Знешумлювання замків Деу Ланос, ЗАЗ Сенс

Практично від кожного другого власника Деу Ланос можна почути про зайвий шум дверних замків. Шум схожий на гучне клацання, яке досить сильно б'є по вухах. Сторонній шум виникає при відкритті і закриванні  дверних замкових механізмів.

Дверний замок

Цікаво, що гучна робота замків характерна тільки для південнокорейських Daewoo Lanos. Стосовно Chevrolet Lanos, а також ZAZ Lanos і ZAZ Sens, в цих автомобілях дверні замки практично не шумлять. Якщо клацання і з'являється, то в окремих випадках.

Джерелом стороннього шуму є поворотна пружина, яка встановлена в пластиковий корпус. Пластикова поверхня корпусу є рухливою. При відкритті замку пластик ударяється об металеву втулку стяжного болта. З'являється це дзвінке і хльостке клацання, від якого до кінця дня може розболітися голова.

Шум може наростати у міру зносу замкових механізмів. Чим більше люфт пластикової кришки, тим голосніше шумітиме замок. Нижче додається відеоролик, на якому майстер наочно показує метод ремонту шумлячих замків.

Як прибрати шум дверних замків Деу Ланос

Розв'язати проблему стороннього шумам при відкритті/закритті дверних замків можна декількома способами:

 1. Замінити старі замки на нові
 2. Наклеїти на втулку м'яке прокладення

Заміна старих замків на нові - це кардинальний крок, що дає можливість назавжди позбавитися від настирного шуму замкових механізмів. Замість старих шумлячих замків слід поставити нові від ZAZ Lanos. Вони не повинні шуміти. Якщо потрібна гарантія тихої роботи, то слід поставити замки від Chevrolet Lacetti. Вони ідеально підходять до Daewoo Lanos.

Зрозуміло, заміна замків на усіх 4 дверях обійдеться замовникові недешево. Якщо фінанси не дозволяють провести комплексну заміну замків, то можна просто обклеїти металеві втулки м'якою накладкою.

Який би варіант ремонту не був вибраний, все одно треба повністю демонтувати дверні замки. Роботу по від'єднанню замку слід розпочинати з демонтажу дверної карти.

Як зняти дверну карту

Зверніть увагу, обшивка дверей ЗАЗ Ланос є пластиковою, вона легко дряпається. Щоб на псувати вид акуратних пластикових поверхонь та молдингів, настійно рекомендується користуватися набором пластикових знімачів. Якщо ж такого інструменту немає в наявності, то необхідно скористатися маленькою плоскою викруткою, із заздалегідь замотаним скотчем або ізоляційною стрічкою шліцем.

До дверної карти підключаються дроти, тому украй бажано знеструмити бортову електромережу перед демонтажем обшивки.

 • Відщіпаємо заглушку зовнішнього дзеркала. Необхідно підчепити заглушку і різким рухом руки висмикнути її. Заглушка тримається на фіксаторах. При від'єднанні заглушки треба прикласти таку силу, щоб здолати натиск фіксаторів і не зламати їх при цьому.

Відщіпаємо заглушку зовнішнього дзеркала

 • Від'єднуємо декоративну рамку внутрішньої ручки. Це завдання є непростим, оскільки делікатну рамку легко зламати або подряпати, якщо прикласти неправильну силу. Рамка тримається на фіксаторах. Необхідно підчіплювати рамку по периметру, поступово звільняючи її.
 • Від'єднуємо декоративну рамку внутрішньої ручки.
 • Викручуємо гвинтик в підлокітнику.

Викручуємо гвинтик в підлокітнику

 • Витягаємо кнопковий блок (тільки для водійських дверей). На передніх пасажирських дверях ZAZ Lanos, як і на задніх, кнопкового блоку немає. При обслуговуванні цих дверей данний крок можна пропустити. Для витягання кнопкового блоку водійських дверей необхідно спочатку посунути блок назад. Потім блок можна буде вільно витягнути.

Витягаємо кнопковий блок

 • Від'єднуємо дротяну колодку від кнопкового блоку. Заздалегідь треба натиснути на фіксатор дротяної колодки.

Від'єднуємо дротяну колодку від кнопкового блоку

 • Викручуємо 3 нижні гвинтики дверної обшивки.

Викручуємо 3 нижні гвинтики дверної обшивки

 • Від'єднуємо дверну карту. Пластикова декоративна панель тримається на 5 клямках. Краще всього висмикувати обшивку тримаючись за нішу для дрібниць. Переносимо від'єднану дверну карту в сухе і тепле місце, де ніхто її не пошкодить завдяки випадку.

