Функції бортового комп'ютера Шевроле Авео

Автомобіль Шевроле Авео всіх модифікацій штатно комплектується бортовим комп'ютером. БК вбудований у приладову панель. На багатьох модифікаціях цього авто бортовий комп'ютер представлений вузькою смужкою одометра.

Є чимало водіїв Chevrolet Aveo, які навіть і не підозрюють, що одометр здатний показувати не тільки пройдену відстань.

Додаткова інформація про режими їзди і параметри роботи двигуна ніколи не буде зайвою!

Перемикач робочих режимів БК Шевроле Авео починає показувати різні характеристики. Далеко не всі водії знають, для чого потрібен той чи інший параметр бортового комп'ютера.

Бортовий комп'ютер Шевроле Авео

Як розшифрувати параметри бортового комп'ютера Шевроле Авео

Потрібно почати з того, що приладова панель може комплектуватися різними варіантами бортового комп'ютера. Точний перелік функцій і характеристик залежить як від року випуску Шевроле Авео, так і місця складання машини.

Насамперед потрібно включити бортовий комп'ютер. Це робиться наступним чином:

 • Натискаємо кнопку одометра. Її потрібно придавити і утримувати в натиснутому положенні. Бажано натискати кнопку пальцем на лівій руці.

Натискаємо кнопку одометра

 • Вставляємо ключ у замок запалювання і вмикаємо бортову електромережу. Як зрозуміло, запускати мотор не потрібно. Просто активуємо електроніку приладової панелі.
 • Тримаємо кнопку натиснутою доти, доки не з'явиться на екрані одометра напис «Test». В даному випадку бортовий комп'ютер Шевроле Авео переходить в режим тестування як світлових індикаторів, так і стрілок.

Тримаємо кнопку натиснутою доти, доки не з'явиться на екрані одометра напис «Test»

Тестування БК передбачає включення лампочок приладової панелі, а також переміщення стрілочних покажчиків. Стрілки переміщуються від мінімального значення до максимуму і повертаються у вихідне положення.

Багато водіїв стикаються з неправильною роботою стрілки на тахометрі. Стрілка може зміщуватися і застрягати в певному положенні. Зрозуміло, для кардинального вирішення проблеми потрібно проводити заміну приладової панелі. Але при запуску тесту БК стрілка повертається в правильне положення.

Фокус зі стрілкою дозволить виграти трохи часу, щоб скупчити на нові запчастини Шевроле Авео і замінити комбінацію приладів.

На багатьох модифікаціях Шевроле Авео бортовий комп'ютер відображає наступну інформацію:

 • Запас ходу - даний параметр показує, скільки пройде машина на залишку запасу бензину в бензобаку. Дана інформація розраховується на основі показань датчика рівня палива (ДУТ).

Звичайно, на приладовій панелі є стрілочний покажчик запасу палива в баку. Досвідчені водії легко вираховують приблизну відстань, яку машина проїде на паливі, залитому в бак.

Ця характеристика буде до речі лише новачкам. Виражений у точному числовому значенні запас ходу дозволить малодосвідченому водієві підгадати зручний момент для заправки бензобака.

Для точного визначення запасу ходу вкрай важливо, щоб автомобіль знаходився в горизонтально рівному положенні. Якщо зупинити машину на ухилі, значення цього параметра буде неправильним.

 • Середня швидкість пересування Шевроле Авео - у цьому параметрі закладено усереднене значення швидкості, з якої переміщується машина.

Інформація про швидкість береться від датчика спідометра. Швидкість циклічно фіксується через певний проміжок часу. Далі отримані значення підсумовуються і поділяються на кількість замірів.

Дані про середню швидкість пересування зберігаються до тих пір, поки не буде відключено живлення приладової панелі.

Дані про середню швидкість пересування дозволять водієві скоригувати режим їзди. Тобто можна збільшити швидкість, а можна сповільнитися, залежно від того, як швидко потрібно прибути в кінцеву точку пересування.

 • Час пересування - бортовий комп’ютер проводить замір часу, коли машина перебуває в русі.

Знаючи дані про час і швидкість пересування можна приблизно обчислити, скільки ще їхати до точки призначення.

 • Температура охолоджувальної рідини - бортовий комп'ютер показує точне значення температури антифризу в моторі.

Зрозуміло, на приладовій панелі передбачено стрілочний індикатор прогрівання двигуна. Інформація аналогового покажчика дає лише приблизне значення температури. Адже на вимірювальній шкалі відсутні цифри.

Інформація про прогрів двигуна на бортовому комп'ютері буде корисною, коли водієві потрібні точні дані про прогрів. На основі цих даних можна діагностувати технічний стан системи охолодження мотора Шевроле Авео.

Інформація про нагрів береться від датчика температури, який передає інформацію на приладову панель.

 • Температура зовнішнього повітря - цей параметр показує температуру за вікном автомобіля.

Сам датчик температури повітря розташований відразу за фальшрешіткою радіатора. Зверніть увагу, багато модифікацій Chevrolet Aveo не оснащуються цим датчиком. Якщо на машині немає вимірювача вуличної температури, то бортовий комп'ютер буде показувати цифру 0.

Якщо на автомобілі не встановлено датчик повітря, то його можна поставити самому. Як правило, проводка і роз'єм підключення передбачаються з заводу. Майстру залишиться лише купити датчик і підключити його.

Дані про температуру навколишнього середовища будуть корисні особливо в холодну пору року, коли водій підбирає оптимальний режим прогріву салону.

Різновиди бортового комп'ютера

Панель приладів Шевроле Авео може мати кілька різновидів БК:

 1. Тонка смужка одометра
 2. Широкий екран

Широкий екран передбачений лише у версіях авто з розширеною комплектацією. Простіші моделі завжди мають вузький екран.

Не всі водії цієї машини знають, що бортовий комп'ютер з вузьким екраном можна перетворити на аналог з широким дисплеєм. У блозі з ремонту Шевроле Авео є стаття про те, як розширити дисплей одометра.

Але потрібно при цьому зробити застереження, що деякі моделі цього авто все ж мають вузький екран БК, який неможливо збільшити. Цим грішать модифікації шанхайської збірки 2008 року.

 • Щоб упевнитися чи можна розширити екран бортового комп'ютера, слід зняти переднє облицювання комбінації приладів.

Зняти переднє облицювання комбінації приладів

Як видно на фото, спочатку облицювання комбінації приладів показує лише вузьку частину екрану бортового комп'ютера. Але під обшивкою екран БК має куди більші розміри.

Це зроблено спеціально, щоб зменшити функціонал приладової панелі, оскільки збірка машини є бюджетною. На думку розробників машини так буде справедливо.

 • Для розширення екрану потрібно лише вирізати віконце відповідного розміру в облицюванні комбінації приладів. У підсумку можна отримати повнорозмірний бортовий комп'ютер, який з заводу передбачений в автомобілі.

Додаткова інформація

Звичайно, щоб отримати потрібну інформацію при діагностиці та ремонту Шевроле Авео, використовують потенціал спеціального сервісного роз'єму, його називають OBD II.

Діагностичний сервісний роз'єм готовий забезпечити куди більш широкий спектр інформації.

Єдиний недолік OBD II полягає в тому, що даним роз'ємом незручно користуватися при безпосередньому пересуванні. Адже необхідно використовувати спеціальний адаптер і комп'ютерний пристрій.

Відносно бортового комп'ютера Авео, він просто вбудований в панель приладів. Для перегляду інформації потрібно лише перемикати кнопку налаштування.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.