Не заводиться Шевроле Авео, діагностика паливного насоса

Несправність паливної системи Шевроле Авео веде до серйозних перебоїв у роботі двигуна. Слабким місцем системи живлення силового агрегату є паливний насос. При його несправності двигун нерідко глухне відразу після запуску.

Артикул бензонасоса Авео:

Артикул сітки бензонасоса: HS110051-GenuineZ-0053-GROG.

Ремонт паливної системи Chevrolet Aveo починається, звичайно ж, з діагностики.

Бензонасос Шевроле Авео

Діагностика бензонасоса Шевроле Авео

Несправність паливної системи може бути обумовлена наступними факторами:

 1. Розгерметизація паливної магістралі
 2. Поломка регулятора тиску палива
 3. Забруднення паливного фільтра (тонкого очищення та сіточки)
 4. Знос бензонасоса (вставка)

Існують такі методи перевірки системи подачі палива Шевроле Авео:

 • Просто вмикаємо запалювання і слухаємо звук бензонасоса. Якщо чути жужжання моторчика, значить живленння на насос подається. У цьому випадку з електроланцюгом все гаразд. Це добре, так як не потрібно буде перевіряти проводку.

Якщо насос при увімкненні запалювання мовчить, значить живлення на нього не приходить. Або ж паливний насос просто згорів, як це буває при роботі на суху. За відсутності ознак життя бензонасоса Авео потрібно передусім перевірити запобіжник і реле паливного модуля.

Якщо захист цілий, значить слід перевірити цілісність проводки. Зробити це просто, потрібно лише перевірити наявність напруги на лінії живлення бензонасоса. При цілому запобіжнику, справній проводці і жужжащьому бензонасосі переходимо до наступного етапу діагностики.

Перевіряємо проводку модуля бензонасоса

 • Міряємо тиск у паливній магістралі Шевроле Авео. Для цього потрібно відключити бензопровід від паливної рампи, а замість неї під'єднати манометр.

Міряємо тиск у паливній магістралі Шевроле Авео

Якщо паливна система справна, то тиск бензопроводу повинен досягати 3,5 (бар). При тиску нижче 3 бар потрібно проводити більш тонку діагностику. Є ймовірність, що проблему вдасться вирішити заміною паливного фільтра. При цьому не потрібно забувати, що ще один фільтруючий елемент встановлено всередині модуля бензонасоса.

Додатково низький тиск палива може бути обумовлений протіканням бензопроводу. Текти може як зовнішня паливна трубка, так і сполучний шланг всередині модуля.

Досить часто причиною низького тиску бензопроводу є поломка регулятора тиску палива. Даний пристрій стоїть всередині корпусу паливного модуля Chevrolet Aveo.

Якщо заміна фільтра тонкої очистки палива не дала результату, при цьому зовнішня частина бензопроводу є цілою, доведеться від'єднувати паливний модуль.

Як зняти бензонасос Шевроле Авео

 • Знімаємо кришку модуля паливного насоса. Вона перебуває під сидінням задніх пасажирів. Дана заглушка зазвичай сідає на герметик. При зворотному складанні вузла доведеться знову садити її на герметик, в іншому випадку в салоні може з'явитися запах бензину.
 • Вимикаємо розєм живлення паливного насоса. Попередньо потрібно буде зняти негативну клему з АКБ.

Вимикаємо роз’єм живлення паливного насоса

 • Знімаємо шланги, напірний і поворотний. Перед від'єднанням шлангів потрібно скинути тиск у бензопроводі. Якщо цього не зробити, то з напірного шланга може бризнути паливо, що неабияк забруднить салон.

Знімаємо шланги

Скинути тиск у паливопроводі Шевроле Авео просто. Потрібно лише запустити мотор при відключеному роз'ємі живлення бензонасоса.

 • Відкручуємо стопорне кільце модуля бензонасоса. Кільце відкручується проти годинникової стрілки. Попередньо потрібно продути робочий простір стисненим повітрям. Якщо не почистити відсік, то багато засорів потраплять у бензобак.

Відкручуємо стопорне кільце модуля бензонасоса

 • Демонтуємо модуль паливного насоса.

Як розібрати паливний модуль Авео

 • Виймаємо верхню частину. Для цього потрібно попередньо придавити фіксатор.

Виймаємо верхню частину

 • Відєднуємо дротові колодки. Потрібно вимкнути верхній роз'єм і нижній. Зверху підключається загальна лінія живлення, а знизу йде живлення насоса.

Від’єднуємо дротові колодки

 • Відєднуємо дроти з триммача, щоб вони не заважали.

Від’єднуємо дроти з триммача

 • Розбираємо корпус паливного насоса. По краю корпусу є засувки, їх потрібно попередньо розімкнути. Щоб розполовинити корпус, потрібно піддіти регулятор тиску.

Розбираємо корпус паливного насоса

Якщо паливний модуль розбирається на позначці пробігу понад 70 000 - 100 000 (км), то вкрай бажано провести заміну регулятора тиску. Артикул регулятора тиску палива Шевроле Авео: 96423299-1-Genuine.

 • Знімаємо сітчастий фільтр.

Знімаємо сітчастий фільтр

 • Витягуємо бензонасос. Щоб дістати насос, потрібно розтиснути 2 фіксатори. Додатково потрібно буде зняти з насоса шланг.

Витягуємо бензонасос

 • Далі потрібно буде перевірити цілісність обмотки насоса Шевроле Авео. Для цієї мети достатньо перевірити опір бензонасосу. Якщо вимірювальний пристрій показує обрив лінії живлення, значить насос згорів.

Перевірити цілісність обмотки насоса Шевроле Авео

У деяких випадках опір може скакати, особливо при мацанні насоса. Нестабільний опір свідчить про вихід паливного насоса з ладу.

 • Ставимо новий насос і збираємо вузол у зворотній послідовності. Не забудьте поставити нову сіточку бензонасосу.

Додаткова інформація

З ростом пробігу Шевроле Авео все більше і більше зношується насос паливної системи. На швидкість зносу системи подачі палива особливо сильно впливає засмічення сіточки бензонасоса.

Забита сітка помітно обмежує надходження бензину в насос. В даному випадку бензонасосу доводиться періодично працювати практично насуху. Це веде до перегріву насоса, що в свою чергу з часом призводить до проблемної роботи обмотки.

Сіточку бензонасоса Шевроле Авео рекомендується змінювати через кожні 30 000 (км) пробігу. Лише в цьому випадку можна гарантувати більш-менш надійну і довговічну роботу паливного насоса.

Багато фахівців дотримуються думки, що на позначці пробігу 120 000 - 150 000 (км) потрібно міняти весь паливний модуль у зборі. Справа в тому, що комплексний вузловий ремонт модуля обійдеться практично в стільки ж, скільки коштує новий вузол у зборі.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.