Не вмикається 4 передача Джилі СК

Коробка передач автомобіля Джилі СК непогано себе зарекомендувала при експлуатації на вітчизняних дорогах. Передачі вмикаються досить тихо, чітко і плавно.

Але КПП цього авто все ж схильне до механічного зносу. Одним з його проявів є випадок з вибиванням деяких швидкостей, особливо 4 передачі.

Артикульні номери синхронізаторів КПП Джилі СК:

  • Синхронізатор 1-2 передачі – 3170112011
  • Синхронізатор 3-4 передачі – 3170106001
  • Синхронізатор 5 передачі – 3170107005

Синхронізатор з сухарями КПП Джилі СК

Діагностика КПП Джилі СК

Проблемна робота швидкостей Geely CK зазвичай пояснюється зносом синхронізаторів. У цьому випадку можуть спостерігатися такі проблеми:

  1. З'являється сторонній шум при перемиканні швидкостей
  2. Швидкості вибиває
  3. Швидкості не вмикаються

Раннім симптомом зносу синхронізаторів є поява скреготу при включенні певних передач.

З ростом зносу проблемних запчастин Джилі СК та Джилі СК-2 на місці шуму з'являється вибивання швидкості. Якщо ж синхронізатор сильно розбитий, то його швидкість взагалі не буде включатися.

Випадок з поломкою сухарів синхронізатора КПП Джилі СК

Зустрічаються випадки, коли швидкості перемикаються тихо і плавно, без скреготу і вібрації. Але передачі все одно вибиває.

У конструкції синхронізатора передбачені так звані сухарі. У кожному синхронізаторі передбачено 3 сухаря. Це свого роду фіксатори, які не дають синхронізатору зміщуватися по валу в нейтральному положенні. Додатково сухарі тиснуть на кільце блокування при перемиканні передач.

Таке буває, що сухарі вилітають із синхронізатора КПП Джилі СК. Це призводить до рухливості синхронізатора, що і є причиною вибивання проблемної швидкості.

Сухарі інший раз вилітають навіть на цілому не розбитому синхронізаторі. Таке буває, якщо сухар луснув. На практиці подібні поломки зустрічаються рідко, але вони мають місце бути в практиці СТО і спеціалізованих майстерень. Сухарі лопаються через заводський брак.

Для автомобіля Джилі СК сухарів синхронізатора в продажу не знайти. Хіба що вдасться десь зустріти сухарі від донора. Деякі майстри пробують ставити на синхронізатор КПП сухарі від Чері Амулет. Артикульний номер сухаря синхронізатора від Чері: 015311238AA.

Варто відразу обмовитися, що не на кожну коробку Джилі цей сухар підійде. Сумісність вийде дізнатися лише методом проб і помилок.

Нижче викладено відео на тему демонтажу та розбору КПП для цього автомобіля.

Ремонт КПП Джилі СК

Якщо вибиває або не вмикається якась зі швидкостей, майстру не обійтися без демонтажу і розбирання корпусу трансмісії. Зрозуміло, демонтажу КПП можна присвятити цілий огляд, і цього може не вистачити, щоб на 100% розкрити тему.

Якщо коротко, то демонтаж КПП здійснюється за такою схемою:

Від’єднуємо від коробки швидкостей усе згори

Додатково необхідно зняти головний циліндр зчеплення. Перед початком від'єднання компонентів КПП необхідно зняти АКБ і демонтувати монтажний майданчик акумуляторного блоку.

Від’єднуємо від коробки все знизу

Багато водіїв відзначають, що досить проблематично від'єднувати задню подушку. Щоб це зробити, потрібно буде відкручувати болти підрамника.

Перед від'єднанням подушок силового агрегату не забудьте підперти двигун знизу. Підпірка буде потрібна і для КПП Джилі СК. Трансмісія важить близько 40 (кг), вона цілком може зірватися вниз без надійного упору.

Демонтуємо КПП.

Демонтуємо КПП

Все, можна приступати до розбору коробки швидкостей.

Як розібрати КПП Джилі СК

Щоб діагностувати технічний стан виконавчих механізмів КПП, достатньо зняти кришку трансмісії. Розбір коробки швидкостей проводиться за такою схемою:

  • Знімаємо механізм перемикання передач. Механізм тримається на 4 болтах по контуру. Додатково є болт фіксації куліси.

Знімаємо механізм перемикання передач

  • Відкручуємо болти по контуру корпусу КПП. Додатково потрібно буде викрутити болт кріплення задньої передачі.

Відкручуємо болти по контуру корпусу КПП

  • Відкручуємо болти всередині дзвону. Всього 4 болти.

Відкручуємо болти всередині дзвону

  • Половиним корпус КПП Джилі СК. Всі виконавчі механізми трансмісії залишаються в тій частині, де дзвін.

Половиним корпус КПП Джилі СК

Основу коробки швидкостей складають 2 вали: первинний і вторинний. Ще один короткий вал використовується для кріплення задньої швидкості. Трансмісія цього автомобіля влаштована таким чином, що на первинному валу розташовуються 3, 4 і 5 передачі. На вторинному валу знаходяться 1 і 2 передачі.

У випадку на відеоролику, який знаходиться в самому низу сторінки, вибиває 4 передача Geely CK. При такій несправності потрібно знімати первинний вал і розбирати його. Вторинний же вал можна не чіпати, так як на ньому розташований ряд справних швидкостей.

Що робити з синхронізатором і сухарями

Ідеальним варіантом ремонту вибиваючої швидкості КПП Джилі СК є заміна синхронізатора в зборі. Але якщо справа стосується заміни сухаря, який лопнув, то можна спробувати роздобути цілий аналог і просто поставити його на місце.

Як було сказано вище, окремі сухарі, принаймні нові, для синхронізаторів коробки Джилі не продаються. Якщо донора знайти не вдасться, то доведеться купувати синхронізатор у зборі. До речі, коштують запчастини Джилі СК не так вже й дорого, за синхрониизатор просять в районі 700 (грн).

Щоб витягти синхронізатор 4 передачі доведеться демонтувати і розібрати первинний вал.

Ближче до пробігу 120 000 (км) практично всі синхронізатори мають сліди зносу. Навіть якщо інші швидкості включаються нормально, то синхронізатори все одно вже будуть підуставшими. Це ж стосується і підшипників.

Якщо розбирається коробка на позначці пробігу 120 000 - 150 000 (км) є сенс здійснити повну ревізію підшипників, синхронізаторів і зубчастих зачеплень.

Так, комплексний ремонт КПП Джилі СК вдарить по кишені. Але всебічний сервіс коробки дозволить трансмісії знайти бувалу перш м'якість, точність і чіткість перемикання передач.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.