Чистка форсунок Деу Нексія

Система живлення двигуна Деу Нексія з часом засмічується. Особливо чутливими до засмічень є форсунки. До забруднення схильні сопла, тобто інжекторні отвори, що веде до зниження протоки і зменшення подачі палива.

Чим засмічуються запчастини двигуна та форсунки Деу Нексія:

 1. Домішками бензину
 2. Пилом від зношеного повітряного фільтра
 3. Масляним нальотом з повітроводу

Забруднення форсунок порушує стабільність роботи мотора. В даному випадку можна спостерігати плаваючі оберти і втрату тягової потужності. Двигун може троїти і глухнути на ходу.

Як показує практика, форсунки Деу Нексія помітно засмічуються до пробігу 60 000 - 80 000 (км). Але якщо заливати в бензобак паливо подешевше і не дотримуватися регламенту заміни фільтрів, то форсунки можуть засмітитися і до пробігу 30 000 (км).

Чистка форсунок Деу Нексія

Як почистити форсунки Деу Нексія

Для чищення форсунок існує 3 методи:

 1. Промивання форсунок без від'єднання паливної рампи
 2. Промивання форсунок на стенді (потрібно знімати рампу)
 3. Промивання форсунок присадками в бензобак

Для промивання форсунок прямо на двигуні необхідно використовувати спеціалізоване обладнання. В даному випадку паливна рампа підключається до окремого циркуляційного контуру, який заправляється миючим складом.

При чистці форсунок прямо на двигуні виникає кілька складнощів. По-перше, потрібно від'єднувати каталізатор і ставити на його місце полум'ягасник. По-друге, після промивання потрібно буде міняти моторне масло і мастильний фільтр, а також інщі запчастини Деу Нексія. Для чищення форсунок на двигуні потрібно платно відвідувати СТО.

Щодо чистки форсунок присадками в паливо, цей спосіб вимагає регулярного повторення. Тобто паливна система повинна бути бездоганно чистою. Якщо додати чистячі присадки в засмічену систему, то весь бруд з трубок і шлангів хлине на форсунки. Становище тільки погіршиться.

Досвідчені водії Деу Нексія починають додавати присадки в паливо відразу при покупці машини. Зазвичай 250 (мл) присадок вливаються в повністю заправлений 50-літровий бензобак. Повторювати чистку потрібно через кожні 3000 - 4000 (км) пробігу.

У більшості випадків водії використовують чистку форсунок на демонтованій паливній рампі. Такий метод дає можливість якісно почистити засмічені сопла форсунок, при цьому миючий засіб не потрапить ні в двигун, ні у вихлопну систему.

Як зняти паливну рампу Деу Нексія

Цей автомобіль може комплектуватися кількома моторами: F16D3 и A15SMS. Паливна рампа на різних двигунах від'єднується за одним і тим же принципом. Нижче наведено приклад демонтажу паливної рампи на двигуні F16D3.

 • Перед від'єднанням паливної рампи потрібно обов'язково скинути тиск у паливній магістралі. Для цього необхідно в салонному блоці запобіжників витягти реле, яке обслуговує паливний насос. Далі просто заводимо двигун.

Скинути тиск у паливній магістралі

Від'єднувати реле слід при вимкненому запалюванні. Після запуску мотора двигун сам заглухне, коли закінчиться бензин у системі.

Від'єднуємо повітровод

Вимикаємо живлення датчика розподвалу

Від'єднуємо дротову колодку від датчика абсолютного тиску

Відключаємо живлення від регулятора холостого ходу

Від’єднуємо живлення датчика дросельної заслінки

 • Від'єднуємо дротову колодку від датчика рециркуляції.

Від'єднуємо дротову колодку від датчика рециркуляції

 • Від’єднуємо дроти від форсунок Деу Нексія. На кожній дротовій колодці є фіксатор, який потрібно придавити перед розмиканням з'єднання. Як зрозуміло, потрібно відключити 4 дроти.

Від’єднуємо дроти від форсунок Деу Нексія

 • Відключаємо шланг бензопроводу від паливної магістралі. На наконечнику паливопроводу є фіксатори, які необхідно попередньо придавити.

Відключаємо шланг бензопроводу від паливної магістралі

Від'єднуємо шланги від регулятора тиску палива

 • Відкручуємо болти кріплення паливної рампи. Всього 2 болти з головкою під ключ на 12.

Відкручуємо болти кріплення паливної рампи

 • Демонтуємо паливну рампу. В ході від'єднання рампи майстру доведеться докласти зусиль, щоб висмикнути головки форсунок з впускного колектора.

Демонтуємо паливну рампу

Як почистити форсунки Daewoo Nexia

Для чищення форсунок на від'єднаній рампі рекомендується використовувати сервісний стенд. Щоб скористатися стендом, зовсім необов'язково відвідувати СТО. Простенький сервісний стенд для чищення форсунок Деу Нексія можна зібрати навіть вдома. Це не так вже й складно.

 • Підключаємо живлення форсунок. Для цієї лінії потрібна напруга 12 (В). Живити форсунки необхідно або через кнопку, або автоматичний переривач. Приклад саморобного переривача сигналу показаний на фото нижче.

Підключаємо живлення форсунок

 • Додатково потрібно заглушити вихід регулятора тиску на магістраль розрядження. Не забудьте поставити під форсунки ємність для збору відпрацьованого чистячого засобу.
 • Для подачі чистячої хімії слід використовувати 2-літрову пластикову пляшку. Вихід з тари слід підключити до входу паливної рампи. А вхід у пляшку слід з'єднати з насосом.

2-літрова пластикова пляшка

Для підключення насоса потрібно в кришку врізати ніппель. А вихід з пляшки може бути представлений простим штуцером.

Тиск у системі має бути в межах 1-2 атмосфер. В ході чистки форсунок Daewoo Nexia майстру доведеться підкачувати насос, щоб тиск в системі не знижувався нижче 1 атмосфери.

Форсунки слід чистити до тих пір, поки факел розпилювачів не знайде рівномірну об'ємну форму. У випадку з використанням автоматичного переривача для повноцінного чищення форсунок необхідно близько 1,5 годин часу.

Додаткова інформація

Найкращим варіантом чистки форсунок Деу Нексія є використання чистячих присадок у паливо. В даному випадку чиститимуться не лише форсунки, а ще й поршнева група.

Цей метод чищення форсунок є повільним. Він вимагає терпіння і сталості. Не можна використовувати чистячі присадки в паливо на автомобілі без попередньої підготовки! Якщо почистити забруднений паливопровід, то всі засори підуть на форсунки.

Присадки будуть правильно працювати лише на чистій паливній системі, яка регулярно обробляється мийною хімією.

 

Залишити відгук

Пропонуємо запчастини

Кращих виробників

Запчастини Beru купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Bosh купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Continental купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Dayko купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Elring купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Febi купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
Запчастини Mayle купити в магазині запчастин GeelyParts.com.ua
.