Як завести Чері КуКу, якщо заблокован двигун

Компактна і спритна малолітражка Chery QQ може похвалитися дуже непоганим оснащенням. Незважаючи на бюджетне походження в деяких комплектаціях машина оснащується штатною сигналізацією. Але як і будь-які інші запчастини Чері КуКу, сигналізація може давати збої, які часто призводять до блокування двигуна.

Заводська система охорони виконує функції центрального замку. У ролі штатного ЦЗ зазвичай використовувався блок безпеки СтарЛайн А-9, який нерідко можна зустріти на набагато дорожчих автомобілях.

Блокування сигналізацією двигуна відбувається за наступним принципом:

 • Раптово розряджається акумулятор, коли машина стояла на штатній сигналізації.
 • Водій відкриває салон не кнопкою центрального замку, а ключем. Використання механічного способу відкриття дверей найчастіше обумовлено поганим зарядом/відсутністю батарейки. Додатково ключ взагалі може не мати кнопки ЦЗ, як на дублікатах.

Куплений з рук Chery QQ з пробігом інший раз оснащується лише ключами без дистанційного керування ЦЗ. У цьому випадку малодосвідчений водій може і не здогадуватися про існування в машині штатної сигналізації, що в багатьох випадках і стає причиною блокування центральним замком мотора.

 • Відбувається блокування стартеру. Тобто при запуску мотора ключем запалювання двигун навідріз відмовляється вмикатися. Нема ні характерного звуку спрацювання стартеру, ні інших ознак запуску силового агрегату.

Не запускається двигун Чері КуКу

Методи увімкнення запалювання Чері КуКу

Запустити заблокований центральним замком мотор цілком реально. Сьогодні народні умільці розробили не один і не два методи відключення штатної сигналізації Чері КуКу. Найпростішим варіантом запуску блокованого двигуна є увімкнення мотора з накату, тобто із "штовхача". Накат легко обманює більшу частину сучасних сигналізацій.

Але якщо відкинути жарти і баловство в бік, блок захисної системи СтарЛайн А-9 можна частково або повністю відключити наступними методами:

 1. Встановлення перемички на дротовій колодці, контакти 2 і 3
 2. Видалення реле на платі та встановлення перемички
 3. Виконання певної послідовності дій за допомогою ключа

Щодо першого методу, водієві Chery QQ доведеться від'єднувати дротову колодку від блоку захисної системи. Це спосіб часткового відключення центрального замку. При замиканні контактів перестають працювати склопідйомники, але починає спрацьовувати стартер.

Другий спосіб дозволяє фізично запобігти блокуванню охоронною системою двигуна. Щоб реалізувати цей варіант запуску мотора, потрібно випаяти реле, яке відповідає за блокування центрального замку силової установки.

Третій спосіб вважається найкращим, оскільки охоронна сигналізація Чері КуКу повністю відключається без "хірургічного втручання", так би мовити програмним методом. З цього способу і почнемо опис методик обходу ЦЗ, оскільки він є найбільш легким.

Блок системи безпеки

Вимкнення сигналізації Чері КуКу ключем

Даний метод цінується за легкість реалізації. Щоб повністю вимкнути охоронний блок Чері КуКу, водієві потрібно лише ключ із вбудованим брелоком центрального замку. Перед відключенням штатної сигналізації вкрай бажано замінити батарейку в брелоці ЦЗ.

Принцип вимикання центрального замку:

 • Вставляємо ключ у замок запалювання.
 • 2 рази поспіль переводимо ключ до положення увімкнення запалювання двигуна.
 • Переводимо ключ у положення II.
 • Дивіться на контрольну лампочку сигналізації. Індикатор охоронної системи почне інтенсивно моргати, а потім на короткий час замре в увімкненному положенні. Через кілька секунд сигнальна лампочка центрального замку Chery QQ повністю згасне.
 • Відразу після затухання лампочки перемикаємо положення ключа на позицію I.
 • Натискаємо 2 рази на брелоці центрального замку кнопку "закрити".

Все, центральний замок повністю деактивується, ніби його в машині ніколи і не було.

Зверніть увагу, після загасання сигнальної лампочки ЦЗ потрібно діяти гранично швидко. Якщо зволікати, то процес деактивації штатної сигналізації не увінчається успіхом. У цьому випадку процедуру доведеться повторити.

Встановлення перемички на дротовій колодці охоронної системи

Цей метод передбачає часткове відключення центрального замку. При встановленні перемички охоронна система Чері КуКу починає ігнорувати роботу реле, яке і блокує запуск двигуна.

 • Витягуємо дротову колодку центрального замку. Як зрозуміло, перед цим необхідно від'єднати клему "-" від АКБ.

Витягуємо дротову колодку центрального замку

 • Замикаємо перемичкою дроти під номерами 2 і 3. Вони відзначені на фото нижче. Якщо у читача залишилися якісь питання щодо дротів, в кінці огляду є віїдео, автор якого наочно показує цільову проводку.

Замикаємо перемичкою дроти

 • Підключаємо дротову колодку і пробуємо завести двигун.

Цей метод не зовсім зручний, оскільки блок центрального замку розташований у досить важкодоступному місці.

Видалення реле і встановлення перемички на платі

Даний метод передбачає досить серйозне втручання в роботу заводської охоронної системи автомобіля Chery QQ. Для реалізації даного способу необхідно відпоювати реле блокування запуску двигуна.

Як зрозуміло, блок управління охоронної системи необхідно розібрати.

 • Відпаюємо реле блокування. Його місце розташування зазначено на фото нижче. Потрібно відпаяти 5 контактів.

Відпаюємо реле блокування

 • Паяємо перемичку. Місце розташування контактів зазначено на фото нижче.

Паяємо перемичку

 • Збираємо вузол назад і пробуємо запустити двигун.

Додаткова інформація

Не потрібно забувати, що мотор Чері КуКу може перестати запускатися і з деяких інших причин. Широке поширення набув випадок з перегорянням запобіжника стартеру. Багато фахівців переконані, що заводський запобіжник слабенький для використовуваного на цьому автомобілі стартеру.

Якщо двигун Chery QQ раптом перестав запускатися, слід насамперед перевірити запобіжник стартеру.

Буває і таке, що різко перестає працювати паливний насос. У цьому випадку мотор не буде запускатися, але стартер повинен спрацьовувати.

Досвідчені водії Чері КуКу зазначають, що блок заводської охоронної системи боїться морозів. При експлуатації автомобіля в період зимової негоди якісь з мікросхем на платі центрального замку просто перегорають. Через це цілком можуть спостерігатися проблеми із запуском двигуна.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.