Не працюють ліхтарі заднього ходу Деу Ланос, Сенс

При увімкненні задньої передачі на автомобілі Деу Ланос, як і Сенс, повинні загорятися ліхтарі заднього ходу. У практиці водіїв зустрічається чимало випадків, коли підсвічування заднього ходу перестає працювати.

Несправність ліхтарів заднього ходу Daewoo Lanos може полягати в наступному:

 1. Не горить одна з лампочок
 2. Не вмикаються обидві лампочки

Пощастить, якщо одна з лампочок буде працювати. У цьому випадку потрібно буде або замінити згорілу лампочку, або усунути обрив на ділянці ланцюга від лампочки до розгалуження до другого ліхтаря.

Куди складніший випадок, коли не працюють обидві лампочки.

Підсвічування заднього ходу Деу Ланос

Діагностика підсвічування заднього ходу Деу Ланос (Сенс)

Спочатку водій повинен самостійно перевірити роботу ліхтарів заднього ходу. Для цього потрібно:

 • Увімкнути запалювання.
 • Увімкнути задню передачу.

Увімкнути задню передачу

 • Вийти з салону і подивитися на ліхтарі, які розташовані на дверцятах багажника.

При повністю справному підсвічуванні заднього ходу повинні горіти обидві лампочки на дверцятах багажного відділення. Якщо горить лише одна з лампочок, то необхідно перевірити чи не згорів проблемний освітлювач.

Якщо лампочка підсвічування заднього ходу ЗАЗ Ланос перегоріла, то просто міняємо її на новий аналог. Для підсвічування заднього ходу використовуються лампочки з цоколем P21W. Це прості лампочки з ниткою розжарювання потужністю 21 (Вт).

Як замінити лампочку заднього ходу Ланос

 • Повністю вимикаємо запалювання.
 • Відкриваємо багажник.
 • Відкручуємо тримач лампочок. Він кріпиться 2 гвинтиками під хрестову викрутку.

Відкручуємо тримач лампочок

Знімаємо лампочку підсвічування заднього ходу ZAZ Lanos. У тримачі 2 лампочки. Одна з них відповідає за підсвічування заднього ходу, а друга працює в якості заднього протитуманного світла. Лампочка заднього ходу є прозорою, а ПТФ має світлофільтр червоного кольору.

 • Відєднуємо лампочку заднього ходу Деу Ланос.

Від’єднуємо лампочку заднього ходу Деу Ланос

Потрібно обов'язково перевірити цілісність лампочки. Якщо лампочка згоріла, то поломка усувається простою заміною освітлювача на новий аналог. Якщо лампочка є цілою, значить потрібно шукати обрив проводки.

Що робити, якщо не горять обидві лампочки заднього ходу ЗАЗ Ланос

Таке часто буває, що перестають працювати відразу 2 лампочки заднього ходу. В даному випадку звичайною заміною освітлювачів справа не обійдеться, так як вкрай малоймовірно, що обидва ліхтарі перегорять в один і той же момент.

Якщо не працюють обидві лампочки, значить до освітлювачів не доходить живлення. Така поломка може відбуватися з наступних причин:

 1. Несправність датчика заднього ходу
 2. Згорів запобіжник
 3. Стався обрив проводки

Діагностику лінії живлення лампочок заднього ходу проводять за схемою перевірки запчастин Деу Ланос від простого до складного. Найбільш просто перевірити запобіжник. Це робиться за такою схемою:

 • Відкриваємо заглушку блоку запобіжників у салоні. Блок запобіжників знаходиться біля лівої ноги водія.

Відкриваємо заглушку блоку запобіжників у салоні

 • Виймаємо запобіжник EF12. Його місце розташування вказано на картинці нижче.

Виймаємо запобіжник EF12

 • Перевіряємо запобіжник. Якщо запобіжник цілий, значить проблема не в захисті.

Якщо ж запобіжник згорів, то потрібно буде розбиратися з причиною перевантаження лінії живлення лампочок заднього ходу. Як показує практика, плавкий захист перегорає через коротке замикання дротів. Таке можна спостерігати, коли плавиться коса струминної проводки.

При згорілому запобіжнику доведеться усувати першопричину поломки.

Якщо плавкий захист в порядку, значить потрібно перевірити лінію датчика заднього ходу. Це робиться наступним чином:

 • Відкриваємо капот.
 • Відключаємо дротову колодку від датчика заднього ходу Ланос.

Відключаємо дротову колодку від датчика заднього ходу Ланос

 • Ставимо перемичку на розєм. У роз'ємі передбачено всього 2 контакти, «-» і «+». Замикання контактів дозволяє емулювати роботу датчика заднього ходу, як при уваімкненні задньої швидкості.

Ставимо перемичку на роз’єм

 • Включаємо запалювання і перевіряємо роботу підсвічування заднього ходу. Якщо лампочки заднього ходу Daewoo Lanos включилися, значить поломка 100% знаходиться в датчику заднього ходу. У цьому випадку потрібно просто поміняти датчик на новий аналог.

Якщо підсвічування заднього ходу не працює при замиканні контактів, значить проблема знаходиться в проводці. Зазвичай таке відбувається через обрив плюсового або мінусового дроту.

 • Насамперед потрібно оглянути проводку поруч з роз'ємом датчика заднього ходу. Нерідко дроти просто відгнивають, що обумовлено підвищеною вологістю.

Лінія живлення підсвічування заднього ходу тягнеться від датчика на КПП до багажника. Проводки від датчика заходять в косу, яка тягнеться по моторному відсіку і виходить в районі переднього пасажирського місця.

 • Біля сидіння переднього пасажира, під накладкою порогу, є роз'єм. Можна знайти контакти датчика заднього ходу і перевірити цілісність проводки від коробки швидкостей до роз'єму.

Перевірити цілісність проводки від коробки швидкостей до роз'єму

Але досвідчені майстри починають діагностику з другого роз'єму, який знаходиться на вході коси дротів у двері багажника Деу Ланос. Якщо під пасажиром на проводку крім вологи нічого не впливає, то другий роз'єм піддається механічним навантаженням при кожному відкриванні і закриванні дверей багажного відділення.

 • Перевіряємо роз'єм в районі дверей багажника.

Перевіряємо роз'єм в районі дверей багажника

Звичайно, якщо проблеми з підсвічуванням заднього ходу почалися після затоплення салону, особливо з боку переднього пасажира, є висока ймовірність, що проблема криється в першому роз'ємі. У цьому випадку потрібно почистити контакти і оглянути цілісність проводки на з'єднанні в районі переднього пасажира.

Додаткова інформація

Лінія живлення лампочок підсвічування заднього ходу Деу Ланос нерідко використовується для підключення парктроніка. Наявність додаткових сполук на лінії живлення робить електроланцюг менш надійним!

Багато майстрів змінюють штатні лампочки заднього ходу на світлодіодні аналоги. У цьому випадку водій повинен пам'ятати, що світлодіоди надійно світитимуть лише за умови стабільної напруги в лінії живлення. На жаль, бортова електромережа Ланос не відрізняється стабільністю напруги.

Як правило, при установці світлодіодних лампочок потрібно впоювати в лінію живлення випрямлювач!

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.