Глухне на ходу Шевроле Авео T250

Власники автомобіля Шевроле Авео іноді стикаються з ситуацією, коли двигун мимоволі глухне. Зазвичай це відбувається при простої на світлофорі, мотор при цьому працює на холостих обертах. Але двигун може глухнути і на повному ході, коли машина в русі.

Неполадка з глухнущим двигуном Chevrolet Aveo підступна тим, що вона з'являється зазвичай періодично. У цьому випадку поломка може відбутися в найбільш невідповідний момент!

Глухне двигун Шевроле Авео

Чому глухне двигун Шевроле Авео

Двигун може глухнути через безліч причин, від закупорки повітряного фільтру та окислення клем на АКБ до поломки бензонасоса і перегорання запобіжників.

Зрозуміло, насамперед потрібно звернути увагу на наявність аварійних помилок Check Engine. Але як показує практика, часто буває, що сигналізатор помилок не світиться. Помилки можуть бути відсутні і при комп'ютерній діагностиці. Як же бути в подібних випадках.

Досвідчені водії Шевроле Авео знають, що двигун може глухнути через порушення роботи таких функціональних систем авто:

 1. Паливопровід
 2. Повітровод
 3. Запалювання

Щоб звузити коло винуватців нестабільної роботи мотора, майстру доведеться провести спочатку поверхневу перевірку базових систем двигуна.

Як перевірити паливну систему Шевроле Авео. Міряємо тиск у паливній рампі

Слід відразу сказати, що при використанні на машині ГБО можна пропустити перевірку паливної системи. Адже в цьому випадку двигун працює на газу, тобто від додаткової системи жиивлення.

Двигун автомобіля нерідко глухне через недостатній тиск у паливній магістралі. Низький тиск палива може спостерігатися в таких випадках:

 1. Несправність паливного насоса
 2. Засмітилася сіточка бензонасоса
 3. Засорився паливний фільтр
 4. Зламався регулятор тиску
 5. Сталася розгерметизація паливопроводу

Щоб підтвердити або спростувати брак тиску в паливній системі Шевроле Авео, потрібно просто заміряти напір бензину. Робиться це дуже просто:

 • Готуємо манометр. У продажу повно спеціалізованих наборів для заміру тиску в паливній системі. До комплекту зазвичай входять: манометр, подовжувальний шланг і перехідники із затисками.

Готуємо манометр

 • Підключаємо манометр до паливної магістралі. На деяких модифікаціях Шевроле Авео паливна рампа має ніпельний роз'єм для підключення манометра (приклад на фото нижче). Якщо ніппеля немає, то просто від'єднуємо шланг від рампи і підключаємо через штуцер подовжувач манометра.

Підключаємо манометр до паливної магістралі

Перед викручуванням ніппеля або від'єднанні шланга рекомендується скинути тиск у паливній магістралі. Для цього потрібно винести запобіжник бензонасосу і запустити двигун. Після підключення манометра не забудьте поставити запобіжник назад!

 • Включаємо запалювання і контролюємо тиск палива. При непрацюючому двигуні бензонасос повинен накачувати тиск в системі на рівні 3 (бар). Якщо ж запустити двигун, то тиск має зрости приблизно до 4-4,5 (бар).

Включаємо запалювання і контролюємо тиск палива

Якщо тиск палива не дотягує до заданих значень, значить двигун практично 100% глухне через нестачу напору бензину. При низькому тиску палива доведеться перевіряти всі перераховані вище запчастини Авео.

Рекомендується спочатку замінити паливний фільтр. Якщо тиск не стабілізується, то потрібно буде демонтувати паливний модуль.

Як перевірити іскру запалювання

Під час мимовільної зупинки двигуна рекомендується перевірити систему запалювання. Сенс цієї перевірки в тому, щоб упевнитися в наявності іскри між високовольтними дротами і свічками запалювання Шевроле Авео.

Зверніть увагу, перевірка іскрового заряду може згубно позначитися на здоров'ї людини, якщо вона має якісь електронні імпланти всередині або зовні організму!

 • Знімаємо ковпак високовольтного дроту зі свічки запалювання. Ковпачок сидить на свічковій головці з натягом. При витяганні ковпачка не можна смикати за сам дріт, інакше можна його пошкодити.

Знімаємо ковпак високовольтного дроту зі свічки запалювання

 • Просимо помічника включити запалювання і завести двигун.
 • Підносимо ковпачок якомога ближче до свічкової головки. Між свічкою і запальником повинна з'явитися іскра.

Підносимо ковпачок якомога ближче до свічкової головки

Майстру потрібно перевірити іскровий заряд на кожному циліндрі. Якщо на якомусь із циліндрів немає іскри, то потрібно буде провести заміну високовольтних дротів.

При експлуатації автомобіля слід контролювати пробіг елементів системи запалювання. Свічки вимагають заміни через кожні 30 000 (км). Робочий ресурс бронедротів вдвічі більший, ніж у свічок. Дроти високої напруги слід змінювати через кожні 60 000 (км) пробігу, тобто при кожній другій заміні свічок.

Не потрібно забувати, що зносу схильна і сама котушка запалювання. Зустрічаються випадки, коли двигун Chevrolet Aveo глухне через несправну котушку запалювання.

Перевірка повітровода Шевроле Авео

Нестабільна робота мотора може бути спровокована або закупоркою повітряного фільтру, або неконтрольованим підсосом повітря за дросельною заслінкою.

До речі, повітря може підсмоктувати через закупорку фільтра. У цьому випадку розріження почне шукати слабкі місця в повітряному каналі. Мікротріщини швидко перетворюються на невраховані канали припливу повітря.

Димогенератор

Виявити розгерметизацію впускного тракту можна за допомогою димогенератора. Як показує практика, слабкими місцями впускної системи є:

 1. Кільця форсунок
 2. Прокладка дроселя
 3. Прокладка впускного колектора

Додатково пропускати повітря може і сама дросельна заслінка, через нещільне закриття. У деяких випадках повітря пропускає регулятор холостого ходу (РХХ).

Додаткова інформація

Двигун Шевроле Авео може глухнути і з багатьох інших причин: перегорів запобіжник ЕБУ, зламався датчик колінвала, забилися форсунки та інше-інше. Але насамперед зазвичай перевіряють базові системи (паливопровід, запалювання, подача повітря).

Якщо перевірка базових функціональних систем показала їх повну справність, значить доведеться по порядку перевіряти всі деталі, які можуть впливати на стабільність роботи мотора.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.