Як перевірити високовольтні дроти, методи діагностики

Незважаючи на довгий термін служби дроти високої напруги належать до списку витратних матеріалів. У середньому ВВ-проводка відпрацьовує 50 000 - 70 000 (км) пробігу, як і багато інших запчастин для китайських автомобілів, з категорії системи запалювання.

У багатьох сучасних двигунах високовольтна проводка взагалі не використовується. Функції ВВ-проводки виконують котушки запалювання, які розподіляються між циліндрами.

Але незважаючи на поступовий відхід від дротів високої напруги ВВ-проводка сьогодні ще зустрічається. Як і колись, високовольтні дроти можуть бути джерелом численних проблем:

 1. Подача нестабільної напруги на свічки
 2. Короткочасні пропуски при подачі напруги
 3. Обрив електроланцюга
 4. та ін.

Некоректна робота дротів високої напруги зазвичай призводить до нестабільної роботи двигуна. Найчастіше мотор починає просто троїти і ковбасити на холостих обертах. При цьому істотно зростає витрата палива. Можуть спостерігатися ривки і провали при наборі обертів.

Зрозуміло, перелічені вище симптоми характерні і для багатьох інших поломок двигуна: підсос повітря за дроселем, засор форсунок, неправильна подача палива тощо. З цієї причини потрібно підтвердити або виключити знос дротів високої напруги. Чому потрібно починати саме з ВВ-проводки. Та тому, що високовольтні дроти діагностувати набагато простіше, ніж ту ж дросельну заслінку або форсунки. Тобто діагностику зазвичай проводять від простого до складного.

Наприкінці огляду знаходиться відеоролик, як можна швидко, безпечно та точно перевірити працездатність дротів високої напруги. А нижче в тексті буде дана докладна інструкція з фото, як діагностувати ВВ-дроти.

Дроти високої напруги

Покрокове керівництво, як перевірити справність дротів високої напруги

Варто зауважити, що принцип підключення ВВ-дротів є абсолютно однаковим в усіх автомобілях, що використовують дроти високої напруги. Може відрізнятися хіба що сторона підводки дротів. В деяких двигунах дроти заводяться збоку, а в деяких зверху. Додатково може різнитися довжина дротів та діаметр запальників для свічкових голівок. В іншому ж ВВ-дроти різних марок автомобілів є переважно однаковими.

Перед безпосередньою діагностикою дроти треба зняти. Робиться це за наступною схемою:

 • Зупиняємося, глушимо мотор і повністю вимикаємо займання. Ключ краще витягти з замку запалювання,
 • Відкриваємо капот.
 • Відразу потрібно вимкнути живлення бортової електромережі. Скидаємо мінусову клему з АКБ.
 • Демонтуємо пластиковий захист двигуна, якщо вона Є.
 • Виймаємо запальники високовольтної проводки із свічкових колодязів.

Виймаємо запальники

 • Від’єднуємо високовольтні дроти від котушки запалювання. Переносимо приєднану проводку на стільницю.

Від’єднуємо високовольтні дроти від котушки запалювання

 • Налаштовуємо мультиметр. Вимірювач необхідно перевести в режим перевірки опору. Регулятор необхідно поставити у положення до 20 (кОм). Підключаємо до мультиметра щупи.

Налаштовуємо мультиметр

Опір робочих дротів високої напруги знаходиться у межах 3,5-10 (кОм). Якщо в процесі вимірювання з'ясувалося, що якийсь із дротів має опір понад 10 (кОм), це означає, що дріт вже непридатний для подальшого використання.

Багато які з мультиметрів використовують значення "1" у якості знака нескінченності. У випадку на відеоролику, один з дротів дав опір "1". Це означає, що опір такого дроти є нескінченно високим. Подальше використання такого дроту не має сенсу, він точно несправний.

 • Прикладаємо щупи до кінців першого дрота та вимірюємо значення опору. У випадку на відеоролику перший дріт мав опір трохи більше ніж 6 (кОм). Такий опір входить у поле допуску.

Вимірюємо значення опору

 • Прикладаємо щупи до кінців другого дроту та вимірюємо опір. У випадку на відео опір другого дроту дорівнює нескінченності. Це означає, що дріт несправний.

