Люфт трапеції двірників Деу Нексія

Рано чи пізно склоочисник автомобіля Daewoo Nexia починає працювати з помітними перебоями. Про це будуть свідчити двірники, що суваються по поверхні лобового скла і розвозять по ньому бруд. Найчастіше до неправильної роботи склоочисника призводить знос трапеції.

Оригінальна заводська комплектація Деу Нексія передбачає встановлення щіток склоочисника каркасного типу. Але при бажанні каркасні двірники можна легко замінити на безкаркасні і навіть гібридні.

Артикульний номер трапеції склоочисника Деу Нексія: 96175536.

Артикульний номер щіток склоочисника Деу Нексія: 197 765 181.

Знос трапеції полягає в поломці шарнірних сполук. Тобто, як зрозуміло, трапеція склоочисника має багато рухомих зчленувань. Завдяки цим шарнірам обертальний рух приводу перетворюється на поворотно-поступальне переміщення тримачів щіток.

Якщо шарнірні сполуки зношені, то виникає люфт. Саме через люфт двірники перестають щільно притискатися до скляної поверхні. Неправильна робота двірників виражається в наступному:

 1. Щітки пересуваються ривками
 2. Щітки нещільно притискаються до скла, залишаючи розводи
 3. Щітки стоять на місці (зупинитися може і тільки 1 з двірників)

При перших ознаках неправильної роботи склоочисника Daewoo Nexia слід винести трапецію і провести її ревізію. У блозі з ремонту є досить докладний огляд на тему заміни двірників. Стаття добре доповнить даний матеріал, дозволяючи підійти до ремонту комплексно.

Трапеція склоочисника Деу Нексія

Ремонт трапеції двірників Деу Нексія

Якщо шарнірні сполуки помітно люфтять, то просто міняємо трапецію на новий аналог. Нова трапеція коштує не так вже й дорого, в районі $20. Але якщо цих грошей шкода, то можна спробувати відновити стару трапецію. Внизу сторінки викладений відеоролик, на якому майстер показує метод кустарного відновлення трапеції склоочисника.

Хоч при заміні, хоч при кустарному відновленні склоочисника Деу Нексія потрібно демонтувати трапецію. Цей вузол знаходиться під капотом, за пластиковим жабо. Сам процес вилучення трапеції начебто не складний, але майстру обов'язково потрібно знати деякі нюанси цієї справи. В іншому випадку демонтаж трапеції обернеться повною заміною і трапеції, і тримачів щіток.

Як зняти трапецію склоочисника Деу Нексія

 • Безпека насамперед, тому від гріха подалі вимикає бортову електромережу. Для це достатньо лише відключити мінусову клему від АКБ. Бортова мережа відключається для того, щоб ніхто по випадковості не включив двірники, коли буде витягуватися трапеція.

​​Вимикає бортову електромережу

 • Відєднуємо тримачі щіток. Кожен з власників фіксується на поворотних пальцях трапеції Деу Нексія. Щоб зняти власник, потрібно відкрутити гайку на 12. Досвідчені майстри змащують дані кріплення ще в день покупки машини, в іншому випадку гайки, як і різьблення на пальцях, закисають.

Від’єднуємо тримачі щіток

При від'єднанні власників може виникнути проблема. У деяких випадках посадка власників закисає, через що їх не вдається безпечно витягти. Якщо власники закусило, то майстра виручить знімач.

Щоб дістатися до трапеції, потрібно зняти пластикову накладку вітрового скла, яку називають жабо. Жабо складається з 2 половинок. При демонтажі трапеції склоочисника доведеться знімати обидві частини жабо.

 • Витягуємо заглушки, за якими ховається кріпак жабо. Всього потрібно вийняти 4 заглушки, по 2 на кожну половину накладки лобового вікна.

Витягуємо заглушки

 • Викручуємо гвинтики жабо. Накладка кріпиться в 6 місцях, 4 гвинтика були під заглушками і 2 з боків. Гвинтики мають головку під хрестову викрутку.

Викручуємо гвинтики жабо

 • Витягуємо жабо. Коли кріплення відкручене, накладка знімається без особливих проблем.

