Як правильно міняти задні амортизатори Деу Нексія

Оригінальні заводські амортизатори для задньої підвіски Daewoo Nexia відрізняються приємним м'яким ходом. Масляне облаштування задніх амортизаторів дозволяє підвісці "ковтати" навіть самі незначні ударні і вібраційні навантаження. Але що стосується довговічності, штатної амортизації Деу Нексія надовго не вистачає. Зазвичай задні амортизатори просідають до 40 000 - 60 000 (км) пробігу.

Із заднього боку Daewoo Nexia встановлюються нерозбірні цілісні амортизатори. Цікаво, що амортизація цього автомобіля є однаковою і повністю взаємозамінною для модифікацій N100 і N150. Додатково амортизація цього авто взаємозамінна з амортизаторами від Daewoo Lanos і Sens.

Оригінальні амортизатори Дэу Нексия робляться фірмою BOGE. Номер артикулу оригінальних заводських амортизаторів: 96169523. Ці ж амортизатори випускаються і під маркою General Motors, їх номер артикулу: GM-96226990. Зверніть увагу, задні амортизатори для цієї машини не мають розділення на лівий і правий. Амортизатор можна ставити хоч на праву сторону, хоч на ліву.

Задній амортизатор

Як зрозуміти, що прийшло час міняти амортизатори Daewoo Nexia

Найбільш явним симптомом зносу задніх амортизаторів є наявність масляних потьоків на корпусі амортизації. Використовувати автомобіль із хоча б одним пробитим амортизатором неприпустимо! Пробитий амортизатор - це сигнал про необхідність екстреної заміни амортизаторів.

Додатково знос задніх амортизаторів можна діагностувати за наступними ознаками:

 1. З'явився сторонній шум при наїзді на дорожні перешкоди
 2. Підвіска перестала гасити ударні навантаження
 3. Підвіска почала сильно розгойдуватися
 4. З'явився перекіс

При проблемах з якимсь одним амортизатором необхідно міняти амортизацію парно, тобто на правій і лівій стороні за один раз. Інакше можна добитися перекосу кузова.

Інструкція по заміні задніх амортизаторів Daewoo Nexia

При заміні задніх амортизаторів украй бажано забезпечити легкий і безпечний доступ до амортизаторів знизу. Буде добре, якщо машина буде поставлена на оглядову яму або естакаду. Але якщо немає такої можливості, то майстра легко виручить домкрат і яка-небудь страхуюча підпора.

 • Вмикаємо гальмо стоянки і відкриваємо двері багажника.
 • Знімаємо кришку з верхньої опори заднього амортизатора. Це робиться з багажного відділення.

Знімаємо кришку

 • Відкручуємо гайку верхньої опори амортизаційної стойки. Потрібний буде ріжковій ключ на 17. Під час викручування гайки може прокручуватися шток амортизатора. Для фіксації штока у його вершини передбачена проточка під ріжковою ключ на 7. Тобто треба утримувати сам шток і в той же час викручувати гайку.

Відкручуємо гайку

 • Витягаємо притискну шайбу і верхню подушку. Як правило, разом з амортизаторами міняються і подушки. Зазвичай до пробігу 30 000 (км) гумові відбійників амортизатора вже мають сліди зносу (надриви, продавлювання та ін.).

Витягаємо притискну шайбу і верхню подушку

 • Вивішуємо задні колеса і ставимо машину на надійні підпори.
 • Нижнє кріплення амортизатора знаходиться у самої дороги. З цієї причини нижній болт устигає не просто забруднитися, а поржавіти, прикипіти і закиснути. Перед якимись маніпуляціями з кріпленням його треба добре почистити від усохлого бруду і залити проникаючим мастилом WD-40.

При зворотному ж встановленні задніх амортизаційних стійок Daewoo Nexia нижні болти рекомендується рясно змастити консервантом, за типом автомобільної мовілі. Мастило полегшить наступну заміну амортизаторів.

 • Відкручуємо нижній болт, за допомогою якого амортизатор кріпиться до задньої балки. Як і у випадку з верхньою гайкою кріплення має голівку під ключ на 17. Але цей болт краще відкручувати міцним трубчастим ключем. У практиці майстрів відомо немало випадків, коли нижній болт амортизатора так закисав, що злизувалися грані кріплення і навіть ламалися ключі.

