Як прибрати стукіт гідрокомпенсаторів Чері Амулет

Слабким місцем двигуна абсолютно будь-якої машини є гідрокомпенсатори (штовхачі). Якщо говорити за Чері Амулет, то при некваліфікованому сервісі мотора практично відразу ж починають стукати гідрокомпенсатори.

Повинен знати кожен! Установка гідрокомпенсаторів Chery Amulet дозволяє уникнути періодичної перевірки і регулювання теплових зазорів на клапанах. Це суттєво спрощує сервісне обслуговування силового агрегату.

Стукають гідрокомпенсатори Чері Амулет

Артикул гідрокомпенсаторів Чері Амулет:

При неправильній роботі гідрокомпенсаторів з'являється сторонній шум. У багатьох випадках спостерігається втрата тягової потужності двигуна. Мотор може троїти і витрачати паливо набагато більше норми.

Чому стукають гідрокомпенсатори Чері Амулет

Якщо якісь з гідрокомпенсаторів видають сторонній шум, значить між кулачком розподвала і плунжером штовхача є зазор. Зазор з'являється через забруднення або знос плунжерного механізму. Це призводить до рухливості гідрокомпенсатора, що і провокує появу шуму.

У деяких випадках гідрокомпенсатори Черії Амулет починають стукати через погане моторне змащення. Додатково шум гідрокомпенсаторів можуть провокувати:

 1. Високий рівень мастила
 2. Низький рівень мастила
 3. Деформація масляного піддону

При поганому змащенні або його високому рівні (вище ризки MAX) моторне мастило починає пінитися. Якщо в гідрокомпенсатор зайде піна, то згодом може утворитися повітряний затор.

Масло може пінитися і через деформацію піддону. У цьому випадку зменшується його обсяг, що веде до підйому рівня мастила і його подальшого спінювання.

Повітряний затор у гідрокомпенсаторах з'являється і при масляному голодуванні. У цьому випадку зазвичай спостерігається або низький рівень мастила, або закупорка каналів циркуляції.

Гідрокомпенсатор

Чим же так небезпечні стукаючі гідрокомпенсатори Амулет

Неправильна робота гідрокомпенсаторів може вилитися з часом у вельми і вельми серйозну поломку двигуна:

 1. З'їдає кулачки розподвалу
 2. Підгорають клапани, через нещільний притиск
 3. Розбиваються посадкові місця гідрокомпенсаторів

Буває і таке, що стружка від зносу трущихся пар, де встановлені гідрокомпенсатори Chery Amulet, призводить до поломки масляного насоса і закупорки каналів циркуляції мастила. Це може відбуватися через використання найдешевшого або найпідробленішого масляного фільтру.

Заміна гідрокомпенсаторів

Як прибрати стукіт гідрокомпенсаторів Chery Amulet

Слід почати з того, що найпростіше запобігти стуку гідрокомпенсаторів, ніж потім з ним боротися. До списку сервісних робіт, які дозволяють запобігти або хоча б відстрочити шум "гідриків", можна віднести:

 1. Суворий контроль рівня мастила
 2. Своєчасна заміна моторного мастила
 3. Використання якісного масляного фільтра
 4. Регулярне очищення масляного піддону від осаду
 5. Застосування спеціальних присадок

Окремого слова заслуговують присадки для гідрокомпенсаторів. Існує окрема категорія добавок до моторного масла, які впливають цілеспрямовано на штовхачі клапанів. Дія таких присадок заснована в першу чергу на запобігання появі піни. Відсутність у моторному мастилі піни, тобто бульбашок повітря, перешкоджає появі в гідрокомпенсаторах повітряного затору.

За статистикою, практично 40% випадків зі стукаючими гідрокомпенсаторами пов'язані з проникненням у плунжер повітря.

Якщо мова йде про механічний знос або заклинювання гідрокомпенсаторів, то в цьому випадку допоможе лише заміна зношених запчастин Чері Амулет на повністю нові аналоги.

Метод визначення проблемних гідрокомпенсаторів

Щоб виявити зношені гідрокомпенсатори, потрібно:

Проблемні гідрки будуть або мати виразний зазор, або їх плунжер буде занадто легко втягуватися (не буде потрібної компресії).

Як розібрати гідрокомпенсатор Чері Амулет

Варіанти шуму гідрокомпенсаторів

Гідрики можуть стукати по-різному.

 • Гідрокомпенсатори шумлять під час запуску двигуна.

Якщо гідрики починають постукувати лише при запуску мотора, а далі шум пропадає, то можна не переживати. Шум штовхачів на початковій стадії роботи мотора Чері Амулет пояснюється тим, що притиснуті кулачками гідрокомпенсатори повинні нормально прокачатися маслом. Для цього потрібен деякий час.

 • Гідрокомпенсатори стукають лише на малих обертах, шум зникає в міру збільшення обертів.

У даному випадку можливо кілька варіантів несправності:

 1. Механічний знос
 2. Забруднення

При механічному зносі відбувається поломка зворотного клапана. Вирішити проблему вийде лише заміною проблемних гідриків.

Якщо гідрокомпенсатори Амулет просто засмітилися, то існує досить високий шанс вирішення проблеми методом заміни мастила і фільтруючого елемента.

 • Гідрокомпенсатори стукають лише при високих обертах, шум зникає в міру зниження обертів.

Стукіт гідрокомпенсаторів на високих обертах зазвичай відбувається через появу повітряного затору в гідриках. Вирішити проблему можна нормалізацією рівня моторного мастила.

 • Гідрокомпенсатори стукають постійно, незалежно від обертів.

Статичний шум може бути обумовлений або зносом гідриків, або їх забрудненням. Майстру доведеться виявити проблемні гідрокомпенсатори і провести їх ревізію. Якщо гідрокомпенсатори просто засмічені, то вийде обійтися лише чисткою. При механічному зносі потрібно буде змінювати проблемні гідрики.

Як стукають гідрокомпенсатори

Додаткова інформація

При замовленні нових гідрокомпенсаторів Чері Амулет слід проконтролювати їх габаритні розміри. Як показує практика, при замовленні найпростеньких бюджетних гідриків розміри виробів можуть трохи відрізнятися від еталона.

Майстру потрібно порівняти розмір рідних гідрокомпенсаторів з габаритами нових. Великої різниці між розмірами нових і старих гідриків бути не повинно!

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.