Підключення камери заднього виду Чері Тіго Т11

Крім просторого салону і місткого багажника Chery Tiggo підкуповує дуже непоганим рівнем комфортабельності. Навіть у базовій версії цього авто вже передбачені і кондиціонер, і передні подушки безпеки, і навіть датчик паркування. Але багатьом водіям стандартної комплектації все ж не вистачає. У колі власників Чері Тіго Т11 спостерігається високий попит на камери заднього виду.

5-місний кросовер Chery Tiggo продається і в розширеній комплектації, яка називається Luxury. У переліку "плюшок" люксової версії знаходиться і камера заднього виду, яка оснащена дуже зручною паркувальною розміткою і всіма необхідними датчиками.

Камера заднього виду виконує 2 дуже важливі функції:

 1. Допомога при парковці
 2. Зручний огляд при пересуванні заднім ходом

Зустрічається безліч ситуацій, коли без камери заднього виду їздити ні те що не зручно, а просто неможливо. Мова йде за безпечну їзду. Якщо водій Чері Тіго є володарем авто з не самою повною комплектацією, то не біда. Адже камеру заднього виду можна легко і швидко змонтувати окремо.

Сучасні набори відеоспостереження для авто створюються здебільшого з тим розрахунком, щоб сам водій зміг встановити і налаштувати все обладнання. Такі набори підходять для найширшого кола водіїв, серед яких трапляються і майстри без досвіду в сфері монтажу камер автомобільного відеоспостереження.

Камера заднього виду Чері Тіго

Як встановити камеру заднього виду Чері Тіго

Почнемо з місця установки оптики. В оригінальному виконанні камера заднього виду даного кросовера встановлюється строго по центру заднього бампера. У сучасних модифікаціях Чері Тіго, навіть без камери заднього виду, в задньому бампері є прикритий заглушкою отвір. Це і є штатне місце установки камери заднього виду!

Але у продажу можна знайти безліч варіантів камер для установки на місце штатного плафона підсвічування номерного знака. Чим погані камери в плафон освітлення номера. Та тим, що номерний знак в Chery Tiggo зміщений в бік лівого краю. Якщо поставити в такому положенні камеру, то паркувальна розмітка не буде відповідати реальній траєкторії пересування автомобіля!

Зрозуміло, є водії, які і не користуються паркувальною розміткою. У більшості випадків важливий просто огляд дороги при задньому ході, нехай навіть картинка і буде трохи зміщена від центру авто. Але якщо за кермом сидить водій без солідного досвіду за плечима, то краще не користуватися камерою заднього виду, яка встановлена в підсвічуванні номерного знака.

Комплект відеоспостереження

Схема з'єднання камери заднього виду Чері Тіго Т11

Принцип підключення паркувальної оптики не такий вже й складний. Головною заковикою в цій справі є розв'язка підключення камери до ліхтарів заднього ходу. Живлення від ліхтарів заднього ходу потрібно вивести на магнітолу, щоб при включенні заднього ходу на екрані включалася картинка з паркувальної камери.

Схема підключення

 • Насамперед демонтуємо обшивку дверей багажника. Обшивка тримається лише на засувках. Потрібно піддіти декоративну панель знизу і висмикнути її. Зрозуміло, докладати зайвої сили не потрібно, оскільки можна зламати якісь із фіксаторів.

Демонтуємо обшивку дверей багажника

Обшивка дверей багажника знімається для того, щоб з'явилася можливість вивести дроти від камери заднього виду в салон. Це можна зробити лише через гофрований рукав, через який виводиться проводка підсвічування номерного знака.

 • Підключаємо сполучний дріт до живлення правого ліхтаря заднього ходу. Майстру потрібно знайти плюсовий дріт живлення ліхтаря на дротовій колодці. Як зрозуміло, до дроту знайденого контакту потрібно накинути сполучну проводку, яка буде підключена до живлення магнітоли.

Підключаємо сполучний дріт до живлення правого ліхтаря заднього ходу

 • Ставимо камеру на штатне місце. Як правило, оригінальна камера заднього виду Чері Тіго має дуже маленький діаметр. Щодо сторонньої оптики, у продажу зазвичай зустрічаються камери з утовщеним корпусом. Майстру доведеться збільшити діаметр штатного отвору в задньому бампері. Для цього слід використовувати зубчасту коронку.

Ставимо камеру на штатне місце

Камери заднього виду просунутого класу зазвичай мають у переліку штатної комплектації бурову коронку відповідного діаметра. Вставлена в такий отвір камера не буде бовтатися, посадка буде з гарним натягом.

 • Підключаємо масу камери заднього виду до відповідного з'єднання під обшивкою задніх дверей. Це загальна маса кузова.

Підключаємо масу камери

 • Ведемо проводку по салону. Дроти слід прокладати під оббивкою порогу, до самої панелі приладів.
 • Від'єднуємо декоративну панель центральної консолі. Облицювання тримається лише на засувках. Майстру слід зручно підчепити рамку і просто висмикнути її. Фахівці не рекомендують піддягати облицювання металевим інструментів. Метал легко подряпає декор, зіпсувавши тим самим ефектний зовнішній вигляд торпедо.

Від'єднуємо декоративну панель центральної консолі

 • Витягуємо магнітолу. Відключати від магнітоли дроти не потрібно.

Витягуємо магнітолу

 • Підключаємо до магнітоли роз'єм від камери і дріт живлення від ліхтарів заднього ходу. Дріт живлення ліхтарів заднього ходу потрібно під'єднати до контакту, положення якого зазначено на схемі нижче.

Підключаємо до магнітоли роз'єм від камери

Щоб перевірити працездатність паркувальної камери, потрібно лише увімкнути запалювання, двигун при цьому заводити не потрібно, і задіяти задню швидкість. Якщо все з'єднано правильно, на екрані з'явиться картинка з задньої оптики.

Альтернативний варіант встановлення камери заднього вигляду

Деяких водіїв Chery Tiggo не влаштовує нижнє розташування оглядової камери. Куди зручніше стежити за дорогою, коли камера спрямована в напрямку зверху вниз.

Камеру можна встановити з боку салону, зафіксувавши її біля вершини скла задніх дверей. В даному випадку камера буде за склом, що забезпечить оптиці додатковий захист як від літаючого з-під коліс бруду, так і вандалів.

Додаткова інформація

Переважна більшість камер заднього виду для Чері Тіго забезпечують картинку зі спеціальною розміткою. Як правило, в розмітці є 3 зони:

 1. Червона
 2. Жовта
 3. Зелена

Розмітка

Дані зони визначають безпечну дистанцію при парковці. Якщо перешкода, стовп або припаркована машина, знаходиться в зеленій зоні, то водій може сміливо маневрувати автомобілем, так як вільного місця досить багато.

Жовта зона - це дефіцит вільного простору. Якщо перешкода знаходиться в жовтій зоні, водієві потрібно збільшити пильність, оскільки необережне маневрування може призвести до зіткнення.

Червона зона означає, що перешкода задньому руху знаходиться впритул до автомобіля. Гарні системи заднього виду подають звуковий сигнал, коли в червоній зоні детекції з'явилася перешкода.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.