Як перевірити бензонасос Джилі СК, Отака. Діагностика паливного насоса

Навіть досвідчені водії Geely CK сходяться на думці, що немає більш надійної паливної системи, ніж в даному автомобілі. Незважаючи на бюджетний статус китайського маломірного седана бензонасос відпрацьовує в середньому 150 000 (км) пробігу. Але рано чи пізно неминуче настає той момент, коли паливний насос все ж починає барахлити.

Китайський седан Джилі СК (Отака) оснащується вбудованим у бензобак паливним насосом. Під заднім сидінням немає звичного для сучасних авто люка, який дає можливість обслужити модуль бензонасос без демонтажу бака.

Артикульний номер паливного модуля бензонасосу Джилі СК: 1601285180.

Артикульний номер бензонасоса Джилі СК: 1106110104.

Визначити несправність бензонасосу можна за такими ознаками:

 1. Впала тягова потужність
 2. Спостерігаються ривки і провали при розгоні
 3. Двигун почав троїти
 4. З боку бензобака доноситься сторонній шум
 5. Двигун не заводиться, немає характерного звуку увімкнення бензонасоса

Зрозуміло, всі перераховані вище симптоми відносяться не тільки до системи подачі палива Geely CK. Деякі з ознак можна частково або повністю віднести до зносу: свічок запалювання, високовольтних дротів, регулятора холостого ходу тощо. Саме з цієї причини усунення несправності паливного насоса потрібно починати з ретельної діагностики паливного вузла.

Наприкінці огляду є відео, на якому наочно показані основні етапи діагностики бензонасосу.

Паливний модуль Джилі СК

Діагностика бензонасоса Джилі СК

Як правило, перевірка бензонасосу зводиться до діагностики електричного ланцюга паливної системи. Перевірці піддають такі ділянки ланцюга:

 1. Блок запобіжників
 2. Ланцюг від замку запалювання до модуля бензонасоса
 3. Ланцюг модуля бензонасоса

Перевірка паливної системи здійснюється наступним чином:

 • Потрібно відкрити капот і заглянути всередину блоку запобіжників. Для цього слід попередньо відкрити кришку блоку запобіжників Джилі СК.

Заглянути всередину блоку запобіжників

 • Витягуємо плавкий запобіжник паливного насоса. Він перебуває в посадковому місці F6. Запобіжник розрахований на силу струму до 20 (А).

Витягуємо плавкий запобіжник паливного насоса

 • Перевіряємо запобіжник. Зазвичай вистачає просто візуального огляду. Згорілий запобіжник відразу видно. Але іноді зустрічаються випадки, що місце перегорання помітити дуже складно. З цієї причини досвідчені майстри перестраховуються і перевіряють плавкий захист мультиметром.

Якщо запобіжник виявився згорілим, то просто міняємо його на новий і заводимо двигун. Якщо ж плавкий захист є цілим, то переходимо до наступного етапу діагностики.

Перевірка електроланцюга від замку запалювання до модуля бензонасоса Джилі СК

Багато водіїв роблять помилку, обмежуючись діагностикою бензонасосу тільки на слух. Хто не знаємо, при увімкненні запалювання відбувається короткочасне включення бензонасоса, яке супроводжується характерним звуком. Багато хто думає, що якщо звуку немає, то насос неробочий. Це неправильно, адже чутність бензонасоса залежить від багатьох факторів. Можна легко створити умови, за яких звуку бензонасоса чутно не буде, але при цьому паливний модуль буде справно працювати.

Щоб точно визначити працює бензонасос чи ні, потрібно перевірити його електроланцюг. Дротова колодка модуля бензонасоса виводиться з боку заднього сидіння, під накладкою порогу.

 • Від'єднуємо накладку порога. Вона тримається на 2 болтах і засувках. Для зручності найкраще підняти заднє сидіння.

Від'єднуємо накладку порога

 • Розмикаємо дротову колодку модуля бензонасоса. Дане з'єднання фіксується засувкою. Перед розмиканням з'єднання потрібно притиснути фіксатор.

