Потіє скло Деу Ланос, як поліпшити обдув лобового скла на Ланосі

Проблема запотівання скла є для автомобіля ZAZ Lanos хворою темою, втім, як і для багатьох інших машин цього класу. Особливо гостро проблема стоїть із запотіванням лобового скла. Поява випарини на передньому склі істотно знижує огляд дороги, що становить не просто високу, а величезну небезпеку!

Скло ЗАЗ Ланос пітніє через появу на скляних поверхнях конденсату. Тобто поверхня скла покривається дрібними краплями води, які конденсуються з повітря через різницю температур в салоні і на вулиці. Випарина завжди з'являється на більш теплих поверхнях.

Скло пітніє у тому випадку, якщо повітря в салоні автомобіля насичене вологою. Додатково скло може пітніти і через наявність у когось із присутніх у салоні перегару. Спиртові пари добре поглинають вологу, через що багаторазово посилюється ефект конденсації.

Шляхів потрапляння вологи в салон Daewoo Lanos досить багато. Волога може братися з припливного повітря в дощову погоду, а також з намокших килимків і навіть просто сирого одягу. Найкаверзнішим випадком намокання салону є протікання радіатора пічки.

Виявити протікання пічного радіатора досить просто. Потрібно лише провести по склу чистим пальцем і спробувати конденсат на смак. Солодкуватий присмак конденсату - вірна ознака антифризу.

У самому низу сторінки є відеоролик, автор якого пропонує цілу низку ефективних методів для боротьби із запотіванням вікон у цьому авто.

Потіє скло ЗАЗ Ланос

Чому потіє скло в салоні ЗАЗ Ланос

Для інженерів, які розробляли Деу Ланос, проблема із запотіванням переднього скла не є сюрпризом. Адже розробники даного авто передбачили систему обдуву лобового скла. Для тих, хто не в курсі, найефективнішим інструментом боротьби із запотілими склами є провітрювання салону. В даному випадку надлишок вологи просто відводиться на вулицю.

Якщо відкрити вікна в салоні, то запотіле скло практично на очах очистяться від випарини без сторонньої допомоги. Але весь час їздити з привідкритими вікнами не варіант, так як в даному випадку з'являється протяг, від якого може злікти навіть загартований морж.

Щоб якомога швидше і краще відвести надлишок вологи від лобового скла, в салонному повітроводі Daewoo Lanos передбачений окремий канал, який дме на переднє вітрове скло. Зрозуміло, в період зимової негоди стає трохи складніше боротися з запотілим склом, так як до вентиляції потрібно ще додавати і обігрів. При нагріванні повітря прискорюється відведення вологи. Взимку потрібно обдувати лобове скло потоком теплого повітря!

Заслінка

Як боротися із запотілими шибками в салоні ЗАЗ Ланос

Автомобіль ZAZ Lanos є бюджетним, з цієї причини інженери сильно не заморочувалися деталями системи вентиляції салону. Особливістю повітроводу цього авто є неповне відкриття протоки обдуву лобового скла. При перемиканні блоку управління на обдув лобового скла приблизно 30% повітряного потоку йде повз, в ноги.

Як відзначають фахівці, повному відкриттю заслінки перешкоджає натяг пружини, який зменшує хід важеля, не даючи каналу обдуву лобового скла повністю відкриватися. В даному випадку пріоритет відданий подачі напору повітря в ноги. Але народні умільці все ж розробили ефективний і в той же час простий метод боротьби з даною особливістю салонного повітроводу. Потрібно лише змінити положення пружини, тобто необхідно змінити вектор натягнення важеля заслінки в протилежний бік.

 • Знімаємо нижню частину облицювання приладової панелі. Щоб це зробити, необхідно відкрити ящик для дрібниць і викрутити хрестовою викруткою 2 гвинтика. Далі обшивку потрібно просто висмикнути, вона тримається на засувках. Не забудьте зняти кнопку відкриття капота, вона тримається на 1 гвинтиці. Потрібно буде відключити і проводку електрокоректора фар ЗАЗ Ланос.

