Помилка рівня гальмівної рідини Джилі СК, СК2 Norma, Otaka

Автомобіль Джилі СК, як і Джилі СК-2, має добре збалансовану гальмівну систему. Щоб гальмо було завжди на ходу, розробники цього авто оснастили систему гальмування широким спектром захисних опцій. Однією з них є контроль рівня гальмівної рідини в бачку.

Це цікаво! Гідросистема з гальмівною рідиною Geely CK обслуговує не тільки гальмо, а ще й зчеплення. При пошуку місця витоку гальмівної рідини потрібно окремо звертати увагу на циліндр зчеплення та його шланги.

Артикульний номер запчастини розширювального бачка гальма Джилі СК (у зборі з головним циліндром):

 • 140500318002  (без ABS)
 • 140501118001  (з ABS і вакуумним підсилювачем)
 • 3540200180 (без ABS, з вакуумним підсилювачем)

У бачку з гальмівною рідиною Джилі СК є поплавок, який взаємодіє з датчиком рівня рідини. Якщо рівень рідини знизиться, то на панелі приладів спрацює спеціальний індикатор, лампочка знаходиться відразу під індикатором низького заряду АКБ.

Відомо чимало випадків, коли індикатор низького рівня гальмівної рідини починає спрацьовувати навіть за відсутності витоку, на повному бачку.

Індикатор рівня гальмівної рідини Джилі СК

Чому загоряється індикатор низького рівня гальмівної рідини Джилі СК (СК-2)

У розширювальному бачку гальмівної системи (зчеплення) є спеціальний датчик. Він розташований на дні ємності. Додатково в бачку є поплавок. Це кругляш з пінопласту, в центрі якого є магнітний сердечник.

При зниженні рівня рідини почне опускатися і поплавок. У момент наближення магніту до датчика відбувається розмикання контактів сигналізатора. При розмиканні контактів датчика на приладовій панелі Джилі СК (Norma, Otaka) спрацьовує відповідний індикатор. Це лампочка з підсвічуванням у вигляді знака оклику (!).

Додатково лампочка низького рівня гальмівної рідини може загорятися в наступних випадках:

 1. Несправний датчик
 2. Обрив або коротке замикання дроту
 3. На поплавок щось тисне

Буває і таке, що індикатор зовсім не загоряється, навіть коли рівень гальмівної рідини знижується. У даному випадку потрібно звернути увагу на саму лампочку. Джерело світла може перегоріти. Додатково при продажу машини нечесні на руку продавці випоюють світлодіод, що дозволяє приховати несправність.

Гальмо Джилі СК є однією з головних систем безпеки. Досвідчені грамотні водії приділяють технічному стану системи гальмування першочергову увагу.

Спрацьовування індикатора недостатнього рівня гальмівної рідини є серйозним приводом, щоб поставити машину на ремонт до повного усунення несправності.

Що робити, якщо на поплавок бачка гальмівної системи Джилі СК щось тисне

У деяких випадках індикатор недостатнього рівня гальмівної рідини спрацьовує через те, що на поплавок в розширювальному бачку щось тисне. Таке буває рідко, але подібні випадки мають місце бути в практиці сертифікованих сервісних центрів. На ролику, який розташований вище, показано один з таких випадків.

Як правило, зовнішній вплив на поплавок виявляється випадково, при відкручуванні кришки розширювального бачка.

 • Відкручуємо кришку розширювального бачка гальмівної системи Джилі СК.

Відкручуємо кришку розширювального бачка гальмівної системи Джилі СК

 • Майстру потрібно оглянути робочий простір розширювального бачка. Якщо поплавок вільно плаває, то потрібно оглянути кришку.
 • Дивимося на кришку, на її внутрішню частину. З внутрішнього боку кришки є ущільнювальна вставка. Якщо кришку неакуратно закручувати, то прокладка провертається, що веде до її деформації. При деформуванні даного ущільнювача з'являється велика складка, яка і тисне на поплавок.

Дивимося на кришку

 • Вправляємо прокладку на місце. Тобто потрібно втиснути і розрівняти ущільнювальний елемент.

Вправляємо прокладку на місце

При закручуванні кришки на розширювальному бачку гальма Джилі СК слід проявляти делікатність.

Якщо після усунення дефекту ущільнювача кришки сигнальна лампочка продовжує горіти, то доведеться робити скидання помилок. Для початку можна спробувати скинути помилки методом відключення бортової електромережі. Для цього досить просто відкинути клему "-" від акумулятора на 10 хвилин.

Якщо перший спосіб не допоміг, доведеться підключатися до діагностичного роз'єму OBD. У даному випадку помилку низького рівня рідини Geely CK необхідно буде скидати за допомогою діагностичної програми.

Як перевірити датчик рівня гальмівної рідини

Слід почати з того, що при поломці самого датчика доведеться замовляти новий бачок. Окремо датчик рівня гальмівної рідини Джилі СК (СК-2) не продається. Хіба що можна придивитися донора на розбиранні.

З розбирання можна взяти навіть датчик у зборі з бачком, так як сам датчик сідає на клей. Якщо його дістати, то при зворотному складанні датчик доведеться клеїти.

Звичайно, це не всі погані новини з приводу датчика. Бачок гальмівної системи продається тільки в зборі з головним циліндром! Комплект оригінального виробництва Geely обійдеться замовнику приблизно в 1500 - 1700 (грн). Артикульні номери запчастин Джилі СК вказані на самому початку огляду.

 • Вимикаємо дротову колодку датчика рівня гальмівної рідини.

Вимикаємо дротову колодку датчика рівня гальмівної рідини

 • Для початку потрібно упевнитися, що справна основна лінія, яка йде від датчика на приладову панель. Для цього в роз'ємі, який йде в салон, потрібно замкнути крайні контакти перемичкою. При замиканні контактів повинен загорітися індикатор низького рівня гальмівної рідини.
 • Збираємо перевірочний стенд. Потрібно до клемів АКБ підключити дроти. Дріт маси слід підключати через сигнальну лампочку.

Перемичка

 • Підключаємо до розєму дроти. Йдеться про роз'єм, який йде на датчик рівня гальмівної рідини Джилі СК. Підключатися потрібно до крайніх контактів на роз'ємі. Сам бачок при цьому повинен бути наповнений по верхню лінію. Або ж можна просто вийняти поплавок.

Підключаємо до роз’єму дроти

Якщо датчик справний, то сигнальна лампочка не загориться, оскільки контакт буде розімкнуто. Сигнальна лампочка спрацює в тому випадку, коли датчик знаходиться в завжди замкнутому стані. Такий датчик є несправним.

Замість перевірки датчика на стенді можна просто продзвонити крайні контакти мультитестером. Якщо ланцюг буде замкнуто, значить датчик вийшов із сістрою. Якщо при продзвоні сигналу не буде, значить датчик справний. Без магніту контакти датчика повинні бути розімкнутими.

 

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.