Вимірюємо опір

Варто окремо звернути увагу, що якщо якийсь з дротів високої напруги вийшов з ладу, то є сенс провести заміну повністю всього комплекту проводки. Дроти, що залишились, навіть якщо вони були робочі, незабаром все одно прийдуть у непридатність. Звичайно, якщо фінанси обмежені, то можна просто роздобути заміну пробитому дроту.

Так, проводка з пробігом буде працювати, але гарантію на тривалий термін служби таких дротів ніхто не дасть.

Якщо діагностика підтвердила, що у складі високовольтної проводки був несправний якийсь з дротів, то причина нестабільної роботи двигуна криється саме у ВВ-дротах. Якщо ж опір усіх дротів знаходиться в нормі, то причину нестабільної роботи двигуна слід шукати далі. Відразу після ВВ-проводів зазвичай перевіряються свічки запалювання, а після них - котушки.

Альтернативні методи перевірки високовольтних проводів

Таке цілком може бути, що під рукою немає ні мультиметру, ні омметру. У цьому випадку дроти можна перевірити старими "дідівськими" способами.

Спосіб перевірки No1 - на зупиненому двигуні з повністю вимкненим запалюванням необхідно оглянути оболонку дротів на наявність пошкоджень. Старі дроти нерідко дубіють, що призводить до їх розтріскування. Наявність тріщин - це стовідсотковий пробій ВВ-проводки. Звичайно, краще всього знімати дроти по черзі і крутити їх у руках, розглядаючи з усіх боків. Так, можуть бути випадки, коли якісь з дротів мають мікропошкодження. За таких обставин визначити пробій не вийде. Якщо усі дроти цілі - переходимо до наступного методом діагностики.

Спосіб перевірки No2 - дожидаемся темного часу доби або ж можна заїхати в гараж і погасити освітлення при закритих воротах. Запускаємо двигун і гасимо світло фар. Відкриваємо капот. Яскраво виражені пробої ВВ-проводки будуть одразу видно. Пробої дають електророзряди, які дуже добре видно у темряві. Зрозуміло, пробої можуть проявляти себе або тимчасово, або при якихось певних вібраційних навантаженнях. Щоб знайти приховані пробої, переходимо до наступного методу діагностики.

Спосіб перевірки No3 - даним методом діагностики не радиться користуватися малодосвідченим водіям! Так само як і в попередньому методі, діагностику потрібно проводити в умовах темряви або неяскравого підсвічування, відведеною вбік. Беремо довгий дріт та приєднуємо один з його кінців до маси автомобіля. Другий кінчик повинен бути оголений приблизно на 1 (см). Беремо дріт діелектричними рукавичками і при заведеному двигуні просто проводимо кінчиком перевірочного кабелю по кожному високовольтного дроту. Якщо ВВ-проводка буде мати якісь приховані пошкодження, їх буде відразу видно по наявності електричного розряду. При цьому потрібно стежити, щоб майстер не торкався випадково каких-нибудь кузовних металевих елементів авто.

Якщо вищеописаних способів мало, почитайте ще одну статтю з перевірки ВВ-дротів.

Додаткова інформація

Досвідчені водії намагаються не допускати їзду зі старою високовольтною проводкою. Дані запчастини можна сміливо віднести до списку витратних матеріалів. Якщо дозволяє фінансова ситуація, найкраще міняти повністю усі дроти через кожні 40 000 - 50 000 (км) пробігу, не чекаючи моменту, коли стара проводка стане джерелом нестабільної роботи двигуна.

Несправні дроти високої напруги призводять до прискореного зносу як свічок запалювання, так і котушки. Досвідчені фахівці дотримуються думки, що куди дешевше обходиться просто планова заміна ВВ-дротів, ніж комплексне обслуговування системи запалювання.

До речі, вкрай бажано піддавати перевірці й нові дроти. Тобто перед встановленням нової ВВ-проводки у кожного з бронедротів потрібно просто перевірити опір. У практиці багатьох автомайстрів напевно існують випадки, коли діагностика виявляла зіпсовані примірники ВВ-проводки навіть із щойно закупленої упаковки. Але це відноситься в основному до бюджетної продукції з ринкових ларьків.

 

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.