Geely Automobile: історія китайського гіганта

Якість та експлуатаційні характеристики сучасних автомобілів Geely викликають з року в рік все менше й менше суперечок. Буквально на очах китайський транспорт зріс з затятого бюджетника з їдким запахом пластмаси у щось вартісне, на чому стало їздити не просто приємно, а навіть престижно.

 

Якщо у 2014 році китайська компанія Джилі котирувалася у рейтингу «Fortune Global 500» на 466 місці з 500 можливих, то за підсумками 2018 року китайський автобудівник піднявся на 267 стежку.

 

Але щоб заслужити довіру автошанувальників компанії Geely Automobile довелося пройти дуже й дуже непростий шлях, наповнений переломними моментами, злетами та падіннями.

 

Geely Automobile

 

Витоки Geely

 

Компанія веде свій звіт з 1984 року. Початковою спеціалізацією фірми було виробництво холодильних установок, будівельних матеріалів та скутерів. До речі, двоколісний мотоциклетний транспорт компанія випускає й сьогодні. Скутери Geely займають одну з лідируючих позицій на внутрішньому ринку Китаю.

 

Автомобілі Джилі

 

Початок автобудування

 

Перший автомобіль виробництва Джилі зійшов з конвеєра у 1998 році, ним став хетчбека Haoqing SRV, який створений на базі G100 Daihatsu Charade. Варто зауважити, що компанія Geely Automobile є першопрохідцем, ставши у 1997 році першим приватним китайським автобудівником.

 

Після ліцензування, у 2001 році, Джилі починає тісну співпрацю з колегами з Південної Кореї, Японії та Італії. У компанії з'являється безліч спільних проектів з інженерами з Daewoo, Toyota та Maggiora.

 

Вже до 2003 року новоспечений автобудівник з Китаю зміг зміцнітись настільки, що почав орієнтуватися на автомобільний експорт, який до того часу перебував на території Піднебесної у зародковому стані. Тільки за перше півріччя 2003 року Geely Automobile продала закордон 35 000 легкових автомобілів.

 

На заводі Джилі

 

Зарубіжна експансія

 

З 2007 року китайський автобудівник усерйоз взявся за зміцнення своїх позицій на міжнародній автомобільній арені. Саме у цей період Джилі починає розвивати закордонну торговельну та виробничу мережу.

 

Одним з об'єктів капіталовкладення став «Кременчуцький автоскладальний завод» у Полтавській області. Тільки за період 2007 року на українському заводі було вироблено близько 300 Geely CK з двигуном Otaka. Паралельно компанія відкриває свої виробничі та дилерські центри у Росії та Білорусії.

 

Виробництво Geely

 

Технологічний прорив

 

Керівництво Джилі звернуло увагу, що особливого інтересу на ринку Європи та Північної Америки китайські автомобілі не викликають. Тому фахівці компанії були змушені шукати альтернативні шляхи розвитку.

 

Кардинально вирішити проблему китайського автобудівника допомогла криза, яка панувала у міжнародній автомобільній індустрії протягом 2008-2010 років. Саме у цей період Geely Automobile придбала кілька найбільших гігантів, одним з яких є австралійський виробник автоматичних трансмісій Drivetrain Systems International Pty Ltd, а другий – скандинавський Volvo Cars, 100% акцій якого викупили китайці у Ford. Сума угоди по одному тільки Volvo склала близько $ 1,8 млрд.

 

 

Саме придбання великих автомобільних компаній й допомогло автомобілям Джилі вийти на принципово новий рівень якості. Доступ до найбільш інноваційних та перспективних технологій дозволив китайським інженерам кардинально переорієнтувати своє виробництво. З цих пір для Geely Automobile пріоритетне значення має якість, а не кількість виробленого транспорту.

 

Буквально на наступний рік Geely презентує революційну новинку у особі Emgrand EC7. Ця машина стала першою в історії китайського автопрому, хто зміг отримати усі 5 зірок на краш-тесті систем автомобільної безпеки C-NCAP.

 

Дебют Geely

 

Нове покоління автомобілів Geely Automobile

 

Після досить успішного дебюту Geely Emgrand EC7 з'являється широкий ряд моделей, якими китайці можуть справді пишатися. З конвеєра починають сходить: Emgrand X7, LC-Cross, SC7, Geely Atlas та Emgrand GL.

 

Інтерес до автомобілів Джилі значно зріс після відкриття нового дизайнерського ательє, яке було передано під керівництво Пітер Хорбері. Цей дизайнер проектував свого часу зовнішній вигляд машин для таких компаній, як Volvo, Ford, Land Rover, Aston Martin, Jaguar та ін.

 

У даний момент китайська автобудівна компанія Geely готується до реалізації інноваційного крос-купе Geely Xingyue.

 

Новинки Geely

 

Додаткова інформація

 

Автобудівна компанія Geely Automobile активно працює й над автомобілями, які функціонують на альтернативних видах палива/енергії. У асортименті автомобілів цієї торгової марки вже є серійні моделі як гібридів, так і чистокровних електрокарів.

 

Щодо концептів, у Джилі є й вже випробувані у роботі моделі на біопаливі та водні.

 

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.