Розмикаємо дротову колодку

 • Підключаємо сигнальну лампочку до роз'єму, який йде від замку запалювання Джилі СК. У ролі сигналізатора підійде будь-яка лампочка на 12 (В).

Підключаємо сигнальну лампочку до роз'єму

 • Включаємо запалювання. Якщо сигнальна лампочка загорілася, значить ланцюг від замку запалювання до модуля паливного насоса є цільним.

Включаємо запалювання

Можна перемикатися на діагностику самого модуля бензонасосу.

Як перевірити ланцюг паливного насоса

Для перевірки електроланцюга бензонасоса слід вдатися до допомоги мультиметра. Вимірювач потрібно налаштувати на визначення опору.

 • Підключаємо вимірювальні щупи мультиметра до контактів дротової колодки.

Підключаємо вимірювальні щупи

 • Заміряємо опір. У робочому бензонасосі опір повинен перебувати в межах 0,2-3 (Ом).

Якщо під рукою немає вимірювача, то перевірити роботу бензонасоса можна старим дідівським способом. Потрібно просто накинути на контакти живлення паливного насоса дроту від акумулятора. При підключенні до дротової колодки живлення насос повинен запрацювати, про що буде свідчити характерний шум.

Якщо діагностика показала несправність паливного насоса Geely CK, то доведеться демонтувати паливний бак і витягувати насос. Інших шляхів до бензонасосу немає. Деякі ентузіасти виходять з положення прорізаючи в днищі автомобіля отвір, який знаходиться навпроти модуля бензонасосу. Краще цього не робити, так як в салон почне проникати зайва сирість і їдкий запах палива!

Як демонтувати бензонасос

Паливний бак кріпиться до кузова 4 болтами. Але зняти паливну ємність не так-то і просто. Перед від'єднанням паливного бака рекомендується злити з ємності весь бензин, що залишився. В іншому випадку бензобак буде надміру важким.

Для демонтажу паливного бака Джилі СК майстру буде необхідний наполегливий штатив або який-небудь підйомний майданчик. Так як у міру відкручування кріпака бак почне опускатися вниз під своєю вагою. Це може призвести до деформації як самої ємності, так кузова.

 • Відключаємо від бака шланги адсорбера. Вони фіксуються хомутами. Хомути швидше за все будуть сильно закислими. Попередньо стяжки потрібно залити проникаючою мастилою.

Відключаємо від бака шланги адсорбера

 • Витягуємо з бака заливну горловину.

Витягуємо з бака заливну горловину

 • Підпираємо бензобак підйомним штативом.

Підпираємо бензобак підйомним штативом

 • Відкручуємо кріпильні болти. Оскільки бак знаходиться біля самої дороги, кріпак може гарненько закиснути. У цьому випадку потрібно почистити головки болтів металевою щіткою і обробити сполуки проникаючою мастильністю.
 • Опускаємо бензобак. Слід опустити бак зовсім небагато, щоб тільки з'явилася можливість підлізти до модуля паливного насоса і відключити від нього всі комунікації.

Опускаємо бензобак

 • Відключаємо від паливного модуля шланги і дротову колодку. Додатково потрібно гарненько почистити всі прилеглі до паливного модуля поверхні. Це потрібно для того, щоб при від'єднанні бензонасоса Джилі СК в бак не потрапили засори.
 • Знімаємо стопорне кільце, яке фіксує модуль бензонасосу на баку. Знадобиться знімач стопорних кілець.

Знімаємо стопорне кільце

 • Витягуємо паливний модуль. При витяганні бензонасоса потрібно проконтролювати, щоб не пошкодився поплавок.

Витягуємо паливний модуль

 • Від'єднується паливний модуль дуже просто. Потрібно лише зняти сіточку бензонасосу і напірний рукав. Після від'єднання паливного модуля потрібно прибрати з бака всі засори, які є на дні.
 • Ставимо новий бензонасос, а також нову сіточку і збираємо вузол у зворотній послідовності. Не забудьте змінити паливний фільтр тонкого очищення Geely CK.

I

Відгуки про новину

Иван

Супер понятливое.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.