Як прочитати і скинути помилки на Чері Амулет А11, А15

В ході експлуатації автомобіля Чері Амулет може спрацьовувати індикатор аварійного оповіщення Check Engine. Роботу даного індикатора можна спостерігати при запуску двигуна, коли бортовий комп'ютер проводить автоматичну перевірку базових функціональних систем автомобіля. Але якщо аварійний індикатор спрацював у процесі роботи мотора, то водієві потрібно обов'язково з'ясувати код помилки і усунути її.

В автомобілі Chery Amulet передбачено відразу 2 діагностичних роз'єми. Перший знаходиться під кермом, далі за блоком запобіжників. Другий роз'єм винесено під капот, поруч з бачком ОР. Головні функціональні системи авто діагностуються роз'ємом K-Line, який винесений під капот.

Діагностика Чері Амулет

У штатній комплектації Чері Амулет немає мультитронкса, за допомогою якого можна в лічені секунди з'ясувати коди помилок Check Engine. Щоб розшифрувати сигнали аварійного індикатора, водієві рекомендується відвідати СТО, де є спеціалізований діагностичний сканер. Але мало хто з власників Chery Amulet знає, що помилки можна прочитати і без послуг СТО, використовуючи підручні засоби.

Наприкінці огляду є відеоролик, автор якого показує прийоми зчитування і скидання помилок на цьому автомобілі. А нижче додається додаткове відео.

Читання і скидання помилок Чері Амулет

Почнемо з того, коли потрібно скидати помилки. Скидання помилок Check Engine рекомендується робити лише в тому випадку, коли несправність, що викликала спрацювання аварійного індикатора, вже усунена. Таке часто буває, що після ремонту Чері Амулет помилка досі висить у списку несправностей. У даному випадку потрібно лише перезапустити систему управління. Робиться це наступним чином:

 • Вимикаємо запалювання. Ключ можна витягти із замку.
 • Відкриваємо капот. Фіксуємо положення капота упором.
 • Відкручуємо і знімаємо клему "-" від акумулятора. Це потрібно для того, щоб знеструмити бортову електромережу. Відсутність електроживлення обнулить пам'ять Check Engine.

Відкручуємо і знімаємо клему "-" від акумулятора

 • При знятій клеммі потрібно почекати деякий час. Найкраще залишити живлення бортової електромережі в спокої на 10 хвилин. За цей час відбудеться автоматичне скидання списку черговості помилок Чері Амулет.

Якщо для скидання помилки аварійного індикатора особливих зусиль робити не потрібно, то для читання аварійних кодів доведеться трохи піднапружитися.

Як дізнатися номер помилки Чері Амулет

Номер коду аварії може підказати сам індикатор Check Engine. Але для цього необхідно попередньо активувати режим індикації кодів аварійних помилок. Номер аварії можна дізнатися наступним чином:

 • Глушим мотор і повністю вимикаємо запалювання.
 • Відкриваємо капот.
 • Витягуємо з тримача діагностичний роз'єм K-Line. Даний роз'єм зафіксований під жабо, на дальній стороні моторного відсіку, навпроти водійського місця. Даний роз'єм знаходиться на кінці дроту, він просто затиснутий у тримачі з невеликою силою. Тримач не дає дроту бовтатися по моторному відсіку Chery Amulet.

Витягуємо з тримача діагностичний роз'єм K-Line

 • Знімаємо з розєму захисний ковпачок. На дротовій колодці передбачений фіксатор. Щоб зняти ковпачок, попередньо потрібно натиснути на фіксатор. По закінченню діагностики обов'язково закрийте роз'єм даним ковпачком. Без захисту роз'єм швидко заб'ється пилом і мастильним нальотом.

Знімаємо з роз’єму захисний ковпачок

Далі майстру належить замикання контактів на діагностичному роз'ємі. Втручання в бортову електромережу є досить і досить небезпечною справою. Якщо у майстра немає допуску до виконання електротехнічних робіт хоча б 3-го розряду, краще не ризикувати і одягнути діелектричні рукавички, а також користуватися інструментом з ізоляцією.

 • Замикаємо контакти, як показано на зображенні нижче. У ролі перемички найкраще використовувати звичайну скріпку. При замиканні даних контактів аварійний індикатор Check Engine на Чері Амулет переходить в сервісний режим.

Замикаємо контакти

 • Всі, можна перемикатися безпосередньо на читання помилок аварійного індикатора. У майстра повинні бути під рукою ручка і блокнот. Заходимо в салон і включаємо запалювання. При цьому двигун заводити немає необхідності. Вмикаємо лише живлення бортової електромережі.

Через кілька секунд, провівши самодіагностику, почне ритмічно блимати індикатор аварій. Індикатор блимає в 4 етапи, між якими дотримується приблизно секундна витримка. Кожен з етапів миготіння - це номер цифри. Індикатор починає подавати сигнал з десятикратного миготіння. 10 миготінь розуміється, як цифра 0. Тобто перша цифра 0, майстру потрібно з'ясувати наступні 3 цифри коду.

 • Рахуємо миготіння, записуємо кожну цифру. У коді має бути 4 цифри.

У багатьох випадках, індикатор аварій Chery Amulet видає не одну, а дві або більшу кількість помилок. Якщо помилок кілька, то після 4-го циклу миготіння першої помилки індикатор почне блимати далі, знову 4 циклу, що відповідає 4 цифрам коду помилки. Між помилками буде пауза в 2-3 секунди.

За що відповідає діагностичний роз'єм під кермом

Як вже було сказано, в Чері Амулет використовується відразу 2 діагностичних роз'єми. Основний роз'єм винесено в моторний відсік. Щодо діагностичного роз'єму в салоні, він відповідає за подушки безпеки і систему гальмування ABS.

Але при порушенні роботи вищеописаних функціональних систем авто загоряється не індикатор Check Engine, а інші лампочки приладової панелі.

Додаткова інформація

Досвідчені водії Чері Амулет нерідко віддають перевагу при читанні помилок Check Engine діагностичному адаптеру ELM 327.

Зрозуміло, в даному адаптері використовується роз'єм OBD II, а сам автомобіль має порт K-Line. Як же бути в даній ситуації. Все просто. Потрібно лише задіяти перехідник з K-Line на OBD II. Фото перехідника є на картинці нижче.

Перехідник

Даний перехідник оснащений двома дротами живлення, плюс і мінус. Їх потрібно окремо накинути на акумуляторний блок. При цьому слід суворо дотримуватися полярності, в іншому випадку можна спалити ЕБУ! Якщо довжини дротів не вистачає, то потрібно просто подовжити штатну проводку перехідника.

Підключення

Завдяки діагностичному адаптеру ELM 327 можна дізнатися не тільки коди помилок, а й розшифрувати їх. Звичайно, можливості адаптера на цьому не закінчуються, адже користувач отримав доступ до повноцінного комп'ютерного діагностичного стенду.

За допомогою ELM 327 з'являється можливість контролю багатьох параметрів роботи двигуна, причому в режимі реального часу. У користувача буде можливість навіть проводити тонке налаштування режимів роботи силового агрегату Chery Amulet.

Слід окремо зауважити, що разом з адаптером потрібно буде використовувати і спеціалізоване ПЗ. Багато програм надаються абсолютно безкоштовно. Зустрічаються безкоштовні сервісні програми з можливістю платного замовлення деяких розширених можливостей діагностичного стенду.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.