Відкручуємо нижній болт

 • Витягаємо стару амортизаційну стойку. Від'єднуючи амортизатор не забудьте витягнути нижню подушку з притискною шайбою і внутрішню втулку штока. Стосовно внутрішньої втулки, як і відбійники амортизатора, її треба замінити новою.

Витягаємо стару амортизаційну стойку

 • Прокачуємо новий амортизатор. Тобто треба попрацювати штоком вгору-вниз, щоб з гідроциліндра вийшло повітря, що скупчилося там. Зазвичай амортизатор прокачується за 10 циклів підйому-спуску штока.
 • Встановлюємо новий амортизатор. При установці треба дотриматися ряду важливих правил. Починати установку амортизатора слід з підключення нижнього кріплення. Але при цьому болт затягувати не треба. На цьому етапі слід лише злегка наживити кріплення.
 • Потім необхідно повністю витягнути шток амортизатора. На шток одягається гайка, нижній відбійник і втулка. Шток протягується в кузов в ході приспукання домкрата. Далі на шток одягається нижній відбійник і притискна шайба. Поверх укручується гайка. Верхню гайку слід закручувати до тих пір, поки шток не вийде з кріплення на 9 (мм).
 • Нижній болт остаточно затягується лише тоді, коли машина повністю стоїть на своїх колесах, без домкратів і інших підпор.

Повторюємо усі процедури по заміні амортизатора на протилежній стороні колісної осі.

Нижче викладений відеоролик, на якому наочно показано, як можна швидко і легко замінити задні амортизатори Деу Нексія.

Вибір задніх амортизаторів

Автомобіль Daewoo Nexia штатно комплектується масляними амортизаторами. Цей різновид амортизації вважається найбільш м'яким з існуючих. Амортизатори масляного типу добре себе зарекомендували при їзді по порівняно гарних асфальтованих дорогах, при цьому салон не має бути навантаженим. Заводська амортизація створена з тим розрахунком, щоб в салоні знаходився тільки водій  і ще один пасажир, при цьому багажник має бути порожнім.

Якщо ж в салоні будуть зайняті усі посадочні місця, а багажник буде забитий, то штатні амортизатори тут же просядуть.

Масляний тип амортизаторів не розрахований на високе вагове навантаження.

Якщо автомобіль Деу Нексія часто їздить з пасажирами або заповненим багажником, то в цьому випадку замість масляних амортизаторів слід поставити газо-масляні. Амортизатори газ+масло мають підвищений рівень жорсткості. Газо-масляна амортизація стійко переноситиме часту їзду з великим ваговим навантаженням в салоні або багажнику.

Окрім масляних і газо-масляных амортизаторів ще існують газові (пневматичні). Але на Daewoo Nexia пневматичну амортизацію ставити не рекомендується, оскільки газові амортизатори позиціонуються в якості спортивних. Як зрозуміло, цій машині далеченько до рівня спорткаров.

У викладеному нижче відеоролику фахівець розповідає про принципові відмінності газові, газо-масляних і масляних амортизаторів.

Додаткова інформація

Автомобіль  Деу Нексія використовує амортизатори не лише на задній підвісці. Амортизація є і спереду. Як і задні амортизатори, передня амортизація вимагає періодичної заміни.

Варто окремо відмітити, що якщо задні амортизатори є цілісними, то амортизатори для передньої підвіски представлені просто вкладишами (картриджами). Як оригінал використовуються амортизатори виробництва BOGE, номер артикулу: 95079823. Ці ж амортизатори, але з маркуванням General Motors, мають номер артикулу: GM-96226992.

Як і у випадку із задньою амортизацією, передні амортизатори не мають розділення на правий і лівий. Під одним артикулом йдуть і праві, і ліві моделі.

Зверніть увагу, разом з амортизаторами є сенс поміняти і пружини. Заміна пружин на жорсткіші (посилені) зробить підвіску машини стійкої до практично будь-яких вагових навантажень. Особливо часто посилені пружини ставлять на задню підвіску. Цей крок дозволяє трохи підвести зад, придаваючи автомобілю більш агресивного спортивного вигляду.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.