Яке масло в двигун краще на міцність мастильної плівки

Важливим нюансом при експлуатації автомобіля є своєчасна заміна масла в двигуні. Саме від його якості і характеристик багато в чому залежить тривалість безпроблемної експлуатації силового агрегату авто, його окремих деталей.

Варто зауважити, що масло виконує відразу декілька важливих функцій:

  • Змазування робочих поверхонь, що перешкоджає їх швидкому зносу.
  • Відвід бруду з робочих поверхонь, зокрема, металевої стружки.
  • Захист деталей двигуна від корозії.
  • Додаткове відведення тепла.

Моторні масла

Термін заміни масла, як і його робочі характеристики, багато в чому залежить від основи, на якій виготовлена продукція, а також від присадок в його складі. Сьогодні на ринку поширеними є 3 варіанти моторних масел:

  • Мінеральні, які виробляються при переробці нафтопродуктів.
  • Синтетичні, виготовлені на основі синтезу окремих продуктів.
  • Напівсинтетичні, що є по суті сумішшю двох попередніх варіантів.

Варто зауважити, що всі вони мають різні експлуатаційні характеристики, частоту зміни і вартість. Виходячи з цього багато автовласників і вибирають для себе відповідний варіант.

Проте однією з основних характеристик є міцність мастильної плівки, від якої залежить ефективність роботи масла в двигуні.

Тестування різних масел на міцність мастильної плівки

Тестувати будемо масла 10W40, які зазвичай користуються найбільшою популярністю серед автовласників. Перевіряти будемо на міцність мастильної плівки, використовуючи для цього спеціальну машинку тертя.

Перевіряємо масло 10w40

Першим перевірку буде проходити Лукойл стандарт, мінеральне масло, давно представлене на ринку. Заливаємо 5 мл в ванночку для масла, проворачиваем вал, щоб не було сухого тертя, і запускаємо машинку.

З огляду на те, що стандартне обладнання не дозволило коректно провести тест, воно було трохи перероблено. Тепер можна буде отримувати нормальні результати без будь-яких помилок.

Лукойл стандарт витримувало навантаження в 2 кг, після чого машинку заклинило.

Лукойл Стандарт

Після перевірки кожного масла поверхнею буде очищатися від забруднень і обезжирюватися. Це необхідно для максимально точного відображення даних для кожного з перевірених варіантів.

Говорити про максимальну ефективність даного тесту не доводиться, оскільки він дає відповідь тільки по одній характеристиці. Однак завдяки його проведення можна дізнатися, наскільки великими будуть шанси врятувати двигун при критичному навантаженні на його елементи.

Пошкодження поверхонь робочих елементів двигуна, металева стружка та інші негативні моменти не виникають самі по собі. Виною всьому цьому часто стає саме слабка масляна плівка.

Наступним перевіряємо Лукойл супер – напівсинтетичне масло. Результати його тестування трохи краще, ніж у попередника. Однак все одно досить слабо.

Лукойл супер

Після цього перевіряємо Лукойл люкс. Якість даного масла помітно краще, але перевірку все одно проводимо. Зусилля до зупинки машинки склало 5,5 кілограм, що помітно краще двох попередніх варіантів.

Наступним перевіряємо масло Кікс. Навантаження склало всього 3,5 кг, що досить мало. Тим більше, враховуючи той факт, що дане масло коштує дорожче Лукойл люкс.

Перевіряємо поведінку масла Адінол. Тут показник також склав всього 3,5 кг, хоча раніше це масло вважалося досить хорошим. Однак результати тесту для нього невтішні.

Адинол

Далі перевірку проходитиме Атул турболайт. В даному випадку зусилля склало 7 кг, що поки є кращим варіантом за весь тест. В даному випадку двигун вже отримує досить хороший захист.

Росснефть максимум показав результат 2,5 кг, що є надмірно низьким значенням для моторного масла.

Дженерал моторс показав результат 2 кг. Цілком можливо, що попалася підробка, оскільки результат зовсім плачевний, хоча від цього виробника очікувалося куди більше.

Газпромнефть преміум продемонстрував результат у 8 кг, тим самим ставши лідером в даному тесті. Це масло відмінно захистить двигун в разі надмірного навантаження.

Газпромнафта преміум

Навіть дешевший варіант, Газпромнефть супер показав результат в 5,5 кг, що також є непоганим показником для моторного масла.

Наступним на тесті буде представлено масло виробника Шелл. Даний виробник показав результат менше 3 кг. Його можна віднести до категорії низькоякісних, оскільки такого показника недостатньо для надійного захисту двигуна.

Полімеріум показав результат в 9,5 кілограм, що можна назвати відмінним показником. Звичайно, очікувався показник вище, але все одно не погано.

Далі на тесті буде представлений Елф еволюшн, який показав результат в 6,5 кг. Досить непоганий результат, однак для його вартості цього явно недостатньо.

Наступним на тесті виступить Тотал кварц. Його показник також знаходиться на позначці в 6,5 кг. Цього для його вартості недостатньо, хоча і краще безлічі інших виробників.

Тотал кварц

Після цього перевіряємо Лікю Молі. Досить дороге масло, проте результат показало всього 7,5 кілограм. Є більш дешеві варіанти з кращими показниками.

Кастрол Магнатек з показником в 4 кілограми також не варто своїх грошей. та й на ряді інших перевірок воно не показувало високих результатів.

Зік Ікс 5 витримав навантаження 6 кг Манол класік досяг позначки в 8 кг.

Зік Ікс 5

Незважаючи на досить низькі показники деяких масел їх цілком можна використовувати в двигуні. Однак за умови, що будуть відсутні різні перевантаження. Також важливо своєчасно проводити заміну таких масел, іноді не чекаючи навіть зазначеного періоду.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.