 • Після цього беремо шматок дошки з невеликим прорізом.
 • Вставляємо туди дріт і розгинаємо обтискання.

Розгинаємо обтискання

 • Витягуємо накінечники.
 • Самі кінці обжимки краще повністю не розгибати.

Кончики обжимки до кінца не розгибаємо

 • Потом це дозволить краще зафіксувати нову проводку.
 • Відміряємо необхідну довжину нового провода.

Відміряємо необхідну довжину дроту

 • Відрізуємо необхідний шматок.
 • І протягуємо в обидва ковпачки.
 • Очищаємо від ізоляції частину нового дроту завдовжки близько 1 см.
 • Після чого загинаємо центральні жили.

Загинаємо жилу

 • Відкриту частину ставимо всередину наконечника для кращого контакту.
 • Сам дріт фіксуємо обтисканням.

Фіксуємо дріт обтисканням

 • Щоб знати на яку довжину надівати ковпачок використовуємо стару свічку зі збитою керамічною частиною.
 • Надіваємо на неї дріт і пропихуємо до потрібної відмітки.

Відміряємо відстань за допомогою старої свічки

Для перевірки результатів порівняємо іскру на старому і новому дроті. Для цього знадобляться дві нові однакові свічки, які підключаємо до дротів. Після цього подаємо напругу, використовуючи наявне устаткування.

Свічка, яка встановлена на саморобному високовольтному дроті, дає помітно потужнішу іскру.

Свічка на саморобному дроті дає кращу іскру

Після цього підключаємо свічки до спеціального устаткування, де можна провести перевірку її поведінки при відповідній напрузі. Це дозволить точніше визначити поведінку свічки в робочих умовах.

При використанні стандартного дроту вже при тиску в 12 атмосфер почала пропадати іскра. У реальності це означає перебої в роботі двигуна або, як мінімум, підвищену витрату палива.

Після цього на тест ставиться свічка з новим, саморобним, дротом. При тиску в 15 атмосфер іскра стабільна, нікуди не зникає, пробоїв немає.

Іскра на саморобному дроті є і при 15 атмосферах

Додатково перевіряємо свічки і дроти підключаючи потужний високовольтний трансформатор. Іскра досить велика на саморобному дроті. При цьому нагрілася трохи свічка і обмотка трансформатора, тоді як сам дріт залишається холодним.

Підключення свічки на новому дроті до високовольтного трансформатора

Після цього був підключений стандартний дріт. Свічка дає стабільну іскру, але проблема в тому, що дріт пробило практично відразу, що додатково помітно по витікаючій хмарі диму. Дріт досить сильно нагрівся, особливо в місці пробою.

Стандартний дріт згорів

Доробляємо комплект дротів і ставимо їх на авто для перевірки. Двигун працює трохи краще, старт з місця став жвавішим. Силовий агрегат заводиться швидше. При цьому ніяких перешкод в роботі іншої електроніки і радіо немає.

Ставимо комплект саморобних дротів на авто

Таким чином, досить швидко можна зробити високовольтні дроти з хорошими характеристиками експлуатації навіть в домашніх умовах. Ставити їх на своє авто або ні – вирішувати кожному, але результат виявився вищий за усілякі очікування.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.