Діагностика рульової рейки на автомобілях: Шевроле, Деу, Чері, Джилі і Грейт Вол

Рульове управління вважається однією з головних функціональних систем будь-якого автомобіля, будь це Шевроле або Деу, Чері або Джилі, Грейт Вол або авто будь-яких інших марок.

Рульова рейка

Завдяки керму вибирається курс пересування і траєкторія маневрування. Основу рульового управління становить рульовий рейка. Від технічного стану цього вузла залежить багато чого:

 1. Точність і легкість керування
 2. Комфортабельність і безпека їзди

При високому зносі компонентів рульовий рейки можна просто не впоратися з керуванням авто, що зазвичай призводить до аварії на дорозі! За статистикою, близько 30% ДТП відбувається через несправність системи рульового управління.

Слабкі місця рульової рейки Шевроле, Деу, Джилі, Чері і Грейт Вол

Рульова рейка Chevrolet і Daewoo схильна до механічного зносу. У більшості випадків знос компонентів рейки обумовлений їздою по поганих дорогах і недотриманням правил експлуатації системи рульового управління. Основний удар приймають на себе наступні запчастини:

 1. Опорні втулки
 2. Розподільча вал-шестерня
 3. Шток рейкії (рашпіль)
 4. Сальники штока
 5. тощо.

Найбільш чутливі до механічних навантажень зубчасті зачеплення на рейці і керуючої шестерні. Зубчатка сточується і кришиться, що веде до появи люфту і стороннього шуму.

Додатково в ході експлуатації рульової рейки Chery і Geely зношуються опори, які центрують шток. При зносі опорних втулок з'являється люф, який у свою чергу веде до перекосу рейки. В результаті виникає сторонній шум, може спостерігатися закусування керма.

Не потрібно забувати, що зношуються і самі рульові тяги, а також наконечники рульових тяг. Дуже часто дістається і рульовому валу.

Як швидко перевірити технічний стан рульової рейки Шевроле і Деу

Слід почати з того, що перші проблеми з рульовою рейкою Great Wall та інших авто зазвичай починаються на позначці пробігу 60 000 - 80 000 (км). Ближче до 60 000 (км) досвідчені водії починають обмірковувати план діагностики системи рульового управління.

Добре знайомі з пристроєм рульової рейки майстри зазвичай використовують метод швидкої діагностики рульового управління. Цей метод дозволяє визначити знос деяких вузлів рульового управління без демонтажу рейки. Не потрібно навіть вивішувати передні колеса.

 • Зупиняємося на рівному майданчику, глушимо мотор і вимикаємо запалювання. При цьому колеса повинні дивитися прямо.

Зупиняємося на рівному майданчику

 • Ногою пинаємо боковину колеса, з протилежного боку від рульового наконечника.

Ногою пинаємо боковину колеса

При впливі на колесо навантаження передається через рульові наконечник і тягу на шток рульової рейки Шевроле, Джилі і Чері. Якщо рейка зношена, зокрема зношені опорні втулки, то шток люфтуватиме. В даному випадку з'явиться сторонній шум, а також буде видно коливання всього ланцюжка деталей рульової рейки.

 • Визначаємо на слух наявність стороннього шуму в рульовій рейці. Якщо є люфт, значить прийшли в непридатність центруючі втулки штоку рульової рейки Деу і Грейт Вол.

Зверніть увагу, даний метод діагностики актуальний лише в тому випадку, коли ходова обслужена і не має ознак зносу. Зокрема необхідно подбати про заміну рульових наконечників і шарових опор.

Додаткові ознаки зносу рульової рейки Чері і Джилі

Знос системи рульового управління можна діагностувати і за такими симптомами:

 1. На кермо йде вібрація і ударне навантаження
 2. Збільшений люфт керма
 3. Погіршилася маневреність

Зрозуміло, ці симптоми характерні не тільки для зносу рульової рейки. Такі ознаки можуть з'являтися і при зносі зовнішнього ШРУСу, а також шарніру рульового валу.

Інші методи діагностики рульової рейки

При появі перших симптомів зносу рульової рейки Деу, Шевроле, Грейт Вол, Джилі і Чері майстру потрібно бути готовим до демонтажу рейки і її детального огляду.

Демонтаж рульової рейки дозволяє здійснити детальну діагностику. Даний метод діагностики є більш точним, ніж первинна перевірка на автомобілі. Детальний огляд рульової рейки дозволить виявити зношені компоненти вузла.

 • Зазвичай рульова рейка кріпиться до передньої балки. Потрібно відкрутити підсилювачі і підрамник, а також від'єднати від рульової рейки шланги і трубки, які підключаються до насосу ГУР.
 • Корпус рульової рейки необхідно затиснути в лещата. Рейка повинна бути нерухомою, що дозволить безпомилково визначити наявність люфтів.

Корпус рульової рейки необхідно затиснути в лещата

 • Крутимо розподільчу вал-шестірню. На даному етапі перевірки визначається легкість і точність ходу штоку. Шийку валу потрібно підчепити розсувними кліщами.

Крутимо розподільчу вал-шестірню

 • Перевіряємо люфт тяги. Для цього кінчик тяги необхідно підчепити другим ключем. Потрібно одночасно обертати розподільник і пробувати на люфт тягу. Люфт з'явиться в тому місці, де присутній найбільший знос зубчастого зачеплення.

Перевіряємо люфт тяги

Як показує практика, найбільш сильно сточуються зуби керманича рейки Шевроле і Деу при розташуванні коліс прямо. При встановленні розподільника в нульове положення тяга починає гуляти. Це свідчить про наявність збільшеного зазору між зубами зачеплення вал-шестірні і рейки.

Деякі майстри намагаються прибрати люфт зубчастого зачеплення методом підпалу регулювальної гайки. Подібний метод ремонту буде працювати лише в тому випадку, коли люфт з'явився через мимовільне ослаблення затяжки регулювальної гайки. Так, таке іноді буває, що гайка послаблюється і з'являється люфт.

Регулювальна гайка

 • Перевіряємо люфт опорної втулки. Для цього потрібно викрутити рейку максимально вправо. Потім необхідно просто похитати вал. Якщо люфт з'явиться, значить втулка прийшла в непридатність.

Перевіряємо люфт опорної втулки

Ремонтувати або змінювати рульову рейку

При сильному виробленні зубчастого зачеплення, швидше за все доведеться проводити заміну старого рульового на нову рульову рейку Шевроле, Деу. Зрозуміло, можна поставити зубчасту пару від іншої рейки, більш цілої. Але для цього буде потрібен донор.

Відносно зносу опорних втулок і ущільнювальних елементів, рульову рейку Чері і Джилії цілком реально відновити. Продаються спеціальні ремкомплекти, в яких передбачені дані запчастини Грейт Вол.

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.