Знімаємо нижню частину облицювання приладової панелі

 • Від'єднуємо трос приводу ходу заслонок.

Від'єднуємо трос приводу ходу заслонок

 • Від'єднуємо привід ходу заслонок. Він кріпиться 1 гвинтиком під хрестову викрутку.

Від'єднуємо привід ходу заслонок

 • Відєднуємо пружину важеля, який приводить у рух заслінку повітроводу. Один кінець пружини знаходиться на самому важелі, в провушині. З протилежного боку пружина притягнута гвинтиком до корпусу пічки.

Від’єднуємо пружину важеля

 • Виготовляємо отвір діаметром 1 (мм) на протилежному боці від того місця, де фіксувався один з кінців пружини до корпусу пічки. Отвір найкраще робити над фіксатором троса. Якраз у цьому самому місці є утовщення пластику, що дозволить надійно прикрутити пружину.

Виготовляємо отві

Щоб виготовити отвір, можна вдатися як до допомоги паяльника з тонким жалом, так і дрелі/шуруперту. У випадку з дріллю необхідно використовувати тоненьке сверло.

 • Виготовляємо отвір у важелі ходу заслінки повітроводу Деу Ланос. Оптимальне місце для фіксації пружини позначено на картинці нижче.

Виготовляємо отвір у важелі

 • Натягуймо пружину. Щоб зафіксувати пружину на важелі, фахівці рекомендують просто підв'язати кінець пружини м'яким дротом.

Натягуймо пружину

 • Збираємо вузол у зворотній послідовності і перевіряємо роботу повітроводу.

Цей нехитрий прийом дає можливість зробити відкриття каналу обдуву лобового скла гранично повним. У випадку з запотівкою скла в салоні Daewoo Lanos, часто і густо не вистачає цих самих 20-30% повітропритоку, щоб позбутися конденсату на лобовому вікні або відчутно мінімізувати випарину.

Альтернативні методи ремонту повітроводу

Якщо звернути увагу на тягу, яка передає зусилля від поворотного важеля на повітряну заслінку, то можна побачити, що на тязі є вигин. Приклад гнутої тяги на фото нижче.

Гнута тяга

Даний вигин робить хід тяги трохи коротшим. Це зроблено для того, щоб повітряна заслінка не до кінця перекривала канал повітропритоку, який дме в ноги. Якщо вирівняти цю тягу, то збільшиться її хід, даючи можливість заслінці повністю відкритися в напрямку лобового скла ZAZ Lanos.

 • Від'єднуємо тягу і переносимо її на слюсарний верстак.

Від'єднуємо тягу

 • Молотком правимо вигин. Попередньо тягу рекомендується добре нагріти в місці вигину. Гарячий метал стає пластичним. Якщо тяга нагрівалася, не забудьте її загартувати після правки. Потрібно лише опустити гарячий метал в ємність з холодною водою до повного остигання виробу.

Молотком правимо вигин

 • Встановлюємо на місце рівну тягу та перевіряємо якість роботи повітроводу.

Додаткова інформація

Водієві не потрібно забувати, що припливна вентиляція обслуговується повітряним фільтром салону. Якщо фільтруючий елемент намок, що буває під час частих дощів, то скло в салоні ЗАЗ Ланос може пітніти набагато сильніше звичайного. Зменшити запотівання скла допоможе заміна салонного фільтра.

У боротьбі із запотіванням скла можна ефективно використовувати і спеціальні засоби для протирання скляних поверхонь. Як правило, такі рідини готуються зі спирту і гліцерину.

Більш щадним методом боротьби із запотіванням скла в салоні Деу Ланос є використання адсорбера. Мішечки з сорбентом розкладаються по салону, що дозволяє відчутно знизити вологість.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.