Діагностика помилок приладової панелі Чері Тіго 1.8 (двигун Acteco)

Вже в базовій комплектації кросовер Chery Tiggo забезпечений всім необхідним, щоб водій міг самостійно здійснювати діагностику функціональних систем авто. Так, у цьому китайці є і діагностичний роз'єм OBD. Але для проведення класичної діагностики запчастин Чері Тіго потрібен гарний автосканер і спеціалізоване ПЗ. Не у кожного водія є в наявності дані інструменти діагностики, а на СТО беруть за перевірку даних ЕБУ в районі $10.

На приладовій панелі Чері Тіго є індикатор аварійних помилок Check Engine, який ще називають "ECU". Якщо загорівся аварійний індикатор, потрібно в терміновому порядку розшифрувати коди виниклих помилок.

При увімкненні бортової електромережі Chery Tiggo, ключ повернут в положення "ON", проводиться самодіагностика основних функціональних систем авто. У цей момент загоряється індикатор Check Engine. Якщо з машиною все в повному порядку, аварійна лампочка швидко тухне. Але якщо сигналізатор аварій продовжує працювати або почав тривало блимати, то потрібно негайно з'ясувати причину.

Дізнатися коди помилок дуже просто. Водієві не потрібно ні підключатися до діагностичного порту OBD, ні їхати на СТО. Спеціально для цієї мети в китайському Чері Тіго передбачена опція швидкої перевірки помилок. Щоб активувати дану діагностику, потрібно в певній послідовності натиснути на педаль гальма, а потім педаль акселератора. Нижче буде детально описано даний процес.

Помилки Чері Тіго

Як швидко перевірити помилки бортового комп'ютера Чері Тіго

Цим способом діагностики слід користуватися в тих випадках, коли тривало горить або блимає індикатор аварійних помилок Check Engine. Індикатор може спрацьовувати як відразу, тобто при увімкненні бортової електромережі або запуску мотора, так і в процесі пересування.

Для активації швидкої діагностики помилок Чері Тіго виконайте наступні дії:

 • Глушимо мотор і повністю вимикаємо запалювання, ключ можна витягти з замку. Найкраще дати час мотору добре охолодитися.
 • Затискаємо педаль гальма. Тримаємо гальмо натиснутим, поки не спрацює стоп-сигнал. Коли сигнал гальма загорівся, педаль все одно утримуємо. Не потрібно її відпускати, інакше процедуру потрібно буде повторювати заново.

Затискаємо педаль гальма

Як зрозуміло, при натисканні на педаль гальма потрібен напарник, який проконтролює факт вімкнення стоп-сигналу. Можна обійтися і без помічника, якщо проводити роботу в умовах недостатньої видимості. Майстра може виручити і дзеркало.

Зверніть увагу, що на китайському кросовері використовується лінія аварійного живлення, вона працює навіть при вимкненому запалюванні, без ключа в замку. У цьому можна впевнитися, якщо поглянути на екран одометра. На електронному дисплеї можна побачити цифри кілометражу при повністю вимкненій бортовій електромережі.

 • Затискаємо педаль газу, гальмо при цьому має бути натиснутим. Тобто повинно вийти так, що натиснутими будуть всі педалі, крім зчеплення.

Затискаємо педаль газу

 • Вставляємо ключ в замок запалювання і провертаємо личинку в положення ON. При даному положенні ключа в роботу вступає бортова електромережа.

Після включення електромережі почне блимати індикатор аварійних помилок Check Engine. Для кожної з помилок передбачено 4 циклу миготіння. У кожному з циклів зашифрована цифра. Тобто 4 цикла миготіння - 4 цифри. Це і буде код помилки.

Щодо педалей гальма і газу, їх потрібно утримувати натиснутими до повного закінчення перевірки. Якщо відпустити хоча б одну з педалей посеред діагностики, то процес перевірки помилок автоматично припиниться.

Якщо Check Engine моргнув 10 разів, то в циклі зашифрована цифра 0.

Фахівці зазвичай тримають під рукою блокнотик з ручкою. По ходу розшифровки всі цифри потрібно записувати. Запис помилок запобігатиме плутанині надалі.

Панель приладів

Розглянемо швидку діагностику помилок Chery Tiggo на конкретному прикладі:

 • Лампочка моргнула 10 разів - перша цифра 0.
 • Лампочка моргнула 3 рази - друга цифра 3.
 • Лампочка моргнула 4 рази - третя цифра 4.
 • Лампочка моргнула 2 рази - четверта цифра 2.

Код помилки: Р-0342. Ця помилка відноситься до неправильної роботи датчика положення розподільного валу.

Скільки помилок показує швидка діагностика Чері Тіго

Малодосвідчені водії починають дивуватися, коли після 4 циклів миготіння лампочка почала блимати ще раз. Ні, в даному випадку у помилки не 5 цифр. Просто бортовий комп'ютер видав не одну помилку, а більше. У теорії бортовий комп'ютер може видати не одну сотню помилок за раз.

У практиці досвідчених майстрів зустрічалися випадки, коли в процесі швидкої діагностики Чері Тіго доводилося розшифровувати 40 циклів миготіння аварійного індикатора за раз. 40 циклів миготіння - це 40 цифр, що відповідає 10 помилкам.

При швидкій діагностиці майстру слід дочекатися повного закінчення перевірки. По ходу розшифровки всі цифри потрібно записувати в блокнот.

Альтернативні методи діагностики

На комбінації приладів Chery Tiggo крім індикатора аварійних помилок є і безліч інших лампочок, робота яких може свідчити про появу несправності. У даному випадку водієві не потрібно проводити додаткову діагностику.

Прикладом індикації поломки може служити спрацювання лампочки ABS. Якщо на приладовій панелі загорівся значок ABS, то слід провести сервіс антиблокувальної системи гальм.

Серед індикаторів приладової панелі Чері Тіго слід з особливою уважністю ставитися до таких лампочок:

 • Індикатор несправності гальмівної системи - при включенні лампочки слід на безпечній швидкості поїхати в гараж або на СТО.
 • Індикатор несправності повного приводу - повний привід або ввімкнений постійно, або весь час вимкнений. До речі, в новинній стрічці ДжиліПартс є огляд на тему ремонту Чері Тіго при миготливому індикаторі повного приводу.
 • Індикатор низького тиску мастила - критична аварія, при якій може спостерігатися масляне голодування двигуна. Як правило, в даному випадку винен або датчик тиску мастила, або мастильний насос. Але можуть бути й інші причини.
 • Індикатор відсутності заряду акумулятора - лампочка загоряється при якихось проблемах з генератором. У грамотних водіїв ця поломка має найвищий пріоритет, оскільки при виході генератора з ладу бортова електромережа починає живитися від акумулятора. Як зрозуміло, автономний час роботи АКБ сильно обмежений. До речі, в новинній стрічці GeelyParts є інформативний огляд на тему відновлення старого акумулятора.

Сканер

Додаткова інформація

Зрозуміло, при діагностиці Чері Тіго найкраще користуватися автомобільним сканером. Тільки комп'ютерній діагностиці під силу здійснити комплексний аналіз головних функціональних систем авто.

Автомобілі Chery Tiggo з механічною КПП вийде перевірити мало не будь-яким сканером. Підійде навіть найпростіший ELM327. Щодо модифікацій з АКПП, в даному випадку провести діагностику вийде лише фірмовим сканером, функціонал якого потрібно активувати за гроші. Широке поширення отримав сканер Launch x431 Easy Diag.

 

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.