Витягуємо жабо

 • Розмикаємо дротову колодку.

Розмикаємо дротову колодку

 • Відкручуємо гайки, які кріплять поворотні пальці до кузова. Для викручування кріпака потрібен ключ на 24. Найкраще використовувати звичайний ріжковий ключ, але підійде і подовжена головка на 24 або ж класичний трубний ключ цього типорозміру. Гайки є пластиковими, тому з ними потрібно звертатися акуратно.

Відкручуємо гайки

 • Викручуємо гвинтик, який кріпить мотор склоочисника до кузова. Як і на попередніх гвинтиках, даний кріпак має головку під хрестову викрутку.

Викручуємо гвинтик

 • Витягуємо трапецію склоочисника Daewoo Nexia в зборі з мотором. Переносимо склоочисник на слюсарний верстак.

Витягуємо трапецію склоочисника Daewoo Nexia

Тепер необхідно від'єднати саму трапецію від приводу. Це робиться за такою схемою:

 • Відкручуємо гайку, за допомогою якої кривошипно-шатунний механізм трапеції фіксується на приводному валу. Для відкручування гайки слід використовувати ключ на 12.

Відкручуємо гайку

 • Розмикаємо з'єднання кривошипно-шатунного з' єднання з валом приводу.

Розмикаємо з'єднання

 • Відкручуємо кріплення приводу. Мотор фіксується до трапеції за допомогою 3 гвинтиків. Гвинтики можна викрутити як хрестовою викруткою, так і ключем на 10.

Відкручуємо кріпак приводу

 • Відєднуємо привід.

Від’єднуємо привід

Ремонт трапеції

Найпростіше, звичайно ж, замінити стару трапецію на повністю новий аналог. Але бувають ситуації, коли замовити нову трапецію немає можливості. У подібних випадках майстру потрібно буде вдаватися до кустарного відновлення старої трапеції Деу Нексія.

 • Знімаємо стопорні кільця на поворотних пальцях. Щоб зняти кожне з кілечок, спочатку його слід піддіти маленькою плоскою викруткою.

Знімаємо стопорні кільця на поворотних пальцях

 • Виводимо важелі з кронштейну.

Виводимо важелі з кронштейну

Для відновлення посадкових отворів під поворотні пальці, необхідно розсвердлити посадкові місця і завтулити їх. Отвори слід розсвердлювати свердлом на 12 (мм). В якості втулок рекомендується використовувати зовнішню обойму від анкерного кріплення діаметром 12 (мм).

 • Висвердлюємо отвори у тримачах. Використовуємо свердло діаметром 12 (мм).

Висвердлюємо отвори у тримачах

 • Готуємо втулки. Довжина втулки повинна відповідати висоті тримача поворотного пальця.

Готуємо втулки

 • Запресовуємо втулки у тримачі. На зовнішню поверхню втулок можна капнути трохи термостійкого і вологостійкого клею.
 • Збираємо трапецію у зворотній послідовності.
 • Не забудьте оновити змазку в поворотних шарнірах. Змазки можна додати і на поворотні пальці.

Змащення

 • Перевіряємо роботу склоочисника.

Додаткова інформація

Не варто забувати, що проблемну роботу склоочисника Деу Нексія може провокувати не тільки трапеція. Відомо чимало випадків, коли виходив з ладу сам мотор склоочисника. Механічний знос не шкодує і самі двірники, з часом у них стираються щітки.

Якщо з ладу вийшов привід склоочисника, то є сенс провести заміну мотора в зборі з новою трапецією. Подібний ремонт буде актуальний, коли поломка сталася ближче до пробігу 100 000 (км).

Щодо щіток склоочисника Деу Нексія, фахівці наполегливо рекомендують на зимовий період встановлювати спеціальні щітки. Такі двірники не бояться морозів, що обумовлено вмістом у щітках підвищеної концентрації силікону. У засіках у грамотного водія завжди є комплект змінних щіток для теплого і холодного сезону року!

Комплексне обслуговування склоочисника Daewoo Nexia дозволяє зробити роботу двірників якісною і гранично надійною.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.