Як встановити ГБО 4 покоління на Шевроле Епіка

Автомобіль Chevrolet Epica є дуже потужним, що припускає підвищену витрату палива. Модифікації з двигуном L2,0 витрачають в середньому 13 літрів на 100 (км). Якщо говорити за моделі з двигуном L2,5, то в них і зовсім витрата доходить до 15-16 літрів на кожну сотню пробігу. Якщо Шевроле Епіка доводиться багато колесити, то витрати на паливо зазвичай є дуже і дуже істотними. Ситуацію дозволяє виправити установка газобалонного устаткування.

ГБО-4 для Шевроле Епіка

Головною перевагою ГБО-4 перед 2-м і 3-м поколіннями газобалонного устаткування являється точніше дозування газу, що позитивно відбивається на стабілізації роботи силового агрегату. На сьогодні 4 покоління ГБО є основним для автомобілів цього класу.

Силова установка автомобіля Chevrolet Epica чудово сумісна з ГБО-4. Нижче викладено відео з демонстрацією встановленого на Епіку газобалонного устаткування.

З чого складається ГБО-4 для Шевроле Епіка

Фахівці намагаються оснащувати це авто тільки 4-м поколінням ГБО. Основними компонентами ГБО-4 є:

 1. Форсунки
 2. Газовий редуктор
 3. Балон для газового палива
 4. Блок управління поданням газового палива (ЕБУ)
 5. Система фільтрації
 6. Дроти
 7. Паливопроводні комунікації

Для включення газового живлення використовується спеціальний перемикач, який зазвичай просто врізається в торпедо Шевроле Епіка.

Робота ГБО-4 все ж неможлива без традиційного бензинового палива. Річ у тому, що для подання газу в камери згорання двигун має бути добре прогрітим. Інакше форсунки просто покриватимуться льодом.

Додатково в системі газобалонного устаткування обов'язково слід передбачити заправний клапан. Його рекомендується врізати поряд з горловиною бензобака, за захисним лючком. Але багато водіїв виносять клапан заправки газового балона просто в основу заднього бампера.

Варто відразу відмітити, що монтаж компонентів ГБО-4 на автомобіль Chevrolet Epica є не найскладнішим етапом роботи по установці газобалонної системи. Левову частку проблем складає підключення струмооведучиих дротів, а також налаштування і калібрування газового живлення.

ГБО

Етапи монтажу ГБО-4 на автомобіль Шевроле Епіка

 • Установку ГБО прийнято розпочинати з розміщення редуктора. Особливу увагу слід приділити місцю монтажу редуктора. Цей вузол повинен жорстко фіксуватися до кузова, його не можна кріпити до двигуна, оскільки вібраційне навантаження понизить точність роботи системи газового живлення.

Монтаж редуктора

Газовий редуктор Шевроле Епіка слід розмістити так, щоб до нього було зручно підбиратися в ході сервісного обслуговування ГБО. Додатково слід передбачити траєкторію підведення газових трубок і шлангів системи охолодження двигуна.

 • Підключаємо до редуктора шланги системи охолодження двигуна. Це треба для того, щоб редуктор швидко прогрівався, що дозволить якнайскоріше перемикати живлення з бензину на газ. Шланги прогрівання редуктора рекомендується врізати в систему опалювання за паралельною схемою.
 • Монтуємо газовий балон. Його зазвичай розміщують у багажному відділенні, замість запасного колеса. Балон треба зафіксувати у відсіку гранично жорстко, щоб він не стрибав при їзді по купинам. Грамотні майстри обов'язково користуються при установці балона бульбашковим рівнем. При цьому ще до початку фіксації газового балона Chevrolet Epica слід продумати шлях пролягання газової магістралі.

Монтуємо газовий балон

 • Встановлюємо в газовий балон мультиклапан. Цей пристрій відповідає за подання газового палива, заправку і повернення надлишків назад у балон.

У мультиклапані ГБО-4 передбачений поплавець. Якщо його підігнути, то бак заправлятиметься не повністю, а в межах 90%. Тобто з'явиться повітряна подушка, наявність якої обов'язкова, якщо водій піклується про безпеку експлуатації газової установки.

 • Прокладаємо паливну магістраль. Газові трубки повинні з'єднати балон з редуктором і газовими форсунками. Фахівці рекомендують монтувати газову магістраль поряд з бензопроводом Шевроле Епіка. Трубки газової магістралі повинні розташовуватися так, щоб вони ніде не перегиналися і не перетиралися.
 • Врізаємо штуцера у впускний колектор. Цей етап є одним з найбільш відповідальних. Адже треба правильно розрахувати місця свердління колектора. Штуцера повинні розміщуватися навпроти посадочних місць бензинових форсунок. Приклад на фото нижче.

Врізаємо штуцера у впускний колектор

При свердлінні отворів в камери згорання може потрапити стружка. Це дуже небезпечно! Засмічення, що потрапили в камеру згорання, можуть залишити на робочих поверхнях циліндрів глибокі задири.

Штуцера зазвичай виготовляються з латуні. Укручувати штуцера слідує з крайньою обережністю, оскільки латунні вироби часто просто обламуються.

 • Кріпимо форсунки на заздалегідь встановленому утримувачі. При цьому варто приділити увагу монтажному положенню форсунок. Велику частину форсунок слід встановлювати у вертикальному положенні. Але є форсунки, здатні упевнено працювати навіть в горизонтальній площині.

Кріпимо форсунки

 • Сполучаємо форсунки зі штуцерами і редуктором.
 • Монтуємо ЕБУ і датчики. Перелік використовуваних датчиків залежить від конкретно узятого набору ГБО Chevrolet Epica. Як правило, газовий блок управління використовує штатні датчики системи бензинового живлення. В даному випадку газова система просто емулює роботу згорання бензинової суміші.

Монтуємо ЕБУ і датчики

При використанні газовим блоком управління своїх власних датчиків ГБО набуває більш високої автономності, в той же час підвищується точність налаштування газового устаткування, його надійність і довговічність.

 • Далі йдуть роботи по тонкому налаштуванню газової системи. Цей етап установки ГБО-4 вважається одним з найбільш складних і трудомістких.

Додатково

Сьогодні вартість ГБО-4 покоління для автомобіля Шевроле Епіка коливається в середньому від $500 до $1500. Не найкраща з газових установок, але і не сама бюджетна, обходиться в середньому в $750. Саме стільки зазвичай викладають на купівлю біль-менш якісного ГБО.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.