Від'єднуємо дверну карту

 • Відклеюємо ізоляційну плівку.

Все, можна приступати до від'єднання дверного замку.

Як зняти дверний замок Деу Ланос

 • Відкручуємо напрямну ходу скла. Напрямна кріпиться 2 болтами до торцевої частини дверей. Кріплення має голівку під ключ на 10.

Відкручуємо напрямну ходу скла

 • Відсовуємо напрямну убік, щоб вона не заважала демонтувати замок.

Відсовуємо напрямну убік

 • Від'єднуємо від замку тяги внутрішньої ручки. Кожна з тяги кріпиться до замку фіксатором. Щоб від'єднати тягу, треба викруткою підчепити і відкрити фіксатор.

Від'єднуємо від замку тяги внутрішньої ручки

 • Від'єднуємо від замку тягу циліндрового механізму. Як і у випадку з тягою внутрішньої ручки, тяга циліндрового механізму кріпиться до замку пластиковим фіксатором. Щоб витягнути тягу, треба підчепити і відкрити фіксатор.

Від'єднуємо від замку тягу циліндрового механізму

 • Від'єднуємо від замку тягу зовнішньої ручки. Для цього треба плоскогубцями стиснути пелюстки утримувача. Тільки після цього вийде від'єднати фіксатор з тягою.

Від'єднуємо від замку тягу зовнішньої ручки

 • Відкручуємо 3 гвинтики, якими замок фіксується з торцевої частини дверей. Для роботи з цим кріпленням майстрові знадобиться велика викрутка з хрестовим шліцом.

Відкручуємо 3 гвинтики

 • Витягаємо замок через технологічний отвір.

Витягаємо замок через технологічний отвір

 • Відключаємо від замку дротяну колодку, натиснувши заздалегідь на фіксатор дротяної колодки.

Відключаємо від замку дротяну колодку

Як прибрати сторонній шум замку

Фахівці рекомендують, звичайно ж, просто поміняти шумні замки Daewoo Lanos на будь-які з тихих аналогів. Але якщо не хочеться витрачатися на замовлення 4 замків, можна просто заклеїти металеві втулки стяжних болтів якоюсь м'якою накладкою.

 • Насамперед слід підготувати м'яку накладку. Її можна вирізувати з тонкої гуми або навіть з обплетення дроту.

Накладка

 • Наклеюємо м'яку накладку на металеву втулку стяжного болта. Місце установки прокладення відмічене на фото нижче. Для наочності кришка замку відсунута убік.

Наклеюємо м'яку накладку

При підготовці м'якої накладки слід узяти до уваги її товщину. Якщо накладка буде товстою, то замок може погано закриватися. З цієї причини перед збором вузла треба перевірити, як працює замковий механізм.

Альтернативний метод ремонту

Є майстри, які вважають за краще замість накладки використати кембрик, тобто циліндричне кілечко. Кембрик треба одягнути поверх втулки. Якщо використовувати кембрик, то приклеювати м'яке набивання необов'язково.

 • Щоб накинути кембрик на втулку, необхідно відсунути верхню кришку. Для цього треба відкрутити на кришці 1 болтик. Місце розташування болтика вказане на фото нижче.

​​Відсовуэмо верхню кришку

Кришку замку слід відсовувати до тих пір, поки не оголииться втулка стяжного болта. Більше цього відкривати кришку не варто, оскільки із замку можуть вилетіти підпружинені механізми.

 • Одягаємо кембрик на втулку. Зовнішній діаметр втулки складає 10 (мм).

Одягаємо кембрик на втулку

 • Закриваємо кришку і пробуємо, як працює замок. Якщо все нормально, то збираємо вузол у зворотній послідовності.

Додаткова інформація

Зрозуміло, установка м'якого прокладення на втулку замку Деу Ланос розв'яже проблему стороннього шуму лише тимчасово. Адже м'яка наставка з часом неодмінно зноситься, оголивши голий метал втулки.

Досвідчені фахівці зазвичай наклеюють м'яке прокладення і відразу ж починають помалу відкладати заначку на придбання комплекту нових дверних замків, з тихим механізмом. До того моменту, коли замки знову почнуть голосно клацати, накопичена сума дозволить без удару по основному бюджету зробити якісний ремонт, шляхом заміни старих замків на нові безшумні.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.